Francouzské parlamentní volby vyhrála Macronova strana jen o fous, těsně následovaná proislámskou ultralevicí

Francouzské parlamentní volby vyhrála Macronova strana jen o fous, těsně následovaná proislámskou ultralevicí

O čem vypovídají parlamentní volby, které proběhly ve Francii právě včera? Především o tom, že země je islamizovaná mnohem víc, než kdo tuší. Pokud chyběla asi jedna desetina procenta a vyhráli by zástupci ultralevice – a samozřejmě i muslimů, pak je jisté, že všechny další volby již budou patřit muslimům.

Už prezidentské volby mnohé napověděly, neboť Marine le Penová byla druhá jen velmi těsně, chybělo málo a mohla být třetí. Od třetího Mélenchona ji totiž dělily také jen desetiny procenta. Volby velmi těsně vyhrála Macronova koalice s 25,75%.

Kompletní výsledek:

🟠 Ensemble! (LREM, MoDem – Macron): 25,75%
🔴 NUPES (ultralevice, zelení a muslimové – Mélenchon): 25,66%
⚫️ Národní sdružení (Marine le Pen): 18,68%
🔵 Republikáni (a spojenci): 10,42%
⚫️ Reconquest (Zemmour): 4.24%
🟤 Spojená levice: 3.14%
🟢 Ekologové: 2.67

Aliance ultralevičáků, muslimů, Zelených a socialistů, kterou v krátké době vytvořil levičák Jean-Luc Mélenchon, skončila jen těsně druhá s 25,66 procenty. Marine Le Penová a její Rassemblement National (Národní sdružení) získala pouze 18,7 procenta.

Volební účast dosáhla rekordního historického minima s 52,5 procenty Francouzů, kteří se obtěžovali účastnit se hlasování.

Dříve Mélenchon oznámil, že jeho aliance Nupes je v čele: „Pravdou na konci prvního kola je, že prezidentská strana je poražena.“ Vyzval voliče, aby se příští neděli dostavili k volbám, „aby definitivně odmítli katastrofální politiku Macronovy většiny“.

O složení francouzského Národního shromáždění se nyní rozhodne až ve druhém kole voleb. V neděli byl rozdíl mezi Macronovým a Mélenchonovým uskupením pouze 21 442 hlasů – z celkového počtu 48,7 milionu oprávněných voličů. Díky zvláštnímu francouzskému volebnímu zákonu by Macronovo uskupení přesto mohlo získat jasnou, ne-li absolutní většinu.

Je tomu tak proto, že podle francouzského většinového volebního systému, který upřednostňuje největší stranu, se do druhého kola dostanou pouze dva nejlepší finalisté. Vítěz obdrží křeslo, které mu bude přiděleno v Národním shromáždění. Celkem je zvoleno 577 poslanců.  Spojením sil nyní čtyři levicové strany výrazně zlepšily své šance.

Volební výzkumníci předpovídají 255 až 295 křesel pro Macronovu stranu. Levicová aliance by mohla mít 150 až 210 poslanců. Pro Marine Le Pen’s Rassemblement National (RN) možná zůstane 10 až 30 míst. Politička doufá, že vytvoří vlastní parlamentní skupinu. To by vyžadovalo 15 poslanců. Le Penová jde do druhého kola ve svém volebním obvodu v Hénin-Beaumont.

V předchozích volbách se poražené strany spojily s kandidátem RN a podpořily ho. Očekává se, že se to stane znovu v letošním druhém kole. Po desetiletí to ztěžovalo pravicové straně zastoupení v parlamentu podle jejích volebních výsledků. Má jen velmi malý počet poslanců. V posledním volebním období jich měla šest, což odpovídá asi jednomu procentu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Francouzské parlamentní volby vyhrála Macronova strana jen o fous, těsně následovaná proislámskou ultralevicí

  1. velice těsný výsledek tak je už do předu jisté kdo bude vládnout Francii příště na Melenchonovi se mě libí opravdu ale opravdu jen jediná věc vystoupeni z NATO jsou to jen váleční štváči ale zbytek ten progresivismus multikulti islamizace a ostatní kraviny s toho se Francie už nikdy nevyhrabe nebude to ano trvat tak dlouho a Francie stejně tak jako Švedsko bude patřit muslimum jen co zaberou vedlejší učínky vakcín

  2. vítači mají na rukách krev. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. islám nezná a neuznává odluku státu od církve. šátečkem to začíná a no-go zonami a vraždami to končí. tihleti lidi jsou průmyslově (z)manipulovatelní a pod drogou dokáží mnohé. to tady nechceme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout