Proč Macron vyhodil šéfa vojenské rozvědky? Francouzi padli v Mariupolu (video)

Proč Macron vyhodil šéfa vojenské rozvědky? Francouzi padli v Mariupolu (video)

Možná jde o další ránu pro Macrona a jeho vítězství ve volbách za necelé dva týdny. Většina Francouzů nepodporuje nejen okupační mise, ale ani členství v NATO nebo vměšování se do záležitostí jiných států. Stejně tak jim vadí americká hegemonie. I když ve Francii účast žoldáků neposvětili, jak to udělala například naše vláda, zřejmě o jejich účasti na Ukrajině vláda věděla. A smrt francouzských důstojníků také na Macronově popularitě nepřidá. A zřejmě mu nepomůže ani fakt, že odvolal šéfa vojenské rozvědky…

1. dubna francouzský prezident Emmanuel Macron (Young Global Leader, WEF) odvolal šéfa vojenské rozvědky generála Erica Vidauda . Obvinění: Špatně odhadl rizikovou situaci na Ukrajině. Ve skutečnosti je problém obrovský. Protože mezi posledními neonacisty, kteří vzdorovali Rusům v Mariupolu, jsou prý četní další zahraniční důstojníci, vojáci a žoldáci. Dokazuje to sestřelení vrtulníku.

„Západ“ se zoufale snaží evakuovat své „vojenské poradce“ z Mariupolu. Všechny pokusy zatím selhaly, Rusko každý den důsledně sestřeluje všechny vrtulníky pokoušející se o takovou evakuaci. O víkendu byla násilím zastavena i loď plující pod maltskou vlajkou, která se o takový únik z přístavu pokoušela.

Nálezy ze sestřeleného vrtulníku u Mariupolu. 4. dubna 2022.
Pokrývka hlavy francouzského cizineckého legionáře nalezená ve zničeném bojovém vozidle pěchoty pluku Azov (4. dubna 2022).

Francouzský prezident Macron prý na konci března vyčerpal všechny diplomatické kanály, aby přesvědčil Moskvu, aby nechala francouzské jednotky uniknout z Mariupolu. Tyto snahy zřejmě selhaly. Na palubě vojenského vrtulníku, který byl sestřelen (kolem 4. dubna), byly nalezeny četné stopy francouzských vojáků. Z trosek byli vytaženi dva francouzští důstojníci – a podle zpráv těla několika francouzských žoldáků z Afriky.

Dne 10. dubna levicově orientované noviny z celé Evropy obsáhle informovaly o francouzských zahraničních legionářích, kteří uvízli v Mariupolu. V  Mariupolu je prý uvězněn vojenský personál z jiných zemí. Jejich možnosti jsou omezené: kapitulace nebo smrt. Podle Ženevské konvence Rusko nemusí šetřit životy najatých žoldáků, jakkoli to může znít krutě. To platí i o jakékoli jiné válce.

Kromě Francouzů jsou podle různých zdrojů v pasti i vojáci z Velké Británie, Německa a Švédska, jiné zdroje hovořily také o Litevcích a příslušnících jiných národů. Alternativní možností je, že někteří z Francouzů jsou dezertéři z cizinecké legie, kteří chtěli bojovat na straně Ukrajiny. Ve Francii byla taková účast ve válce oficiálně odsouzena a velitel cizinecké legie slíbil tvrdý trest pro všechny zúčastněné. Je všeobecně známo, že 25 Ukrajinců odešlo z cizinecké legie bez povolení zapojit se do války.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 30 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Proč Macron vyhodil šéfa vojenské rozvědky? Francouzi padli v Mariupolu (video)

  1. stačí ukázať insignie, Rusi ani Čečenci sa s nimi srať nebudú, ale jasné, živí sú oveľa cennejší materiál – už vidím tie smutné odporné ksichty v mainstreemových hovnometoch kecať o nešťastných „dobrovoľníkoch“ zahynuvších pri pomoci úbohým ukronacistom…

 1. Ty “ neonacisty” bych brala s rezervou. Asi proto, že osobně znám několik Ukrajinců a skoro důvěrně i jednu Ukkrajinku, nějaký Bandera je vůbec nezajímá.
  Zajímá je obživa jejich rodiny a jsou pěkně naštvaní, že se nemohou uživit doma
  Dobŕe chápou, že chyba asi není v Putíínovi, ale spíš v Btstrstvu kočičí pracky, které si rozparcelovalo jejich zemi. A tedka se rvou o kost a tím to celé začlo.
  Macron, který se vyučil u Rothschildů, kope, celkem logicky za Zelenského a jeho partu.
  Ale třeba Naftali Bennett tuší, že něco je blbě a že to Zelenský poněkud přepísk. Že by se ve finále mohlo všechno obrátit proti iniciátorům Majdanu. ( Nebylo by to poprvé. I VŘSR se ve finále obrátila proti iniciátorům bolševismu. Mazanej Gruzín Džugašvilli si namazal spolubojovníky s přehledem na chleba. )

  1. Naftali Benet se zajima o tri veci, jestli zidovsky zlodeji na Ukrajine si budou moci ponechat majetky co nakradli na Ukrajine a jestli je take denacifikuji (rozmej odsoudi k smrti). Jestli zidovsky zlodeji v Anglii a v Evrope si budou moci ponechat majetky co nakradli v Rusku. A tretak se zajima o to jak by zidovske(jakoze-nad-narodni) banky mohli nenapadne pomoci Rusku, a pekne si namastit kapsy.

 2. Vsechny cizince pochytat, udelat soud, a odsoudit za valecne zlociny, terorismus a muceni. Verejna poprava pak bude stetim hlavy, pekne po francouzku gilotinou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout