WHO vymýšlí nový název pro opičí neštovice, prý ten stávající uráží Afričany

WHO vymýšlí nový název pro opičí neštovice, prý ten stávající uráží Afričany

Zdá se, že opičí neštovice budou ještě po nějakou dobu v popředí zájmu Big Pharmy a všech, kdo pohádkově vydělávají na dalším experimentálním očkování, které se již pravděpodobně chystá. Jenže v té souvislosti je třeba o opičích neštovicích hovořit mnohem víc než o jakékoli jiné nemoci, snad vyjma covidu, kde je třeba do lidí narvat 3.,4., 5….. dávky.

Jenže údajně jistá skupina vědců tvrdí, že název je příliš diskriminující pro Afričany, neboť s opicí si údajně každý spojí automaticky Afriku. Jenže proč? Vždyť opice žijí v hojném počtu volně také třeba v Asii. A jistě jste již slyšeli o opicích v Giblartaru – tedy na evropské půdě.

Zřejmě je to myšleno poněkud jinak, pravděpodobnější je, že se má měnit název ze stejného důvodu, proč před časem uvažovaly některé sociální sítě  o odstranění opic z emotikonů…

Brzy se tak nejspíš dozvíme jaký je nový – politicky korektní – název opičích neštovic…

Požadavek na změnu jména pochází od skupiny vědců, kteří chtějí něco „nediskriminačního“ a „nestigmatizujícího“.

Světová zdravotnická organizace (WHO) vymyslí nový název pro opičí neštovice na žádost asi 30 vědců. Tvrdí, že virus se současným názvem je spojen s Afrikou, což je problematické.

Příští týden WHO rozhodne, zda by epidemie měla být klasifikována jako stav nouze – ta byla v minulosti vyhlášena pouze pětkrát, včetně COVID-19.

V úterý WHO oznámila, že hromadné očkování proti pravým neštovicím není nutné, ale zároveň je nutné další vyhodnocování situace, protože přístup k vakcínám je stále omezený.

Tomu máme tedy zřejmě rozumět tak, že jakmile budou vakcíny v dostatečném množství, příkaz k hromadnému očkování bude vydán…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “WHO vymýšlí nový název pro opičí neštovice, prý ten stávající uráží Afričany

  1. Tak mají na výběr. Mohly by se jmenovat třeba kozí neštovice, nebo ovčí neštovice, oslí, velbloudí, slepičí, prasečí… prostě podle toho, s kým nejčastěji afričánkové šukají. Nechápu nad čím tak dlouho bádají 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout