Německo: Moderní uhelná elektrárna, dostavěná před 7 lety, je v rámci zelené politiky určena k demolici

Německo: Moderní uhelná elektrárna, dostavěná před 7 lety, je v rámci zelené politiky určena k demolici

Šílená politika zeleného údělu EU likviduje zejména ekonomiky těch zemí, které se rozhodly tento směr bezhlavě následovat. A to i za cenu vlastního sebezničení, což jen potvrzuje, že tato sebedestrukce je záměrná.

Německo v těchto snahách o přechod na takzvaně „zelenou“ energii, která není tak ekologická, jak se prezentuje, jednoznačně vede. Po postupném ukončení provozu jaderných a uhelných elektráren se Němci rozhodli uzavřít a zbourat i zbrusu novou uhelnou elektrárnu. A to bez ohledu na to, že tato moderní elektrárna by mohla pomoci při případných blackoutech, aniž by zásadně poškodila životní prostředí. A samozřejmě i bez ohledu na zbytečně investované miliardy…

Elektrárna Moorburg, otevřená v roce 2015, byla jednou z nejmodernějších, nejinovativnějších a nejúčinnějších černouhelných elektráren v Německu. Se svými dvěma bloky byla schopna vyrobit 11 terawatthodin elektřiny ročně s výkonem 827 megawattů. To vždy stačilo pro celý hamburský region. V roce 2021 byla po pouhých šesti letech provozu uzavřena. Nyní má být zcela zbourána. Sotva by se dal jakýkoli jiný příklad lépe použít jako ukázka naprostého sebevražedného šílenství německé energetické politiky.

Za prvé, je velkou ekonomickou a obchodní katastrofou postavit zdaleka nejmodernější, nejúčinnější a nejčistší uhelnou elektrárnu v Evropě za necelé tři miliardy eur – jen aby pak byla po několika málo letech provozu zbourána.

Především se však Německo připravuje o důležitý a flexibilní faktor své energetické bezpečnosti: uhelné elektrárny tohoto typu jsou schopny rychle reagovat na výkyvy vyplývající z prakticky nepředvídatelného přísunu energie z obnovitelných zdrojů. V současné situaci by proto byly zvláště vhodné pro nahrazení německých plynových elektráren.

Z technického hlediska a za dnešních podmínek, zejména s ohledem na existenční energetickou krizi, je toto zničení osvědčené a vysoce funkční technologie ideologicky motivovaným a nákladným rozhodnutím. Tato šílená politika hamburského senátu, jmenovitě zeleného senátora za životní prostředí Jense Kerstana, už nemá absolutně vůbec co do činění se zdravým rozumem.

Mnoho lidí se již ptá, zda tento podnik není úmyslnou politickou sabotáží – s úmyslem zničit již tak churavějící ekonomiku, dále oslabit německou průmyslovou polohu a konkrétně ohrozit vnitřní bezpečnost.

Tolik situace v Německu, která víc než cokoli jiného potvrzuje, že cílem zelené politiky a celého klimaalarmismu je ve skutečnosti devastace evropské ekonomiky. Neděje se to totiž zdaleka jen v Německu.

Nakonec je tedy dobré se ptát: „Komu se hodí slabá a ekonomicky zdevastovaná Evropa?“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Německo: Moderní uhelná elektrárna, dostavěná před 7 lety, je v rámci zelené politiky určena k demolici

  1. Stojí za zmienku,že ropu spaľujúce elektrárne v arabskom svete /najviac ich je v Saudskej Arábii/ nikomu v EÚ neprekážajú. Zrejme ani Švábovi a podobným potkanom…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout