Holandský europoslanec varuje před evropskou digitální identitou, kterou EU zavádí (video)

Holandský europoslanec varuje před evropskou digitální identitou, kterou EU zavádí (video)

Již mnohokrát jste si zde mohli přečíst o právě realizovaných plánech zavádění digitální identity, v níž by ovšem nebyly uvedeny jen základní údajně o vaší osobě, ale bylo by zde prakticky vše o vás – ID má být napojena na váš bankovní účet, vaši zdravotní kartu, mají tam být veškeré důležité informace z vašeho životopisu, ale bude tam vidět také kde se pohybujete, co nakupujete a tedy i jakou uhlíkovou stopu zanecháváte. Bude sledovat i vaši činnost na internetu, jaké máte názory a s kým se stýkáte.

Jednoduše, jde o dosud nejdokonalejší šmírovací systém, který by měl být po zavedení digitální měny (a zrušení té stávající) uveden do praxe již povinně – a to včetně sociálních kreditů, jejichž testování již probíhá v mnoha evropských zemích.

Digitální identitu rozjíždí EU již letos a zatím jen pro dobrovolníky. Tedy zdůrazňuji, že zatím, protože v budoucnu bude ID povinná…

Nizozemský poslanec Evropského parlamentu Rob Roos (JA21) je velmi znepokojen evropskou digitální identitou. Na první pohled to vypadá jako užitečný nástroj, ale existují velká rizika, řekl v Evropském parlamentu.

„Existuje mnoho náznaků, že e-ID bude nakonec zneužito. Riziko spočívá v tom, že společnosti a vlády budou mít přístup k více osobním údajům, než na které mají v současné době nárok,“ řekl Roos.

„Bez sdílení těchto dat najednou už nemáte přístup k podstatným částem společnosti,“ varoval europoslanec. „Tak to šlo s koronavirem. Je to hrozné. Už nikdy nechci, aby byli lidé takto diskriminováni.“

„Obávám se, že používání e-ID nezůstane vůbec dobrovolné. Že zmizí anonymita na internetu, a že občané již nebudou mít kontrolu nad tím, jaké informace chtějí sdílet.“ V pozměňovacím návrhu č. 9 již vidíme základy tohoto systému: všechny transakce uživatele by byly podle Roose ve výchozím nastavení uloženy.

„Pak jsme jen jeden krok od toho, abychom například každému určili osobní rozpočet na CO2. Tato infrastruktura bude brzy zavedena. Nesmíme dopustit, aby se to stalo,“ zdůraznil poslanec Evropského parlamentu.

K uvedenému jen připomínám, že také na letošním srazu WEF se již diskutovalo o tom, že každému člověku na této planetě by měla být měřena jeho uhlíková stopa. Jde tedy o reálné úmysly, přičemž právě systém sociálních kreditů, který je již testován například v Itálii, Rakousku, Holandsku a Německu, je vázán na sledování uhlíkové stopy.

Zatím je to jen dobrovolné. Ale pamatujete si na dobu, kdy se tvrdilo, že i takzvané „vakcíny“ budou dobrovolné, aby je posléze mnozí politici určili jako povinné? A i tam, kde v EU povinné nebyly, tak ti, kdo se odmítli stát experimentálním subjektem, byli perzekuováni třeba tím, že neměli přístup k mnoha jinak zcela běžným službám. Řečem o „dobrovolnosti“ bez postihu snad dnes již nikdo nevěří…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.8]

One thought on “Holandský europoslanec varuje před evropskou digitální identitou, kterou EU zavádí (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout