Německo: Drtivá většina obohacovačů, kteří přišli do země v letech 2015/16, je stále na dávkách

Německo: Drtivá většina obohacovačů, kteří přišli do země v letech 2015/16, je stále na dávkách

Wir schaffen das. Pamatujete? Merkelová to skutečně „zvládla.“ Tedy měla-li v úmyslu zvednout násilnou kriminalitu, zatížit psychiatrické léčebny „duševně nemocnými“ vyznavači Alláha, kteří si občas potřebují do někoho bodnout nebo přetížit sociální systém, pak to zvládla skutečně skvěle. A budoucnost dá za pravdu, že díky její politice (ale i politice jejích následovníků) bude cesta k chalífátu bezproblémová.

Z více než 1 milionu migrantů, kteří přišli během invazní vlny 2015/16 do Německa, téměř 900 000 stále žije na Hartz IV, což je systém sociálních dávek země.

Podle německého Spolkového úřadu práce je zaměstnáno pouze 460 000 Syřanů, Afghánců, Somálců, Iráčanů a dalších migrantů ze Středního východu a Afriky, kteří přišli do Německa v letech 2015/16, a více než polovina z nich má nekvalifikovaná zaměstnání. Mnoho migrantů, kteří jsou zaměstnáni, také pobírá sociální dávky kvůli svým nízkým příjmům.

Kromě toho je 670 000 migrantů buď nezaměstnaných, nebo hledá práci, přičemž 235 000 je nezaměstnaných a 437 000 údajně hledá práci. Z obou skupin nemá 88 procent žádnou odbornou kvalifikaci.

Obrázek
Mamá všech obohacovačů v důchodu – aktuální foto

Tato informace vyplynula z odpovědi spolkové vlády na žádost poslance Alternativy pro Německo (AfD) Reného Springera. Údaje Federálního úřadu práce ukazují, že mají co do činění s osmi nejběžnějšími azylovými zeměmi původu: Afghánistánem, Eritreou, Irákem, Íránem, Nigérií, Pákistánem, Somálskem a Sýrií.

Podíl cizinců, kteří žijí ze standardních dávek, je téměř dvakrát vyšší než podíl zaměstnaných migrantů a ustálil se na 66 procentech. Pro srovnání, pouze 5,6 procenta Němců spadá do kvóty Hartz IV pro sociální dávky.

Dokonce i mezi těmi migranty, kteří jsou zaměstnáni a podléhají příspěvkům na sociální zabezpečení, 43,3 procenta nedokončilo střední školu. Podíl zaměstnaných na pracovních místech s nízkou kvalifikací je odpovídajícím způsobem vysoký: 50,1 procenta. Tento podíl se od ledna 2016 zvýšil o 6,6 procentního bodu, zatímco podíl kvalifikovaných pracovníků, specialistů a odborníků nadále klesá.

„Navzdory všem eufemismům vlády a zavedených médií již nelze vliv masové imigrace na naše sociální systémy popírat,“ řekl Springer a dodal, že miliardy na daních vynaložených na integrační opatření byly dosud vynaloženy zcela neúčinně.

Vzhledem k nedostatku pracovních dovedností těch, kteří jsou nezaměstnaní nebo hledají práci, existuje jen málo lidí, kteří věří, že tito migranti budou v dohledné době integrováni do německé společnosti. Pouze asi 4 procenta mají odborné vzdělání a 7 procent má akademické vzdělání.

Pokusy o výcvik těchto migrantů také odhalují nejistou budoucnost. Z přibližně 25 000 žadatelů o výcvikové místo z osmi nejčastějších azylových zemí původu, zůstává 15 000 neumístěných.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Drtivá většina obohacovačů, kteří přišli do země v letech 2015/16, je stále na dávkách

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout