Německo: Afričan zaútočil na policisty nožem, ti ho zastřelili

Německo: Afričan zaútočil na policisty nožem, ti ho zastřelili

K velmi čerstvému případu, který se odehrál včera v německém Dortmundu, mne napadá jediná otázka: „Co asi bude s policistou, z jehož zbraně vyšla ona pro černocha fatální kulka?“ Policisté, kteří podobně zneškodní jakéhokoli zločince z řad obohacujících etnik, jsou záhy zpravidla popotahováni v různých disciplinárních řízeních a někdy dojde i na suspendaci. Jen málokdy podobný zásah v multikulturní zemi policistovi jen tak projde…

Policie v pondělí odpoledne v Dortmundu zastřelila 16letého mladíka. Podle oficiálních informací teenager předtím napadl policisty nožem. K incidentu došlo v areálu kostela sv. Antonína. Je zde ubytována mládežnická rezidenční skupina. Zda k ní patřil zabitý černý Afričan, který údajně pocházel ze Senegalu, je stále nejasné.

Místní obyvatel zalarmoval policii kolem 16:00. „Volající uvedl, že mladý muž chodil s nožem znepokojivým způsobem v areálu kostela,“ řekl vrchní prokurátor Carsten Dombert. V důsledku toho na místo vjelo několik hlídkových vozů s celkem deseti důstojníky.

Tam prý mladík mával nožem a vyhrožoval, že jim nůž vrazí do břicha. Policie použila taser, aby cizince učinila neschopným bojovat. Zneškodnit se ho však tímto způsobem nepodařilo a 16letý mladík se vrhl na policisty s bodnou zbraní. V důsledku toho došlo ke smrtícím výstřelům. Útočník se zhroutil vážně zraněný a zemřel o něco později během nouzové operace v nemocnici.

Kolikrát policisté vystřelili a jak často teenagera zasáhli, není stále jasné. Jedna věc je jistá: při útoku nebyl zraněn žádný policista.

Incident v Dortmundu byl již třetím smrtelným použitím střelných zbraní policisty během šesti dnů. V úterý před týdnem úředníci v nádražní čtvrti Frankfurt nad Mohanem zastřelili 23letého bezdomovce, který údajně ohrožoval hosty v hotelu. O den později policisté v Kolíně nad Rýnem zabili 48letého nájemníka během vystěhování bytu. Policisty také napadl nožem. Před smrtelnými výstřely policie použila proti muži pepřový sprej. O původu těchto dvou zastřelených policie nic neuvádí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Afričan zaútočil na policisty nožem, ti ho zastřelili

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout