Zajímavá analýza sabotáží na Nord stream 1 a 2

Zajímavá analýza sabotáží na Nord stream 1 a 2

To hlavní, nač je třeba se ptát, je: Cui bono? Ale podstatné také je, kdo měl možnosti tak velkou sabotáž provést. Spekulace se množí a z množství dohadů, které se v posledních dvou dnech vyrojily, přináším zajímavou analýzu spisovatele a geopolitického analytika Pepe Escobara

Sabotáž plynovodů Nord Stream (NS) a Nord Stream 2 (NS2) v Baltském moři zlověstně posunula „katastrofický kapitalismus“ na zcela novou, toxickou úroveň.

Tato epizoda hybridní průmyslové/komerční války ve formě teroristického útoku proti energetické infrastruktuře v mezinárodních vodách signalizuje absolutní kolaps mezinárodního práva.

Útok na obě potrubí spočíval v několika výbušných náložích odpálených v samostatných větvích poblíž dánského ostrova Bornholm, ale v mezinárodních vodách.

Byla to důmyslná operace, prováděná tajně v mělké hloubce dánských průlivů. To by v zásadě vylučovalo ponorky (lodě vplouvající do Baltského moře jsou omezeny ponorem 15 metrů). Pokud jde o potenciální „neviditelná“ plavidla, ta se tam mohla potulovat pouze s povolením z Kodaně – vody kolem Borholmu jsou totiž nacpané senzory, umístěnými ze strachu z invaze ruských ponorek.

Švédští seismologové v pondělí zaznamenali dva podvodní výbuchy – jeden z nich odhadovali na 100 kg TNT. Přesto mohlo být použito až 700 kg k vyhození tří samostatných uzlů potrubí. Takové množství by nemohlo být doručeno jen jednou cestou podvodními drony, které jsou v současnosti dostupné v sousedních zemích.

Tlak na potrubí klesal exponenciálně. Potrubí je nyní naplněno mořskou vodou.

Potrubí na NS i NS2 lze samozřejmě opravit, ale sotva před příchodem zimy. Otázkou je, zda by se Gazprom – již zaměřený na několik statných euroasijských zákazníků – obtěžoval, zvláště když vezmeme v úvahu, že plavidla Gazpromu by mohla být vystavena možnému námořnímu útoku NATO v Baltském moři.

Němečtí představitelé již předhazují, že NS a NS2 mohou být mimo provoz „navždy“. Ekonomika EU a občané EU tyto dodávky plynu nutně potřebovali. Ale EUrokracie v Bruselu – která vládne národním státům – se o tyto potřeby nezajímá, protože si ničivé sankce sama diktovala, tato Říše chaosu, lží a drancování. Nutno podotknout, že by tato eurooligarchie měla být jednoho dne souzena za vlastizradu.

V současné době je strategická nevratnost již zřejmá; obyvatelstvo několika zemí EU zaplatí obrovskou cenu a ponese vážné důsledky tohoto útoku, krátkodobé, střednědobé i dlouhodobé.

Švédská premiérka Magdalena Anderssonová připustila, že šlo o „záležitost sabotáže“. Dánská premiérka Mette Frederiksenová přiznala, že to nebyla náhoda. Berlín souhlasí se Skandinávci.

Nyní to srovnejte s bývalým polským ministrem obrany (2005-2007) Radkem Sikorskim, rusofobem ženatým se zběsilou americkou válečnou štváčkou Anne Applebaumovou, který vesele tweetoval „Děkuji, USA“.

Je zde stále více otázek, když víme, že současně se sabotáží byla částečně otevřena Baltic Pipe z Norska do Polska, což je nový koridor pro dodávky plynu obsluhující dánský a polský trh. 

NS2 již byla napadena – pod širým nebem – během své výstavby. Ještě v únoru se polské lodě aktivně snažily zabránit plavidlu v kladení potrubí Fortuna a dokončení NS2. Potrubí se pokládalo jižně od – uhodli jste – Bornholmu.

NATO ze své strany bylo velmi aktivní v umístění podvodních dronů. Američané mají přístup k norským podvodním dronům na dlouhé vzdálenosti, které mohou být upraveny. Alternativně mohli být při sabotáži zaměstnáni profesionální námořní potápěči – i když přílivové proudy kolem Bornholmu jsou problém.

Nyní se odhaluje kolektivní Západ v naprosté panice, s atlantickými „elitami“ ochotnými uchýlit se k čemukoli – nehorázným lžím, atentátům, terorismu, sabotážím, úplné finanční válce, podpoře neonacistů – aby zabránil jejich sestupu do geopolitické a geoekonomické propasti.

Deaktivace NS a NS2 představuje definitivní uzavření jakékoli možnosti německo-ruské dohody o dodávkách plynu s přidanou výhodou, že se Německo osvobodí z podřadného postavení absolutního amerického vazala.

To nás přivádí ke klíčové otázce, která západní tajná služba sabotáž iniciovala. Hlavními kandidáty jsou samozřejmě CIA a MI6 – s Polskem nastaveným jako padouchem a Dánsko zde hraje velmi riskantní roli: je nemožné, aby Kodaň nebyla alespoň „informována“ o plánech.

Již v dubnu 2021 se Rusové ptali na vojenské zabezpečení Nord Streamu.

Rozhodujícím faktorem je, že můžeme čelit případu člena EU/NATO zapojeného do aktu sabotáže proti ekonomice číslo jedna EU/NATO. To je casus belli. Kromě otřesné průměrnosti a zbabělosti současné administrativy v Berlíně je jasné, že BND – německá zpravodajská služba – stejně jako německé námořnictvo a informovaní průmyslníci si vše dříve či později spočítají.

Nebyl to zdaleka ojedinělý útok. 22. září došlo k pokusu o útok kyjevských sabotérů proti Turkish Stream. Den předtím byly na Krymu nalezeny námořní drony s anglickými průkazy totožnosti, podezřelé z toho, že byly součástí spiknutí. Přidejte k tomu americké vrtulníky, které před týdny přelétaly nad budoucími sabotážními uzly; britské „výzkumné“ plavidlo  potulující se v dánských vodách od poloviny září; a tweet NATO o testování „nových bezpilotních systémů na moři“ v den sabotáže.

Dánský ministr obrany se tuto středu naléhavě setkal s generálním tajemníkem NATO. Všechny exploze se staly velmi blízko dánské exkluzivní ekonomické zóny (EEZ). Přesně ve stejný den Evropská komise (EK), de facto politický úřad NATO, pokročila ve své posedlosti ochrannou známkou a vydala další sankce proti Rusku, včetně certifikovaného stropu cen ropy.

Energetičtí giganti EU mezitím sabotáží ztratí mnoho času.

To zahrnuje německé Wintershall Dea AG a PEG/E.ON; holandský NV Nederlandse Gasunie; a francouzský ENGIE. Pak jsou tu ti, kteří spolufinancovali NS2: Wintershall Dea a také Uniper; rakouský OMV; znovu ENGIE; a britsko-nizozemský Shell. Wintershall Dea a ENGIE jsou spoluvlastníky i věřiteli. Jejich vzteklí akcionáři budou chtít rychlé odpovědi a seriózní vyšetřování.

Rusko bude nyní v maximální pohotovosti nejen kvůli Turk Stream, ale také Power of Siberia. Totéž platí pro Číňany a jejich bludiště potrubí mířících do Sin-ťiangu.

Bez ohledu na metodologii a aktéry jde o odplatu za nevyhnutelnou kolektivní porážku Západu na Ukrajině. A o hrubé varování pro globální jih, že to udělají znovu. Akce však vždy vyvolává reakce: od nynějška se podobné věci mohou stát také s potrubím USA/Spojeného království v mezinárodních vodách.

Oligarchie EU dosahuje pokročilého procesu rozpadu rychlostí blesku. Jejich příležitost alespoň zkusit roli strategicky autonomního geopolitického aktéra je nyní uzavřena.

Tito EUROkraté nyní čelí vážným nesnázím. Jakmile bude jasné, kdo jsou pachatelé sabotáže v Baltském moři, a jakmile pochopí všechny život měnící socioekonomické důsledky pro občany celé EU, budou muset s pokračující destrukcí přestat. Včetně již zmíněné hypotézy, že Rusko vyhodilo do povětří vlastní potrubí, když Gazprom mohl jednoduše nadobro uzavřít ventily.

Gazprom nyní hrozí žalobou ukrajinské energetické společnosti Naftofgaz za nezaplacené účty. To povede k ukončení tranzitu ruského plynu přes Ukrajinu do EU.

Jako by to všechno nebylo už tak dost vážné, Německo je smluvně zavázáno nakupovat minimálně 40 miliard kubíků ruského plynu ročně do roku 2030.

A nemohou říct „ne“: Gazprom má ze zákona nárok na výplatu i bez přepravy plynu. To je důsledek dlouhodobé smlouvy. A už se to děje: kvůli sankcím Berlín nedostává veškerý plyn, který potřebuje, ale stále musí platit.

Teď je bolestně jasné, že nezávislost EU je zakázána. Spolupráce s Čínou: zakázána. Nezávislé obchodní propojení s Asií: zakázáno. Jediným místem pro EU je být ekonomicky podřízena USA: laciný remix z let 1945-1955. S perverzním neoliberálním obratem: budeme vlastnit vaši průmyslovou kapacitu a vy nebudete mít nic.

Sabotáž NS a NS2 zapadá do imperiálního vlhkého snu o rozbití eurasijské pevniny na tisíc kousků, aby se zabránilo transeuroasijské konsolidaci vztahů mezi Německem (zastupujícím EU), Ruskem a Čínou: 50 bilionů dolarů v HDP, na základě parity kupní síly (PPP) ve srovnání s 20 biliony USD v USA.

Kontrola nad euroasijskou pevninou představuje kontrolu nad světem. Americké elity a jejich trojské koně po celé Evropě udělají vše pro to, aby se USA nevzdaly své kontroly.

„Americké elity“ v tomto kontextu zahrnují vyšinutou, Straussovými neokonzervativci zamořenou komunitu a Big Energy, Big Pharma a Big Finance, které je platí, a které profitují nejen z přístupu Deep State k věčnému válčení, ale také chtějí realizovat plány v Davosu vymyšleného Great Resetu.

Zuřící dvacátá léta začala vraždou generála Soleimaniho. Vyhození potrubí do povětří je dalším pokračováním. Dálnice do pekel povede až do roku 2030. Přesto, abychom si půjčili výrok od Shakespeara, peklo je definitivně prázdné a všichni (atlantičtí) ďáblové jsou tady.


Tolik analýza, která se ve světle minulého i současného dění jeví být nejblíže k pravdě.  Otázka je, zda se vůbec pravdu dozvíme nebo zda nám třeba nenabídnou další z mnoha „falešných vlajek.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 54 Průměrně: 4.7]

One thought on “Zajímavá analýza sabotáží na Nord stream 1 a 2

  1. „tato eurooligarchie měla být jednoho dne souzena za vlastizradu.“ nemohou byt souzeni za vlastizradu, zadnou vlast nemaji. EU neni stat. Staci proste povesit za blbost.

    Strilet by se urednici nemeli, to neni dost ekologicke, kdezto kus provazu na tom se zhoupne peknych par tuctu. Az doslouzi provaz proste zkompostuje spolu s tely. Verim ze euro-eko-urednici nebudou proti postpu nic namitat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout