Další neuvěřitelná odhalení o údajných „hrdinech z Azova“ (video)

Další neuvěřitelná odhalení o údajných „hrdinech z Azova“ (video)

Ano, hrdinové z Azova, přesně tak nazval nepokryté nácky například aktivistický Seznam. Tentýž plátek, pro nějž byla před třemi lety zvednutá pravice jednoho člověka ve velkém davu na demonstraci SPD téma na několik týdnů. Ovšem ti, kdo svoji pravici zvedají pravidelně a s velkou pýchou a hákovým křížem v pozadí, nejsou nácci, jsou to hrdinové.

Mariupol je již několik dní zcela v ruských rukou, mezi 16. a 20. květnem se vzdali poslední azovští bojovníci opevnění v Azovských ocelárnách. Celkem bylo v útrobách továrny asi 2500 bojovníků – členů Azova, ukrajinských vojáků i zahraničních žoldáků.

Podle zpráv těsně před kapitulací posledních zbývajících „bojovníků“ došlo v obrovské ocelárně k podzemnímu výbuchu. Kupodivu ani jeden z více než 2500 mužů u sebe neměl funkční smartphone, ve skutečnosti všechny mobilní telefony a notebooky byly zničené. Zničena měla být nepochybně „citlivá“ data, ale lze předpokládat, že je nelze před ruskou armádou dlouho tajit. 

Mariupol byl osm let nejen jakýmsi pomyslným hlavním městem části Doněcké lidové republiky, ale také centrem praporu Azov a později pluku Azov.

Poslední jmenovaný je však v Ruské federaci zakázán a Kongres Spojených států ho před pár lety dokonce klasifikoval jako ultranacistický.

Prokopenko je na svoji ženu jistě pyšný

Vůdce Azova Denis Prokopenko, který vešel ve známost nejen na „přímluvu“ své manželky u papeže Františka, musel být po kapitulaci transportován ruským obrněným speciálem. Ze strachu z aktů pomsty ze strany obyvatel Mariupolu se ruská strana cítila nucena toto opatření přijmout.

Mezinárodní pravidla pro válečné zajatce byla uplatněna i v případě bojovníků z pluku Azov.

Ti, kteří potřebovali lékařskou pomoc, byli převezeni do nemocnic v Doněcké lidové republice, zatímco zbytek byl dočasně držen v civilních věznicích. Ty jsou řízeny podle mezinárodních lékařských a vojenských standardů.

Podle ruských informací dobrou polovinu zajatých tvoří bojovníci Azova, kteří, jak známo, jednají pod „ochranným deštníkem“ ukrajinské armády. Bylo také známo, že zásoby nalezené v „opuštěném“ areálu ocelárny by vydržely ještě několik měsíců.

Ukrajina uvedla, že evakuace byla provedena prostřednictvím úsilí ukrajinských ozbrojených sil, tajné služby a vyjednávacího týmu Mezinárodního výboru Červeného kříže a OSN, a že všichni evakuovaní budou vyměněni za vězně z Ruské federace. 

Jeden obyvatel Mariupolu vyslal světu děsivou zprávu. V  rozhovoru vysvětluje téměř neuvěřitelný postup azovských odstřelovačů při jejich výcviku, k němuž využívají živé cíle.

Tento muž, který během bojů uprchl z Mariupolu, byl svědkem tohoto krutého zločinu.

Azovský ostřelovač si vybral dívku jako živý cíl a záludně ji jen tak pro zábavu zastřelil…

 

 

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 4.7]

2 thoughts on “Další neuvěřitelná odhalení o údajných „hrdinech z Azova“ (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout