Švédsko: Sedm a půl roku vězení pro organizátora nepokojů při pálení Koránu

Švédsko: Sedm a půl roku vězení pro organizátora nepokojů při pálení Koránu

Připomínám, že rozsudek se týká rozsáhlých nepokojů, k nimž došlo o letošních Velikonocích (které se kryly s Ramadánem) v několika městech ve Švédsku. Zraněno při nich bylo více než 100 policistů a došlo i k rozsáhlým materiálním škodám. Nepokoje si můžete připomenout v článcích zde, zde nebo zde, kde najdete i příslušná videa.

Nyní, na samém začátku voleb, došlo k rozsudku. Vzhledem k rychlosti, s jakou jinak liknavý soud reagoval, lze předpokládat, že jde o vládní volební kampaň. Ovšem volit současné vládní sociální demokraty již po mnohaleté zkušenosti snad může skutečně jen muslim.

Dosud nejtvrdší trest byl včera uložen za účast na velikonočních nepokojích, k nimž došlo kvůli plánovanému pálení Koránu.

Další tři muži byli již v úterý odsouzeni za přitěžující sabotáž aktivit „modrého světla“ v souvislosti s nepokoji ve Sveaparkenu v Örebro.

Nejtvrdší trest je uložen 31letému přistěhovalci ze Sýrie – sedm let a šest měsíců vězení. Podle rozsudku byl nápomocen při útoku na policii a také řídil jedno z policejních aut, které bylo uneseno.

36letý Čečenec s ruským občanstvím je odsouzen k šesti letům vězení. A konečně 31letému muži z Iráku hrozí čtyři a půl roku vězení.

Iráčan a Syřan již získali švédské občanství. Žádný z odsouzených nebude deportován.

„Pracujeme cílevědomě a se zaměřením na dosažení důkladných vyšetřování. Všichni jednotlivci, kteří byli souzeni u okresního soudu, byli odsouzeni za přitěžující sabotáž „modrého světla“. Je pozitivní, že můžeme vidět důsledky vážného útoku, který velikonoční nepokoje přinesly,“ říká Emelie Bodegrimová, velitelka policejního regionu Bergslagen.

Také v budoucnu bude zvláštní skupina v policejním regionu Bergslagen pracovat s vyšetřováním spojeným s lidmi, kteří byli násilní a vinni za zločiny v souvislosti s nepokoji ve Sveaparkenu.

„Máme velké množství vyšetřovacího materiálu ke zpracování a práce bude pokračovat během podzimu,“ říká Emelie Bodegrim.

Sabotáž aktivit „modrého světla“ je trestným činem, který vstoupil v platnost dne 1. ledna 2020. To může zahrnovat útok nebo jiné zasahování do činnosti policie, záchranných služeb nebo personálu sanitky s cílem bránit  nouzovým nebo donucovacím činnostem. Každý, kdo tak koná, může být odsouzen do vězení a to podle rozsahu útoku až na doživotí.

K uvedenému už jen dodávám, že pomineme-li fakt, že se ještě mohou odsouzení odvolat, tak běžně se zločinci ve Švédsku propouští po vykonání 2/3 trestu. Za pár let tak budou všichni tři na svobodě a nikdo z nich navíc ani nebude deportován – a to včetně Čečence, kterému zatím nestihli dát občanství. Je tedy jen otázkou času, než něco podobného zopakují. Pak už však budou mít zřejmě muslimové Švédsko do značné míry pod vlastní nadvládou…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

One thought on “Švédsko: Sedm a půl roku vězení pro organizátora nepokojů při pálení Koránu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout