Prudký pokles tlaku obou plynovodů Nord Stream – jde o cílený útok?

Prudký pokles tlaku obou plynovodů Nord Stream – jde o cílený útok?

V obou potrubích Nord Stream 1 a 2 došlo k prudkému poklesu tlaku. V obou plynovodech v dánských vodách prý existuje únik. Co je za tím? Německé úřady mají podezření na cílený útok.

Nejprve se objevily zprávy, že došlo k úniku v systému ruského plynovodu Nord Stream 2 v dánských vodách jihovýchodně od ostrova Bornholm. Byla hlášena náhlá masivní ztráta tlaku v potrubí naplněném 300 miliony metrů krychlových zemního plynu, což Dánská energetická agentura spojovala s poškozením potrubí. Dánské úřady proto podle agentury Reuters nařídily všem lodím, aby region z bezpečnostních důvodů obešly.

Obrázek
místo úniku

Jen krátce poté Nord Stream AG oznámil, že Nord Stream 1 také zažil náhlý pokles tlaku. „Dnes v noci dispečeři řídícího střediska Nord Stream 1 zaznamenali pokles tlaku na obou větvích plynovodu,“ uvedla společnost v prohlášení. „Důvody se v současné době objasňují.“

Mluvčí Nord Stream 2 Ulrich Lissek řekl agentuře AFP, že bylo spatřeno „velké bublinové pole poblíž Bornholmu“. Zdůraznil, že „potrubí nebylo nikdy v provozu, ale bylo pouze připraveno pro technický provoz a bylo tedy naplněno plynem“. Poukázal na to, že tlak v Nord Stream 2 je obvykle kolem 105 barů. Na německé straně je to momentálně jen 7 barů.

Otázkou nyní je, jak je možné, že obě paralelní potrubí unikají současně ve stejné oblasti? V případě technické poruchy by bylo zasaženo pouze jedno potrubí. To je jasné. V regionu není aktivní tektonická činnost a nedochází zde ani k žádné silné seismické aktivitě, takže je to nepravděpodobné. Obě potrubí navíc záměrně nejsou vedena oblastí, ve které by mohla být ohrožena podvodními sesuvy půdy.

Jak uvádí „ Tagesspiegel “, německé bezpečnostní orgány již zasáhly, protože se předpokládá, že za tím stojí úmyslný útok. „Nedokážeme si představit scénář, který by nebyl cíleným útokem,“ uvedl člověk obeznámený s hodnocením federální vlády a federálních agentu. Dále prohlásil: „Všechno mluví proti náhodě.“

Především by podobná sabotáž musela být provedena se speciálními jednotkami, jako jsou námořní potápěči nebo s ponorkou. Podle úřadů to mohly být buď Ukrajinci (nebo spojenecké síly Ukrajiny) nebo ruská akce pod falešnou vlajkou. To se však zdá spíše nepravděpodobné, protože v důsledku toho byly ztraceny desítky milionů kubíků zemního plynu.

Před pár dny však zřejmě došlo k plánovanému útoku na ruský plynovod, který vede do Turecka a odtud do Evropy. Tento útok byl  podle ruských zdrojů zmařen. I když FSB neupřesnila, která infrastruktura byla cílem, podle zprávy Bloombergu to bude pravděpodobně TurkStream, který prochází Černým mořem.

Ovšem dost dobře může jít o předem připravený „false flag“ sloužící jako záminka pro již oficiální válku s Ruskem. Na falešné vlajky jsou přece USA „machři“ – od Vietnamu, přes Irák (hned 2x) až po Afghánistán (seznam by byl velmi dlouhý).

Také nezapomeňte, že 7. února hrozil Joe Biden zničením Nord Stream 2. Pokud by se prokázalo, že šlo o útok USA, muselo by to být interpretováno jako vojenský útok USA na Evropu.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Prudký pokles tlaku obou plynovodů Nord Stream – jde o cílený útok?

  1. pokud bude nastolen The Great Reset tak mužeme zapomenout že se vubec budeme moct branit migrantum, Sionisti nas bělochy chtěji vyhladit až nebude soukromy ani žádne vlastnictvi mužete všichni zapomenout na zbrojni prukaz a vlastnictvi střelne zbraně, ovšem když budete migraci a islamizaci kritizovat body socialniho kreditu pujdou dolu a jdete rovnou na ulici, nakonec z nas všech budou bezdaci a migranti dostanou všechno co lide budovali.

  2. Je to již zoufálství primitivních ubožáků, jejichž možnosti jsou zcela vyčerpané před totálním koncem své ubohé existence a všech, kteří to podporují nebo ignorují. Jsem nehorázně naštvaný, ale i velice smutný z téhle úrovně reality, kterou tzv. lidé tvoří jejichž zodpovědnost vůči dětem je katastrofální. Budiž, není-li jiná možnost než olizování zadní části západní nabubřelosti, ať se tak stane.

    1. Pletes se, nosati jedinci kteri organizuji aktualni globalni katastrofu, s cilem vyhladit belosskou populaci, mysli na deti. Na svoje deti.

      Je to valka a vzdy byla. Talmud rika ze buh daroval planetu potomkum nosateho kmene. Ostatni musi zemrit, nebo zivorit jako otroci. Je to velka hra s nulovym souctem.

  3. Už teraz som zvedavý na článok na Aeronete. Ale pochybujem o tom,že plynovody sabotovalo Rusko. Skôr sa prikláňam k teórii o jeho nepriateľoch /USA, Poľsko, Ukrajina/.

    1. Polaci urcite maji vybaveni a znalosti jak to provest. A take jsou dost velci idioti na to aby to provedli. Navic Polska vlada a vetsina parlamentu jsou zidi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout