V Německu nyní prošetřují 4 policisty, kteří byli u zastřelení nožem útočícího Afričana, hrozí jim žaloba

V Německu nyní prošetřují 4 policisty, kteří byli u zastřelení nožem útočícího Afričana, hrozí jim žaloba

Nejprve připomínám, že k uvedenému případu došlo zhruba před měsícem. Mladý Senegalec ohrožoval nožem policisty i další lidi. Když odmítl na výzvy nůž odhodit a nepovedlo se ho zneškodnit pepřovým sprejem ani taserem, tak byl zastřelen. Detailněji jste si o případu mohli přečíst zde.

Zajímavé bylo i následné jednání dortmundského vedení, které za zastřeleného kriminálního Afričana uspořádalo tryznu a nakonec ještě zaplatilo jeho převoz do Senegalu. O tom si můžete víc přečíst zde.

Také se zjistilo, že zatímco on sám se vydával za „nezletilého sirotka,“ tak o jeho tělo se ihned hlásili jak rodiče, tak další příbuzní, přičemž cestu do Evropy tomuto „sirotkovi“ hradil jeho bratranec, který je starostou města, odkud Senegalec pochází. Tedy nejde o žádnou chudou rodinu. Ale to je jen pro úplnost.

Od samého začátku mi bylo jasné to, že policista, který Senegalce zastřelil, si to tvrdě odnese. Pokud by nešlo o obohacovače, ale o původního Němce, zřejmě by se to tolik neřešilo.

Jenže nyní má být tento policista žalován za zabití a jeho přítomní kolegové již také podstupují disciplinární řízení. Všem nakonec hrozí suspendace, neboť mohli údajně zakročit tak, aby Senegalci neublížili. V kontextu toho, jak nedávno osvobodili pro údajnou psychickou nemoc Somálského teroristu, který 3 lidi ubodal a dalších 9 zranil, je jasné, že pokud by Senegalce nezastřelili a on by pak někomu ublížil, tak by zřejmě také skončil na psychiatrii.

Dortmundská prokuratura zahájila vyšetřování dalších policistů, kteří se na začátku srpna podíleli na smrtící operaci proti Senegalci ozbrojenému nožem. Teenager z africké země byl v té době zabit výstřely z policejní zbraně. Její použití bylo, podle interní zprávy prokurátorů „možná nepřiměřené“.

V současné době výbor pro vnitro v zemském parlamentu Severního Porýní-Vestfálska projednává důvěrný dokument a Federální úřad kriminální policie (BKA) také hraje významnou roli ve vyšetřování. Policejní ředitelství v Dortmundu navíc již zahájilo disciplinární opatření proti zúčastněným policistům.

Vyšetřování  policisty, který vystřelil ze zbraně a je podezřelý ze zabití, podle zprávy pokračuje. Kromě toho bylo zahájeno „vyšetřování proti všem ostatním policistům, kteří proti mladíkovi během operace použili zbraně nebo jiné prostředky.“ Kromě toho je policejní šéf vyšetřován „pro podněcování k nebezpečnému ublížení na zdraví“. Zkoumá se také, zda bylo přiměřené  použití pepřového spreje a taseru. Oba prostředky využili policisté předtím, než byl Afričan zastřelen, ale on i nadále útočil.

Po celé týdny byli policisté podrobeni veřejné kritice. Například kvůli „bodycams“, které nebyly zapnuty. Jde o kamery, které policisté nosí na svých tělech během operace. Krátce poté už přišlo obvinění z rasismu proti dortmundské policii

Jak tedy sami vidíte, tak v pokrokových zemích si nemůže policista dovolit obohacovače – byť útočí nožem – zastřelit. A dokonce na něj ani nesmí zaútočit pepřovým sprejem nebo taserem, neboť i ti z policistů, kteří použili tyto prostředky, jsou obviněni z nepřiměřené obrany. A to přesto, že ani jedno z uvedeného nedokázalo Senegalce zpacifikovat a on nadále útočil.

Obvinění všech z rasismu je už pak jen pověstnou třešničkou na dortu. Má totiž varovat další policisty, aby si jakékoli zákroky proti agresivním obohacovačům rozmysleli. Příště se tak mohou jen dívat, jak další džihádista bodá do lidí a případně ho slovně přemlouvat aby toho nechal. Ale hezky poprosit, žádné verbální útoky, příkazy a nadávky – to by totiž byl opět rasismus….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout