Rakousko: Afghánští vrazi 13leté Leonie nebudou souzeni za vraždu, ale jen za sexuální zneužití

Rakousko: Afghánští vrazi 13leté Leonie nebudou souzeni za vraždu, ale jen za sexuální zneužití

Jistě si i vy ještě pamatujete otřesný případ zdrogování a hromadného znásilnění a vraždy teprve 13leté Rakušanky Leonie čtyřmi Afghánci. K případu jste si zde mohli přečíst mnoho článků. S tím, jak probíhalo vyšetřování, vyšlo najevo, že naivní dívku Afghánci, jejichž udávaný věk je velmi sporný, vylákali do bytu, který měli dva z nich přidělený od státu, tam ji zdrogovali extází a hromadně znásilnili. Dívka na následky drog a útrap zemřela a pachatelé její tělo opřeli o strom na zeleném plácku kousek od domu.

Jenže rakouská justice nedávno došla k závěru, že Afghánci nebudou souzeni za vraždu, ale pouze za sexuální zneužití, tedy dokonce tam nefiguruje ani znásilnění (sexuální zneužití může být klasifikace udaná ohledně jejího věku, kdy by byl i dobrovolný sex nezákonný). Justici nijak nezajímalo, že se jednalo o drogové dealery, kteří ji záměrně předávkovali a zřejmě již částečně v bezvědomí znásilnili.

Zdá se, že systém – i přes upozornění sousedů, že jsou Afghánci mnohem starší – nechce ani prověřit skutečný věk v případě dvou Afghánců, kteří v době činu tvrdili, že jsou nezletilí.

Pro rakouskou justici neexistuje žádný důvod pro obvinění z vraždy proti afghánskému kvartetu (16,18,22,23). Zabývá se pouze sexuálním obtěžováním dívky z Tullnu. Neřeší se dokonce ani vražda z nedbalosti nebo neposkytnutí pomoci.

13letá dívka se 25. června setkala se čtyřmi afghánskými muži. Druhý den byla nalezena mrtvá – opřená o strom na zeleném pásu ve Vídni.

Mluvčí státního zastupitelství Nina Busseková veřejnosti oznámila, že tři podezřelí se musí zodpovídat kvůli podezření ze  sexuálního zneužívání. Ani slovo o vraždě, zabití nebo neposkytnutí pomoci. Ani slovo o podávání návykových látek.

Během „večírku“ Afghánci mladou školačku zdrogovali extází a mohly jí být údajně podány i jiné drogy. Nejméně dva z přítomných znásilnili svou bezbrannou oběť. Když dívka omdlela, snažili se ji krmit mlékem a jogurtem. Dívka však zemřela. Mrtvola byla zabalena do koberce a odnesena na výše uvedené místo. Místo toho, aby včas zavolali sanitku, počkali až zemře a poté ji odhodili jako odpad.

Dá se očekávat, že u soudu bude obhajoba argumentovat tím, že se jedná o chudáky traumatizované uprchlíky, kteří jistě budou v Rakousku dobře integrováni a jejichž životy by neměly být narušeny tvrdým soudem. Obzvlášť u dvou Afghánců, kteří se vydávají za nezletilé, lze nakonec očekávat za zdrogování, znásilnění a vraždu 13leté dívky jen symbolický trest.

O průběhu soudu vás budu samozřejmě informovat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout