Macron nechal propustit 15 tisíc neočkovaných zdravotnických pracovníků, Marine le Pen jim chce vrátit jejich práci i ušlý plat

Macron nechal propustit 15 tisíc neočkovaných zdravotnických pracovníků, Marine le Pen jim chce vrátit jejich práci i ušlý plat

Marine le Penová není jen odpůrkyní výměny obyvatel Francie a okupačního paktu NATO, ale je také zásadní odpůrkyní povinného očkování. Ostatně, její europoslanci patřili k těm, kdo hlasovali proti očkovacím pasům v EU.

Tak, jak má tedy Macron celkem jistou podporu muslimů, tak má Marine le Penová jistou podporu odpůrců povinného očkování a covid pasů. Ve Francii byl proti očkování poměrně velký odpor, proběhlo mnoho demonstrací, které mnohdy přešly až v nepokoje.

Marine le Pen se po celou dobu stavěla jak proti povinnému očkování pod heslem „ať se očkuje jen ten, kdo chce,“ tak proti covid pasům, bez nichž se nějakou dobu neočkovaní Francouzi nedostali do jejich oblíbených kaváren a restaurací či za sportem. Ostatně, podobně, jako tomu bylo u nás za minulé vlády.

Marine le Pen také slíbila 15 000 neočkovaným zdravotním sestrám, které byly na příkaz Macrona propuštěny, že jim v případě výhry vrátí nejen jejich práci, ale i plat. Ve Francii nyní nesmí ve zdravotnictví pracovat nikdo, kdo nemá aplikovanou genovou injekci a to bez ohledu na to, že nakažlivý může být i očkovaný jedinec, podobné nařízení tak nemá lékařské opodstatnění.

 

Na shromáždění ve městě Avignon, z něhož je video výše, konkrétně řekla:

„Obnovím pracovní místa 15 000 poskytovatelů zdravotní péče, kteří byli identifikováni jako nečistí a zaplatím jim platy, které jim byly neprávem odepřeny.“

Ve Francii 15 000 zdravotnických pracovníků nadále odmítalo injekci vakcíny proti koronaviru a následně byli propuštěni.

Le Penová také označila Emmanuela Macrona za „nejautoritativnějšího prezidenta země“. Před posledním kolem prezidentských voleb, které se koná 24. dubna, poukázala na to, že se Macron pokusil potlačit četné protesty proti jeho politice.

V prvním kole voleb získala přes 23 procent hlasů, Macron téměř 28 procent.

Zde je tedy slušný potenciál pro Marine le Penovou. Zatímco Macron se nyní spoléhá zejména na muslimy, Marine le Penová má ve druhém kole jistých nejen více než 7% voličů Zemmoura, ale také neočkované voliče, kteří mohou spadat do různých voličských skupin, případně mezi nevoliče. Přinejmenším od Macronem vyhozených zdravotníků a jejich rodin má hlasy jisté….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.8]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout