Greta obhajuje jaderné elektrárny – zřejmě na popud Billa Gatese

Greta obhajuje jaderné elektrárny – zřejmě na popud Billa Gatese

Možná jste také narazili na informaci o tom, že Greta Thunbergová, modla všech klimaalarmistů, přišla s poněkud nečekanou obhajobou jaderných elektráren.

Greta totiž Německu „poradila“, aby neodstavovalo jaderné elektrárny.

Greta poukazuje na to, že Němci nahrazují jadernou energii uhelnou energií – což je pro takzvané klimatické změny považováno za mnohem horší.

„Pokud jsou jaderné elektrárny již v provozu, myslím, že by bylo chybou je odstavit a přejít na uhlí,“ říká v rozhovoru pro německou ARD, píše Die Welt.

Greta Thunbergová vysvětluje, že je „špatný nápad“ spoléhat se na uhlí, pokud stále existuje „druhá“ možnost.

Greta se tak odvolává na krizovou strategii německé federální vlády, jejímž cílem je zužitkovat uhelné elektrárny z rezervy ke snížení výroby elektřiny z ruského plynu. Podle vládního plánu zůstanou dvě ze tří zbývajících jaderných elektráren připojeny k síti jako nouzová rezerva i po dříve stanoveném datu uzavření na konci letošního roku, ale pouze do poloviny dubna 2023 a pouze za určitých podmínek.

Připomínám, že v minulosti byla Greta – stejně jako všichni klimaalarmisté – proti jádru. Tedy spíše proti byli ti, kdo Gretu a další tzv. „klimaaktivisty“ sponzorují.

Kde se tedy vzal ten náhlý názorový zvrat? Předpokládám, že důvodem bude právě skutečný loutkovodič – Bill Gates, jehož společnost TerraPower se zabývá jadernou energií.

Co tedy konkrétně Bill Gates nyní plánuje?

Společně s jihokorejským investorem SK Innovation bude Bill Gates do TerraPower investovat neuvěřitelných 750 milionů dolarů. Gates poskytl půl miliardy, SK poskytuje 250 milionů. Teprve v červnu Gates oznámil, že chce utratit téměř celé své jmění na údajný „boj s velkými problémy naší doby.“

„TerraPower je odhodlána inovovat, aby vyřešila některé z nejtěžších výzev této generace,“ řekl Chris Levesque, prezident a generální ředitel společnosti TerraPower. „Ať už se jedná o řešení změny klimatu pomocí pokročilé jaderné energie nebo boj proti rakovině jadernými izotopy, náš tým nasazuje technologická řešení a investoři po celém světě to berou na vědomí.“
Reaktor s roztavenými solemi, který staví TerraPower ve Wyomingu, je postaven na místě bývalé uhelné elektrárny a má pomoci „uhelnému státu“ dekarbonizovat. Také v EU jsou dnes moderní jaderné reaktory označovány za zelenou investici. V souladu s tím může společnost také najít nové obchody v Evropě.
Tolik tedy k náhlému obratu Grety. Je pravděpodobné, že bez investic Billa Gatese do jaderné energetiky by tato mladá klimaalarmistka hovořila úplně jinak.
A Gates moc dobře ví, do čeho má investovat. Jeho investice do všech čtyř společností, jejichž covidové „vakcíny“ se nabízí v USA i EU, se mu mnohonásobně vrátila.
Včas si dokázal vyhodnotit, že i investice do jaderné energetiky nebude ztrátová.
A v tom, aby byl úspěšný, mu může dopomoci i sama Greta a další přední klimaalarmisté.
Nakonec, v tomto případě jde – na rozdíl od genových „vakcín“  – alespoň o něco skutečně užitečného…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout