Bombardování Ukrajiny pokračuje, kamikadze drony dnes útočily na Kyjev (videa + 3 aktualizace)

Bombardování Ukrajiny pokračuje, kamikadze drony dnes útočily na Kyjev (videa + 3 aktualizace)

Také dnes, v pondělí časně ráno, byl letecký poplach v Kyjevě, kde došlo k útokům ve čtvrti Ševčenko, centru ukrajinské metropole. Obyvatelstvo bylo upozorněno, aby hledalo úkryt v protileteckých krytech.

Andrij Jermak, vedoucí kanceláře ukrajinského prezidenta, řekl: „Na hlavní město zaútočili kamikadze drony. Rusové věří, že jim to pomůže.  Potřebujeme více systémů protivzdušné obrany, a to co nejdříve. Nemáme čas na pomalé akce. Více zbraní k ochraně oblohy a zničení nepřítele.“

Paralelně s hromadným dronovým útokem na Kyjev byly provedeny také útoky na energetickou infrastrukturu. Již existují informace o poškození kritických zařízení v Sumi a Dněpropetrovské oblasti.

Více viz videa:

Čína poslední dva dny evakuuje poslední občany, kteří se nachází na území Ukrajiny.

Mluvčí Komunistické strany Číny, Global Times , o evakuaci informoval:

„Někteří čínští státní příslušníci, kteří zůstávali na Ukrajině, se zaregistrovali k evakuaci ze země, přičemž většina se přihlásila k organizované evakuaci, zatímco jiní se chystají opustit Ukrajinu des po vlastní ose,“ dozvěděl se v neděli list Global Times poté, co čínské ministerstvo zahraničí vyzvalo čínské občany, aby opustili Ukrajinu, s odkazem na vážnou bezpečnostní situaci. Po ruské invazi již Ukrajinu opustilo celkem asi 6000 čínských občanů. Nyní by měl být zbytek dopraven do bezpečí. Podle oficiálních informací jde o téměř 200 lidí.

ObrázekObrázek

Vzhledem k tomu, že Čína je stále považována za blízkého spojence Ruska, mohly být relevantní informace zaslány do Pekingu diplomatickou cestou, aby v případě další eskalace nebyli zasaženi žádní čínští občané. Kromě toho by to mohlo být také znamením pro Kyjev a především NATO.

Bombardování pokračuje i odpoledne, Ukrajinci nejsou schopni drony sestřelit:

Spekuluje se, že Rusko plánuje v Kyjevě podobnou akci jako NATO v roce 2003 v Bagdádu – Operace “shock & awe”, čemuž nasvědčuje i náhlá evakuace Číňanů:

Ruská armáda pokračovala v útocích proti ukrajinské vojenské správě a zařízením energetického systému a zasáhla všechny cíle, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Útoky dronů byly reakcí na ukrajinské údery proti ruskému městu Belgorod. Jeden z dronů, útočících na Kyjev, tedy nesl uvedený nápis:

V případě nových informací bude článek během dne aktualizován…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Bombardování Ukrajiny pokračuje, kamikadze drony dnes útočily na Kyjev (videa + 3 aktualizace)

  1. „Veľký stratég“ Putin mal s týmito útokmi začať už na začiatku vojny /či presnejšie už vo februári 2014/ a nie minulý týždeň. Nedostal však povolenie od svojich vysoko postavených pánov – viete, koho myslím.

    1. Odpor nosatych v cele s Kolomojskym a Abramovicem je jasny. Zainteresovani Izraele a AIPAC take. Nicmene Putin team potreboval vytvorit naladu na rozhodujici uder. Rusove nejsou valcichtivy narod, navic na Ukrajine ma spousta rusu pribuzne. Pokud by zacli valcovat Ukrajinu hned od zacatku, lide v Rusku by mohli otocit kormidlem.

      Druha vec je, ze pomaly postup a „neuspechy“ dosavadni operace mohou nyni pouzit na cisteni armady od kolaborantu a nosatych.

      Rizeni takove operace je slozitejsi nez by se mohlo zdat, prosta sila armady nestaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout