Průzkumy těsně po francouzských volbách potvrzují, že muslimové masivně podpořili Macrona

Průzkumy těsně po francouzských volbách potvrzují, že muslimové masivně podpořili Macrona

Jak již víte, tak k volbě Macrona vyzvaly všechny islámské organizace ve Francii, včetně imáma velké pařížské mešity nebo Muslimského bratrstva, jinak organizace, která se netají cílem zavést v celé Evropě právo šaría. Muslimové si moc dobře uvědomují, že je to právě Emmanuel Macron kdo jim umožní si Francii relativně brzy převzít.

Průzkumy těsně po francouzských volbách pak jen potvrdily to, že muslimové, kteří se odhodlali jít k volbám, to skutečně v drtivé většině hodili Macronovi. Hodně muslimů, pro něž byl přijatelným výhradně Mélenchon, pak vůbec k volbám nešlo.

Odcházející prezident se mohl spolehnout na podporu této náboženské kategorie, aby si udržel své místo v Elysejském paláci.

Toto pondělí, 25. dubna, vysílala BFM TV  průzkum IFOP pro La Croix a Pèlerin Magazine, který zkoumá volební preference podle jejich náboženského přesvědčení. Na 85% se muslimové rozhodli dát svůj hlas kandidátovi  strany La République en Marche  – Emmanuelu Macronovi. Hlava státu se mohla spolehnout na podporu Velké mešity v Paříži (GMP) a Shromáždění muslimů Francie (RMF). Francouzští muslimové, bývalí UOIF napojení na Muslimské bratrstvo, islámskou organizaci považovanou několika zeměmi světa za teroristickou, také vyzvali k hlasování pro Macrona.

V prvním kole hlasování 10. dubna muslimové drtivou většinou hlasů 69 % hlasovali pro krajně levicového kandidáta Jeana-Luca Mélenchona, právě hlasy početné muslimské populace se postaraly o velmi dobrý výsledek kandidáta ultralevice.

Katolíci dali svůj hlas ve druhém kole převážně bývalému a nyní i současnému prezidentovi – a to v 55%.  Francouzští biskupové sice nepodpořili žádného kandidáta, nicméně některé jednotlivé farnosti nabádaly k volbě Macrona, kterého nakonec volilo 55% katolíků i přesto, že právě za Macrona razantně přibylo útoků na katolické cíle (kostely, kaple, kříže), ale i katolická procesí.

Pokud jde o volební účast, tak katolíci šli k volbám v 79%, zatímco muslimů bylo u voleb jen 58%, z nichž 85% dalo hlas Macronovi. Tomu jistě hodně pomohlo i to, že zejména v posledních dvou letech bylo nedávno příchozím muslimům ve velkém rozdáváno občanství…

Co se týká náboženství ve Francii, tak zde je třeba zdůraznit, že muslimů tam razantně přibývá, zatímco katolíků naopak značně ubývá. Drtivá většina populace z řad původních Francouzů se nehlásí k žádnému náboženství. Katolíků je tak zřejmě již ve Francii v současné době méně než muslimů…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout