Pink Floyd nesmí hrát v Polsku kvůli názoru Waterse na konflikt na Ukrajině

Pink Floyd nesmí hrát v Polsku kvůli názoru Waterse na konflikt na Ukrajině

Tak to vypadá, když se ideologie plete tam, kam se plést zásadně nemá. Je zajímavé, že se Poláci odvolávají na Watersův názor na Ukrajinu – tedy na názor, který ve skutečnosti nic neovlivní, a který se vymezuje proti pokračování války, ale financování pašeráckých neziskovek, které reálně pomáhá urychlit invazi muslimů do Evropy, již Polákům nevadí.

Tedy dalo by se pochopit, kdyby někdo skupinu odmítl pro tyto konkrétní činy, škodící Evropě, ale odmítnout jen za názory? To už je poněkud přes čáru…

Spoluzakladatel rockové kapely Pink Floyd Roger Waters nebude v dubnu hrát na Stadionu Tauron v Krakově, jak bylo plánováno. Koncert byl zrušen, uvedly místní úřady podle Fox News.

Watersův manažer se rozhodl zrušit koncert těsně předtím, než měla krakovská městská rada hlasovat o návrhu, který by z Waterse udělal ve městě „personu non grata“.

Návrh zahrnoval, že by město  mělo vyjádřit oficiální „rozhořčení“ nad Watersovými názory na ruskou válku na Ukrajině.

V otevřeném dopise Zelenského manželce Oleně Zelenské počátkem tohoto měsíce Waters napsal, že „ultranacionalisté“ na Ukrajině „zatáhli zemi do této katastrofální války“. Hudebník, který je sám Brit, také kritizoval Západ za dodávky zbraní na Ukrajinu.

Mimochodem, zapomněli snad Poláci na to, co dělali na konci války Banderovci s jejich krajany? Zajímavé je, že jejich potomky, kteří pravidelně pořádají pochody na oslavu Bandery, nadšeně vítají…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Pink Floyd nesmí hrát v Polsku kvůli názoru Waterse na konflikt na Ukrajině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout