Macron zaútočil na novou italskou vládu, Meloniová odpovídá (video)

Macron zaútočil na novou italskou vládu, Meloniová odpovídá (video)

Macron – podobně jako mnoho dalších silně probruselských politiků – okomentoval novou italskou vládu mimo jiné i jako odpuzující, cynickou a neschopnou. To by mohlo být dobrým znamením, neboť pokud se vůči někomu vymezuje tento žák Klause Schwaba, pak je to něco jako pochvala.

Vyjádřil se ostatně v podobném stylu jako Ursula von Lejno, která tak jen opět potvrdila, jak hluboce nedemokratická instituce je EU. Sice je velmi brzy předjímat, jak bude nová italská vláda nakonec vládnout, ale právě kvičení těch nejhorších kreatur dává Itálii alespoň nějakou naději na to, že to bude lepší, než pod kuratelou Draghiho.

Na výpady Macrona samozřejmě Giorgia Meloni záhy odpověděla svým obvykle rázným způsobem. Připomněla mu, že to byla právě Francie, kdo inicioval rozvrat Libye poté, když chtěla Itálie odebírat z Libye ropu.  Připomněla mu, že právě zdevastovaná Libye přispěla k invazi, která od roku 2012 nekončí (zde je třeba podotknout, že Itálie pak Francii asistovala, takže má také máslo na hlavě).

Připomněla mu také, že mnozí těch, kdo z Libye přichází, míří právě do Francie, což odnáší také hraniční město Ventimiglia, kde se ilegálové hromadí nebo jsou sem přes hranice navraceni z Francie zpět. A především mu připomněla koloniální praktiky Francie. Ta totiž stále své kolonie využívá a ovládá, dokonce se neštítí využívat na práci v dolech děti.

To se týká i Nigeru, kde pro Francouze pracují v uranových dolech, aby měli Francouzi dostatek uranu pro své elektrárny. Paradoxem je, že ve Francií ovládaném Nigeru nemá 90% obyvatel elektřinu.

Zhruba výše uvedené sdělila Giorgia Meloni ve svém vzkazu Macronovi. Pokud umíte anglicky nebo italsky, můžete shlédnout celé video níže (italsky s anglickými titulky):

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Macron zaútočil na novou italskou vládu, Meloniová odpovídá (video)

  1. niekde som videl ako sa melionova zdruzuje s globalistami(politickymi, nie ekonomickymi), takze beriem ze je to len kontrolovana opizicia ako bol salvini.

  2. Prekvapila, netusil jsem ze tak dobry herec.
    Dramaticke predcitani textu ji jde, pokud by tohle dokazala i bez papiru, meli by Italove sanci.
    Pokud by to byla jeji vlastni slova, a bez papiru, mela by sanci i Evropa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout