JAR: Brutálně hromadně znásilněna, pobodána a nakonec ubita k smrti balvanem – hrůzný příběh 21leté Hannah (video)

JAR: Brutálně hromadně znásilněna, pobodána a nakonec ubita k smrti balvanem – hrůzný příběh 21leté Hannah (video)

Nejen v Jihoafrické republice, ale i v dalších zemích si nyní lidé připomínají velmi brutální vraždu mladé dívky, k níž došlo před několika lety v JAR. Jde o jednu z mnoha podobných vražd, ale v tomto případě byl o dívce i o celé hrůzné noci, která byla zakončena brutální vraždou, natočen film, zatím dostupný jen v angličtině.

Případ se poněkud vymyká nejen tím, že byli pachatelé dopadeni a odsouzeni k velmi dlouhým trestům, ale i tím, že díky vlastní neopatrnosti zanechali svědka – kamaráda dívky, o němž byli pachatelé přesvědčeni, že je mrtvý, ten však byl „jen“ těžce zraněný.

Když byla Hannah Corneliusová unesena zločineckým gangem, netušila, že se setkala tváří v tvář se svými vrahy, kteří ji vystaví 11hodinovému utrpení.

21letá žena byla na odlehlém místě ve Stellenboschi v Jižní Africe se svým kamarádem Cheslinem Marshem, 22 let, když byli oba vzati jako rukojmí gangem, který obklopil její auto jako „smečka vlků“.

Hannah Corneliusová byla ponechána mrtvá na odlehlé zemědělské stezce, skupina zlých únosců ji v roce 2017 ubodala k smrti a upustila kámen na hlavu.
Hannah Corneliusová byla ponechána mrtvá na odlehlé zemědělské stezce, skupina únosců ji v roce 2017 ubodala k smrti a upustila jí balvan na hlavu.

Oba přátelé byli gangem několik hodin zadržováni, než byl Cheslin téměř ubit k smrti a vyhozen.

Hannah byla poté opakovaně hromadně znásilněna a smrtelně bodnuta do krku, než jí v noci 27. května 2017 hodili na hlavu velký kámen.

Děsivý případ šokoval svět, když se na lavici obžalovaných objevili šklebící se zabijáci Nashville Julius (29), Geraldo Parsons (27), Eben Van Niekerk (28) a Vernon Witbooi.

Muži se u soudu ušklíbli, jeden z nich vyplázl jazyk a  dělali si legraci ze svého odsouzení tím, že dali soudci palec nahoru, když byli odváděni do vězení.

Pět let po hrůzném zločinu byl natočen nový dokument – Last Blue Ride, který vrhl světlo na události, které se odehrály před tragickou smrtí Hannah a ukázal, jak se její rodina snažila vyrovnat se ztrátou své milované dcery.

Hanina matka Anna se utopila pouhý rok po její smrti, když si šla tak, jako každý den, zaplavat.  Její otlučené tělo bylo spatřeno v mělkých vodách Kapského Města.

Otec Hannah Willem řekl, že dopad smrti jeho dcery na rodinu byl „více než zničující“ a řekl, že jeho žena „vstoupila do oceánu a nevrátila se“. Dodal: „Věřím, že naše rodina zemřela s Hannah.“

Děsivé utrpení studentky Hannah a jejího kamaráda Cheslina Marshe začalo, když byli v květnu 2017 uneseni.

Hannah se nabídla, že Cheslina vysadí doma, a zatímco parkovala, skupina čtyř mužů se přiblížila k vozidlu – trýznivý okamžik byl zachycen na kamerových záznamech.

Zlý gang únosců byl zachycen kamerovým systémem, když se 27. května 2017 přiblížil k Hannahovu autu ve Stellenboschi v Jižní Africe.
na tomto záběru se gang blížil k autu Hannah

Vyzbrojeni šroubovákem a nožem zaútočili na Hannah a Cheslina, když seděli v autě.

Cheslin byl nucen si sednout na zadní sedadlo a pak do zavazadlového prostoru, zatímco Hannah byla strčena mezi dvě přední sedadla, zatímco zločinci auto odváželi.

Pozdější kamerové záznamy ukázaly Hannah v autě, jak se gang zastavil na čerpací stanici, aby vybral hotovost z Cheslinova bankovního účtu, ale útočník Witbooi byl neúspěšný poté, co dostal špatný pin.

 

Obrázky ukazují Cheslina Marshalla v nemocnici poté, co přežil hororové utrpení - byl téměř ubit k smrti a ponechán mrtvý v kaluži krve
Cheslin – zbitý kamarád Hannah

Během policejního výslechu Witbooi popisoval, jak vyděšená Hannah vůbec nemluvila a „jen se dívala před sebe“.

Bezcitní zabijáci dokonce nabídli Hannah záblesk naděje a řekli jí, že je chtějí oba vzít domů, ale studentka už nikdy své blízké nespatřila.

Gang je oba odvezl do odlehlé oblasti, kde byl Cheslin zbit cihlami a ponechán napospas smrti, zatímco Hannah se s hrůzou dívala – obávala se, že bude další na řadě.

Ale Cheslin zázračně přežil útok a řekl policistům, že zavřel oči a modlil se, než byl ponechán v kaluži krve.

Řekl: „… hodili mě do křoví… a pak mi řekli, že bych měl položit hlavu na kus cihly a tehdy jsem si uvědomil, že ti lidé mi vezmou život. A když jsem ležel na cihle, zavřel jsem oči, modlil jsem se a prosil Pána o odpuštění za všechno, co jsem v tomto životě udělal.“

Cheslin byl traumatizován brutálním útokem a ohluchl na jedno ucho. O den později znovu nabyl vědomí a nevěděl, že Hannah je mrtvá.

Ve svých posledních okamžicích byla Hannah nucena vrátit se do auta a odjet 12 mil ze Stellenbosche na polní cestu.

Tam byla bodnuta do krku a na hlavu jí hodili velký balvan, který jí rozdrtil lebku, než násilníci – Parsons, van Niekerk a Witbooi – opustili její mrtvé tělo.

Tvrdil, že muži ji plánovali nechat na farmě, ale ona tam nechtěla zůstat a držela se v autě, panikařila.  Pak Eben přišel a pobodal ji.

Poté, co zabili Hannah, muži pokračovali ve svém děsivém zločinném řádění, pronásledovali ženu, která šla do práce v nedalekém Kraaifonteinu, než jí ukradli tašku a telefon.

Skupina byla zatčena po policejní honičce poté, co bylo auto Hannah spatřeno tajnými policisty.

Nelítostní vrazi (viz titulní obrázek) byli odsouzeni k celkem 358 letům za mřížemi, přičemž tři ze čtyř členů gangu dostali při procesu u vrchního soudu v Kapském Městě v roce 2018 doživotní tresty .

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

2 thoughts on “JAR: Brutálně hromadně znásilněna, pobodána a nakonec ubita k smrti balvanem – hrůzný příběh 21leté Hannah (video)

  1. Niet pochýb o tom,že systém apartheidu a bantustanov mal v JAR svoje opodstatnenie a trest smrti /zrušený veľmi rýchlo po nastolení „všerasovej rovnosti“/ tiež… Tamojší belosi môžu už len s nostalgiou spomínať na Pietera Bothu a iných jemu podobných politikov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout