EU nadále tlačí na zrušení hotovosti a zavedení digitálního eura

EU nadále tlačí na zrušení hotovosti a zavedení digitálního eura

Digitální měna je skutečně velmi dobře propracovaný nástroj ovládání mas, přičemž zavedení digitální měny bude samozřejmě doprovázeno patřičnou propagandou, aby měli občané dojem, že se jedná o něco báječného. Možná jste si stihli povšimnout, že mnoho firem již digitální ID otevřeně podporuje. Jenže málokdo ví, že pohodlí bude vykoupeno nejen ztrátou soukromí, ale také nemožností výběru koupit si co chcete, kolik daného zboží chcete a kde si požadované zboží – je-li vám jeho koupě povolena – koupíte. A dokonce vás mohou donutit koupit si i to, co nechcete.

EU již testuje nejen ID, ale také digitální euro, které by mělo platit jako digitální měna napříč EU, bez ohledu na danou národní měnu. Jenže aby mohlo být digitální euro (nebo jakákoli jiná digitální měna) plně využito jako nástroj moci, pak nesmí existovat žádná jiná možnost platby – a především ne platba hotovostní.

Šéfka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová požaduje: V budoucnu by všichni občané měli místo hotovosti používat pouze digitální peníze centrální banky. EU tuto myšlenku prosazuje. Je zřejmé, že bychom podle čínského modelu měli být všichni pod kontrolou a vyvlastněni.

V Rakousku nyní varují před hororovým scénářem, k němuž by mělo dojít, pokud EU své plány na rušení hotovosti a zavedení digitální měny realizuje. I to je důvod, proč u našich jižních sousedů nyní sepsali petici, na jejímž základě by měla být hotovost zakotvena jako ústavní právo.

Hororový scénář, který nastane po zrušení hotovosti, je děsivý: bez hotovosti by nás vlády, ECB a centrální banky mohly donutit například i ke spotřebě. Každý, kdo by si něco dobrovolně nekoupil, by měl odečtenu konkrétní částku z jeho bankovního zůstatku a byly by mu uloženy „sankční úroky“. Tímto způsobem má být ekonomika násilně stimulována.

Vlády a finanční elity by měly mít neomezený přístup k našim bankovním účtům. Výběr daní z bohatství pro předlužené státní rozpočty, krizové země a zkrachovalé banky, by mohl být proveden stisknutím tlačítka. Ušetřeny by nebyly ani nízkopříjmové domácnosti. To vše by znamenalo konec peněz jako soukromého vlastnictví.

Se zrušením hotovosti by se svobodný občan stal dálkově ovládanou spotřebitelskou loutkou – subjektem, který by financoval korupci, špatné řízení a pochybné „elity“.

Právě z důvodů těchto a dalších hrozeb, jako je napojení na sociální kredity a sledování uhlíkové stopy, iniciovali nyní v Rakousku výše uvedenou petici „Za neomezenou platbu v hotovosti“.

V prohlášení k petici o zachování hotovosti člen FPÖ uvádí:

„Konečně je třeba přijmout konkrétní opatření. Vládní skupiny by mohly začít tím, že schválí náš návrh „Ne hlavnímu plánu na zrušení hotovosti v EU“, který byl dnes znovu předložen. To by byl první krok správným směrem. Ve druhém kroku požadujeme právo na platební prostředky v hotovosti a jejich zakotvení v ústavě.

Nebudou-li tyto požadavky realizovány co nejrychleji, určitě se stane jedna věc a všichni ji uvidíme: bude realizován hlavní plán EU, zrušení hotovosti. To neznamená jen slušný nárůst cen směrem nahoru. Čistě elektronická platební transakce by konečně učinila transparentního spotřebitele realitou a ochrana údajů by byla minulostí. To je riziko pro každého jednotlivého střadatele a spotřebitele.“

I když zatím euro nemáme, přesto jsme na seznamu zemí, které již digitální měnu připravují. Jisté je, že by se postupně sloučila s eurem, neboť digitální měna má být brzy jednotná – zřejmě zpočátku na celém Západě. Bylo by proto vhodné, aby se také u nás našli politici, kteří by se dokázali za zachování hotovosti postavit. Jisté je, že z probruselských politiků to nikdo nebude…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “EU nadále tlačí na zrušení hotovosti a zavedení digitálního eura

  1. Naozaj si niekto myslí,že už otvorene fašistické Poľsko a Maďarsko – ktoré až hystericky odmietajú vystúpenie z EÚ – nie sú naklonené novému svetovému poriadku /dávam prednosť tomuto výrazu pred Veľkým resetom/ a možnostiam, ktoré Orbánovej a Kaczynského židomafii ponúkne „nový zlatý vek“? Mám na mysli napr. revíziu hraníc ako odmenu za poslušné zavádzanie nových „pravidiel“. Mimochodom, Sovietsky zväz po II. svetovej vojne nikdy nežiadal, aby jeho spojenci prijali rubeľ za svoju menu či dokonca zrušili hotovosť. Ani za Stalina…

  2. fed to ma podla planu nasadit v marci. tak uvidime. ale to je ciara ktoru skratka ked stat prekroci, naozaj treba ist prec. nie je to nieco co sa da tolerovat ani vziat naspet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout