Nejen v Evropě, ale také v Saúdské Arábii se připravuje technokratické „megaměsto“ (video)

Nejen v Evropě, ale také v Saúdské Arábii se připravuje technokratické „megaměsto“ (video)

Je více než pravděpodobné, že takovýchto „megaměst“ bude spousta – a to časem po celé planetě. Cílem globalistů je soustředit všechno obyvatelstvo do těchto megaměst, kde bude mnohem jednodušší je ovládat. A především – u městského člověka mohou mnohem spíše vytvořit závislost na systému než u venkovanů, kteří se mohou případně od systému „odstřihnout“ a nějak se protloukat i bez závislosti na něm.

Jedno takové megaměsto má být na území dnešního Beneluxu, ale má zaujímat i západní část Německa. Toto megaměsto se již plánuje a vyvlastňování farmářů je nyní zřejmě součástí snah o získání pozemků na jeho výstavbu.

Je více než pravděpodobné, že časem dojde i na další megaměsta po celé Evropě. Dalším již plánovaným megaměstem je to, které má vzniknout v Saúdské Arábii. V kontextu toho mne ihned napadlo, že by si do nového mohli přivézt své souvěrce z Evropy. Jenže to by bylo zcela proti plánům této země, která patří k hlavním sponzorům islamizace Evropy.

Důležité ovšem je, že architekti se v tomto případě nijak netají tím, že všichni obyvatelé města budou pod 24hodinovým dohledem. Půjde skutečně o město jako z orwellovských vizí. A nepochybuji, že na stejném principu budou založena i ostatní megaměsta. Saúdská Arábie si ovšem nikdy nehrála na demokracii, tak nemá zapotřebí kolem chystaných totalitních praktik jakkoli mlžit.

A můžete si být jisti, že za nějakých 20 let již bude velmi podobně fungovat i celá Evropa.

Město Neom bude mít v saúdské poušti 9 milionů obyvatel. Obří budova je vylíčena jako high-tech zázrak, zatímco kritici poukazují na téměř dystopické masové sledování po celý den a vazby projektu na pochybné globalistické organizace. Zvláštní plán města je založen na pouze 200 metrů široké trati, která by však měla být 170 kilometrů dlouhá a plná 500 metrů vysokých budov.

Projekt je primárně profilován jako „klimaticky chytrý“, zcela bez automobilů a s automatizovanými službami řízenými umělou inteligencí. Dlouhým úzkým městem bude také projíždět expresní vlak, aby se obyvatelé mohli v krátké době dostat z jednoho konce na druhý. Obyvatelé města by nikdy neměli mít více než pět minut chůze od obchodu a obchodů s potravinami. Celá dlouhá linie má být pokryta obří skleněnou stěnou, která se může táhnout 500 metrů nad zemí.

Tváří myšlenky je korunní princ wahhábistické teokracie Mohammed bin Salman. Ten je také tím, kdo představil podrobnosti projektu. K dnešnímu dni bylo do výstavby investováno 500 miliard dolarů.

Projekt je zároveň kritizován, mimo jiné proto, že  zahrnuje nucené vysídlení nejméně 20 000 lidí za účelem provedení stavby – zejména se to bude týkat bývalé kočovné menšiny Huwaitatů.

Nejméně jeden z aktivistů, který upozornil na skutečnost, že obří stavba znamená, že tisíce lidí ztratí své domovy, byl také zabit  saúdskými bezpečnostními silami za nejasných okolností – a několik dalších bylo zatčeno a uvězněno. Podle nepotvrzených zpráv bylo několik členů místního obyvatelstva také popraveno za to, že odmítli prodat své domovy saúdskému státu.

Obří město má sloužit jako gigantická a pokročilá sledovací společnost. Odpovědné osoby budou shromažďovat údaje o obyvatelích – a platit za ně obyvatelům.

„Bez důvěry neexistují žádná data a bez dat není žádná hodnota,“ vysvětluje Joseph Bradley, výkonný ředitel společnosti NEOM Tech & Digital CO, která bude dohlížet na implementaci nové technologické platformy.

„Tato technologie dává uživatelům možnost projít a snadno pochopit záměr použití jejich osobních údajů a zároveň jim nabízí finanční odměny za schválení použití jejich dat,“ pokračuje.

Základní investice saúdského státu jsou především o rozvoji potřebné infrastruktury. Opravdu velké peníze budou účtovány soukromými investory a vizí je „chytré město“ navržené tak, aby bylo řízeno především umělou inteligencí – kde se data používají k řízení energetiky, vody, odpadu, dopravy, zdravotní péče a bezpečnosti.

Podle The Star budou data shromažďována z domovů uživatelů, mobilních telefonů a z kamer s technologií rozpoznávání obličeje a různých dalších senzorů. Tento rozsáhlý hromadný dohled je podle osob odpovědných za projekt potřebný k „předvídání potřeb uživatelů“.

Kritici také poukazují na obzvláště špatnou pověst a historii Saúdské Arábie, pokud jde o lidská práva, včetně pronásledování, věznění nebo dokonce zabíjení politických disidentů.

„Obavy z monitorování jsou oprávněné. Je to v podstatě sledovací město,“ říká Vincent Mosco, který zkoumá sociální dopad technologií.

Marwa Fatafta, manažerka politiky v organizaci pro digitální práva Access Now, je na stejné cestě a věří, že obyvatelé high-tech města jsou podvedeni, aby sdíleli své soukromé informace.

„Zní to jako katastrofa v oblasti ochrany osobních údajů, která čeká, až se stane. Vkládání peněz jako pobídky je hrozný nápad a narušuje právo lidí svobodně dát svůj souhlas a normalizuje myšlenku prodeje osobních údajů za účelem zisku.“

Podle Josepha Bradleyho budou obyvatelé požádáni, aby mimo jiné sdíleli údaje o své poloze, zdravotním stavu a pohybových vzorcích – a pokud se někdo na chvíli nepohne, bude vyslán dron, aby „zkontroloval“ tuto osobu.

„Jak mohu věřit, že mé údaje budou sdíleny pouze tak dlouho, jak budu chtít, a pouze se stranami a službami, které jsem si sám vybral. Jak mohu věřit, že nebudou použity pro jiné účely,“ ptá se Fajsal Al-Ali, 33letý marketingový specialista z Dubaje.

O Neomu jsou i další pochybnosti – v jiných chytrých městech si obyvatelé často stěžovali, že se cítí depresivní, izolovaní a zbavení lidského kontaktu, když je vše řízeno uměle a bez lidského zásahu.

„Lidské kontakty jsou nezbytnou sociální infrastrukturou. Komplikovaná počítačová infrastruktura obvykle nesplňuje důležité sociální a kulturní potřeby, které jsou rozhodující pro městský život,“ uvedla Samira Khedr, profesorka sociologie na univerzitě Ain Sham v Káhiře.

Dalšími nápady, které se předkládají jako potenciální příležitosti ve městě, jsou létající taxíky, robotické služky vykonávající domácí práce a umělé ovládání počasí nad městem.

Saúdská Arábie má údajně poskytnout počátečních 500 miliard dolarů ze svého státního investičního fondu vedeného saúdským korunním princem Muhammadem bin Salmanem a oligarchou Yasirem Al-Rumayyanem. Ten mimo jiné prohlásil, že fond bude v budoucnu úzce spolupracovat s finančními společnostmi, jako jsou Blackstone a SoftBank. Sám také sedí v představenstvu SoftBank.

Mohammed bin Salman, který je nejen korunním princem, ale také ministrem obrany země, byl hnací silou při vytváření Neomu a právě on rozhodl o tom, že by město mělo být řízeno především umělou inteligencí a roboty. Osobně má úzké vazby na ultraglobalistickou organizaci Světové ekonomické fórum se sídlem v Davosu a při několika příležitostech se setkal s nejvyššími představiteli WEF, aby diskutovali o „ekonomickém rozvoji“ a dalších otázkách. Světové ekonomické fórum jako organizace také otevřeně spolupracuje na projektu Neom a pyšní se na svých webových stránkách tím, že je  partner tohoto dystopického projektu.

Je také pozoruhodné, že Klaus Kleinfeld, který byl v roce 2017 jmenován předsedou saúdského projektu Neom a následující rok osobním poradcem saúdského korunního prince, působil také ve správní radě dvou nadací Světového ekonomického fóra až do roku 2016 a 2017 a je stále uveden jako jeden z klíčových spolupracovníků WEF. Kleinfeld také sloužil v nechvalně známém řídícím výboru skupiny Bilderberg.

Kleinfeld má podle saúdského režimu „převzít větší odpovědnost za zlepšení ekonomického, technologického a ekonomického rozvoje v Saúdské Arábii“.

Je zřejmé, že mocenská elita v Davosu je k projektu velmi pozitivní. Lídři SoftBank Group a BlackStone Inc ocenili megaprojekt, který bude mít také lyžařské středisko, plavecké dráhy pro dojíždějící, luminiscenční písek, uměle řízené počasí a „inteligentní“ a robotická řešení pro prakticky všechny společenské funkce.

Vizí je podle rady Neom automatizované město, „kde můžeme vidět všechno“ – a podle dokumentů město, kde jsou spáchané zločiny a porušení automaticky zaznamenávány počítačem a lidé jsou sledováni 24 hodin denně.

Kromě toho má být Neom první „nezávislou mezinárodní zónou“ na světě – a i když se teprve uvidí, jak nezávislá bude, saúdská jurisdikce ve městě nepřevládne – místo toho bude mít svůj vlastní právní systém vyvinutý společně „místními a mezinárodními investory“.

Zpráva tisíciletí to interpretuje tak, že Neom nebude oficiální součástí Saúdské Arábie a ptá se, proč je wahhábistická diktatura ochotna vzdát se gigantického kusu země, který nebude pod jejich vlastní kontrolou.

„Vůbec to nezní jako hezké místo k životu. Ve skutečnosti to zní jako druh dystopické noční můry, před kterou jsem vždy varoval,“  poznamenává jeden z kritiků.

Prezident a zakladatel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab již dříve prohlásil, že „člověk a stroj se spojí“, a že čtvrtá průmyslová revoluce „povede k fúzi našich fyzických, digitálních a biologických identit“.

„Jak se příležitosti v této oblasti vyvíjejí, policie a soudy budou v pokušení použít techniky k posouzení pravděpodobnosti trestné činnosti, určení viny nebo dokonce získání vzpomínek přímo z mozků lidí,“ píše dále ve své knize Shaping the Future of The Fourth Industrial Revolution.

V případě Neomu se zdá, že alespoň části těchto plánů se nyní uskutečňují.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Nejen v Evropě, ale také v Saúdské Arábii se připravuje technokratické „megaměsto“ (video)

  1. Masový vrah a svetový terorista č. 1 Muhammad bin Salmán je pre Jana Zieglera a podobných „konzervatívnych“ psychopatov nedotknuteľný idol – niečo ako Alah pre moslimov…
    Myslím si,že tak ako sa Lenin odpútal od svojich mecenášov a založil ZSSR, aj Saudská Arábia /stále bližší spojenec Izraela/ sa o pár rokov vzoprie globalistom a v krutých bojoch o ovládnutie sveta ich porazí.

  2. -Tak o tomhle už psal Verne v románu Plovoucí město

    hromada lidí se rozhodla, že v bohulibé myšlence se oprostí od přirozené lidskosti a vytvoří plovoucí ostrov, který bude izolovaný a zároveň bude poskytovat lidem bezpečí. Prostě ráj.

    Jedinou chybou toho projektu bylo, že do tohoto domnělého ráje byli vpuštěni lidé se všemi svými nedostatky. Samozřejmě se to zvrtlo, takže když se jim tam stal zločin, zjistili, že lidi se nemění a změnit nedají ani životem v ráji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout