Francouzské prezidentské volby – výsledky 1. kola, nepokoje a jeden děsivý vzkaz

Francouzské prezidentské volby – výsledky 1. kola, nepokoje a jeden děsivý vzkaz

Jak již nejspíš víte – a jak se také očekávalo – do finále francouzských voleb půjde Macron s Marine le Pen. Ovšem velkým vítězem je i kandidát muslimů, Mélenchon, který skončil jen s velmi těsným odstupem od Marine le Penové. Stačilo velmi málo – například situace, kdy by se na poslední chvíli nepřelily hlasy od Zemmoura k Marine le Penové – a finále by bylo ve složení Macron – Mélenchon.

Předvídaným vítězem prvního kola byl Emmanuel Macron (27,6 %) a jen velmi těsně v odstupu od třetího Mélenchona se na druhé místo dostala Marine Le Penová (23 %). Současný prezident a kandidátka Národního shromáždění se tedy 24. dubna ve druhém kole znovu postaví proti sobě.

Za Marine Le Penovou získal Jean-Luc Mélenchon 22,2 % hlasů. Na čtvrtém místě je s obrovským odstupem Eric Zemmour (7,2 %). Na pátém místě získala Valérie Pécresseová  4,8 %, což je historická porážka pro republikány.

A jaký je onen děsivý vzkaz? Mélenchon, který je kandidátem krajní levice – a především muslimů – skončil jen 0,8% za druhou Marine le Penovou. Přitom před 5 lety skončil Mélenchon ani ne na polovině současných hlasů.

Jak jsem upozornila již dříve, tak do voleb se tentokrát zapojili i imámové, kteří apelovali na všechny své souvěrce, aby šli k volbám a hodili to právě Mélenchonovi. Jak myslíte, že to dopadne za 5 let? To již bude Mélenchon jasným vítězem.

Volby nyní vyhraje Macron – Mélenchonovy hlasy se přelijí buď k němu nebo jeho voliči jednoduše volit nepůjdou. Ovšem část muslimů dá možná přednost Marine le Penové, k čemuž může přispět její včerejší jasná deklarace vystoupení z NATO v případě, že volby vyhraje.

Jisté je, že hlasy pro Zemmoura získá v dalším kole Marine le Penová. Pro voliče Zemmoura je silně promigrační Macron nepřijatelný.

Zajímavosti z včerejších voleb

Tak, jako by neměl Mélenchon šanci jakkoli zasáhnout do volebního žebříčku bez muslimů, neměl by Macron šanci na prezidentský post bez důchodců. Právě ti jsou jeho hlavní volební oporou. Ovšem zatímco jeho voliči vymírají, voliči Mélenchona přibývají, v nejmladší generaci, kde již převládají muslimové, jich je drtivá většina:

Obrázek

Z grafu výše můžete vidět, že Marine le Penová (fialová) má největší oporu u voličstva mezi 35-64 lety, Macron (žlutá) má jasné silné voličské jádro mezi voliči nad 65 let – u  žádné jiné kategorie není ve vedení. Bez důchodců by se tedy nedostal ani do druhého kola.

Mélenchon (červená) má logicky největší podporu u nejmladších voličů, což kopíruje demografickou situaci Francie. Nejvíc muslimů je samozřejmě v nejmladších generacích, nejméně v nejstarších.

Zemmour (černá) nemá tak velkou podporu jak se čekalo, ale spíš šlo o to, že jeho fanoušci to nakonec raději hodili Marine le Penové, neboť věděli, že ve finále by jako soupeř Macrona neměl sebemenší šanci.

Muslimové a ultralevičáci (Antifa) se nechtěli spokojit s finálem – Emmanuel Macron – Marine le Penová. V Rennes na protest proti oběma politikům proběhly značné nepokoje, v ulicích se objevily barikády:

Obrázek

Mapka výše ukazuje, jak vypadá raketově rostoucí podpora Mélenchona. Čím více červené, tím menší, čím více modré, tím větší. Dalo by se tedy říct, že jde o mapku islamizace. Čím více modré, tím větší koncentrace muslimů (patrné je to zejména v Paříži a okolí). Na obrázku je také vidět obrovská podpora Mélenchona na francouzských zámořských departmentech (modré ostrůvky kolem mapky pevninské Francie) vpravo dole je Korsika, kde  je jeho podpora obdobná jako kdekoli jinde ve Francii.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Francouzské prezidentské volby – výsledky 1. kola, nepokoje a jeden děsivý vzkaz

  1. zemmour prekvapil nizkymi cislami. ale dalo sa to cakat. francuzi su totalne vypatlani. namiesto toho aby realne nieco spravili s krajinou tak si oblecu zlte vesticky a pojdu piskat na namestia. lol. tupe stado ti frantici, fakt.

  2. Pekna ukazka predvolebni manipulace. Zid Zemour dostal tlacenku od souvercu, psalo se nem zleva zprava, ve smysli kazda publicita dobra. Urcite za nej protestovali i placeni revolucionari. Odebrat hlasy lPenove popripade planovane prohrat proti Macrovnovi (kandidatu tlacenem zidobankami), v nejhorsim pripade, pokud by Zemour vyhral, dostalo by se Francii lecby zidem a dopadla by jako Ukraina. Na Ukraine vladnou zidi pres 15 let a za pomoci CIA vykradli a radikalizovali, brainwashingovali a privedli do chudoby a obcanske valky 40mil stat. Francie ma zas jednou stesti. Ted se zbyva se zbavit Macrona a nechat lPen vycistit Franci od svrabu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout