Za pouhé 2 dny přistálo u břehů Kanárských ostrovů 540 ilegálů, bylo třeba otevřít nový stanový tábor

Za pouhé 2 dny přistálo u břehů Kanárských ostrovů 540 ilegálů, bylo třeba otevřít nový stanový tábor

Kanárské ostrovy zažívaly již v loni rekordní invazi, letošek však zatím rok 2021 v počtu nově příchozích předčí. Španělská pobřežní stráž si mnohé obohacovače vozí přímo od afrických břehů a ti, kdo se na Kanárské ostrovy dostanou, jsou po nějaké době přepraveni na evropskou pevninu. I když jen málo příchozích zůstává na Kanárských ostrovech déle než několik měsíců, kapacity ubytovacích zařízení a různých migračních středisek již nepostačují.

K 222 migrantům, kteří byli ve středu vyzvednuti u ostrovů Gran Canaria, Fuerteventura, Tenerife a Lanzarote, se ve čtvrtek připojilo dalších 318 Afričanů, včetně 31 žen a dvanácti dětí. Podle Krizového a koordinačního centra Kanárských ostrovů připluli Afričané celkem šesti loďmi.

Z toho dvě lodě s lidmi subsaharského původu byly objeveny ve vodách u Lanzarote a další u Gran Canarie ráno. Odpoledne se připojily další tři lodě. Tentokrát byla jedna objevena 7 kilometrů od Lanzarote. Kyvadlová doprava (pozn.: španělská pobřežní stráž) odvezla cestující do přístavu Arrecife.

Další dvě lodě byly objeveny asi 45 kilometrů od Maspalomas na Gran Canarii. Jednalo se o osoby marockého původu. Muži byli odvezeni do přístavu Arguineguín a předáni tamním úřadům.

Migrační krize Kanárské ostrovy: Lanzarote otevírá stanové tábory
Kanárské ostrovy nezvládají nápor, narychlo musely být postaveny stany

Nápor příchozích je tak velký, že na Lanzarote, v přístavu Arguineguín, musel být uveden do provozu nouzový tábor. Tábor, financovaný z 2,1 milionu eur fondů EU (tedy platíte to i vy), byl otevřen vedle policejní stanice v Arrecife.

Pokud jde jen o ostrov Lanzarote, tento týden tam dorazilo již osm lodí. Poslední loď s 55 lidmi na palubě byla objevena dnes ráno v místních vodách. Mezi ilegály, kteří byli později přivezeni do Arrecife, bylo 44 mužů a 11 žen ze subsaharské Afriky.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout