Ekoteroristé plánovali vyhodit do povětří ropnou infrastrukturu

Ekoteroristé plánovali vyhodit do povětří ropnou infrastrukturu

Zdá se, že mnohé z toho, co se v posledních letech děje, není nijak náhodné. Zejména Evropa je odstřižená od ropy a plynu, přičemž ceny těchto komodit letí nezadržitelně vzhůru. Pak se může zeleným šílencům hodit jakákoli záminka pro plošné zavádění zelené politiky, která by lidstvo doslova „poslala zpět do jeskyní.“

A šílencům v Bruselu by se jistě odpojení dalšího zdroje ropy velmi hodilo. A dokonce mají i skvělé spojence  – ekoteroristy…

Německá mluvčí Fridays for Future (FFF) Luisa Neubauerová upozornila na možnost vyhodit do povětří východoafrický ropovod (EACOP). „Samozřejmě přemýšlíme o tom, jak vyhodit do povětří nejdelší ropovod na světě,“ uvedla v neděli na Instagramu.

EACOP je v současné době ve výstavbě a po dokončení bude přepravovat surovou ropu z Ugandy do Tanzanie. Bude dlouhý asi 1 400 kilometrů a bude dodávat asi 216 000 barelů ropy denně.

Neubauerová oznámila, že plynovod bude „nakonec zastaven“. Ve svém příspěvku, který byl do 24 hodin smazán, se spojila se zakladatelem neziskovky z Obamovy nadace „MakeSense“, Christianem Vanizettem. Podle vlastních prohlášení se neziskovka zavázala k „inkluzivní a udržitelné společnosti“.

Prohlášení vůdce FFF bylo učiněno na akci pořádané dánskou neziskovkou „Aliance demokracií“ na téma obrany demokracie a svobody. „Kodaňský demokratický summit“ je podporován Obamovou nadací. Neubauerová uvedla, že se na akci setkala s „fantastickými lidmi“ z celé Evropy, kteří bojovali za „spravedlnost, rovnost, vzdělávání a ochranu klimatu“.

Neubauerová se vrátila po vlně rozhořčení ke svému prohlášení o vyhození plynovodu do povětří. Pouze se zmínila o knize švédského autora Andrease Malma s názvem „Jak vyhodit do povětří plynovod“.

V knize Malm vyzývá k eskalaci v boji proti údajné klimatické krizi. „Musíme zastavit těžbu fosilních paliv – svými činy, svými těly, vším, co máme k dispozici,“ shrnuje autor obavy radikálního levicového extremisty.

V knize Malm tvrdí, že sabotáž je logickou formou klimatického aktivismu, a kritizuje jak pacifismus uvnitř klimatického hnutí, tak související „klimatický fatalismus“ obecně. S rozšířením klimatických protestů v Německu a po celé Evropě v roce 2019 Malm popsal, že se cítí „nadšený a povzbuzen vlnou aktivismu“, ale frustrovaný „přísným závazkem klimatického hnutí k absolutnímu nenásilí“.

Nedávno radikální klimatičtí aktivisté ze skupiny „Povstání poslední generace“ oznámili, že v budoucnu zablokují fosilní infrastrukturu v Německu. „Fosilní paliva nás vedou do hladomoru, války a destrukce,“ tvrdili při ospravedlňování své plánované akce. Spolková republika jako jedna z hospodářsky nejsilnějších zemí a vzhledem ke své historické odpovědnosti by podle nich neměla nečinně přihlížet.

Členové se již letos opakovaně přilepili na zem v ulicích Berlína (více jste si o těchto akcích mohli přečíst zde nebo zde), aby zablokovali dopravu. Požadovali, aby ministr Robert Habeck vydal „životní plán“. V něm by měl vysvětlit,  jak uzavře veškerou infrastrukturu pro fosilní paliva.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Ekoteroristé plánovali vyhodit do povětří ropnou infrastrukturu

  1. Týchto vymytých tupých slniečkárov komentovať nebudem, lebo je to skôr na psychiatriu, ale dávam do pozornosti toto: https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/nahoda-seznam-97-podivnych-pozaru-dodavatelu-potravin-v-roce-2021-2022/ !
    Procesy už boli spustené. Budúci rok budú rekordne drahé potraviny a budú chýbať v celej EU! Takže dobrí ľudia, kým sa dá, postupne nakupujte a robte si zásoby potravín a liekov ! Ryža, cestoviny, konzervy, sušené strukoviny a pod. !!! Toto už nie je sranda, plandémia im nestačí, spúšťajú aj energetickú krízu, s tým nezamestnanosť, infláciu, problém s potravinami… Zaslúžili by si všetci politici…

  2. Aj u nás majú ekoteroristi napojený na štátny rozpočet a vedení samotným Budajom obrovskú moc, kvôli nim /a tiež kvôli EÚ/ musíme chrániť premnožené medvede dennodenne útočiace na nevinných ľudí a tiež vlky, muflóny a inú háveď. V Rumunsku je to podobne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout