Bouřlivé nepokoje a rabování v Číně – reakce na 22 dní trvající drakonický lockdown (videa)

Bouřlivé nepokoje a rabování v Číně – reakce na 22 dní trvající drakonický lockdown (videa)

Dosud si nejspíš většina lidí myslela, že Číňané jsou poslušní a budou dělat cokoli, co jim vláda řekne. Ale zdá se, že se umí ozvat dokonce víc než Evropané, kteří podobně nereagovali ani po dlouhotrvajících lockdownech a nesmyslných restrikcích.

Číňané už toho mají dost, stále víc se jich odmítá chovat poslušně jak ovce a to na úkor normálního života. Navíc, tentokrát dokonce oddělují covid pozitivní děti od rodičů. To už bylo samozřejmě přespříliš i pro ty nejtrpělivější.

  • Panické nakupování se stává rabováním na zásobovacích místech, protože obyvatelé bojují o jídlo
  • Obyvatelé také prolamují covidové bariéry, které jim brání v přechodu mezi ulicemi
  • Přísný lockdown neomezil případy Covidu, protože Omikron již překročil podzimní rekord
  • V pátek bylo v Šanghaji zaznamenáno 23 600 nových případů – a oficiální údaje jsou pravděpodobně příliš nízké
  • Infikované děti od 0 do 7 let jsou vyzvednuty lékaři a odděleny od svých rodičů

Včera v noci došlo v Šanghaji k veřejným nepokojům, protože čínská drakonická covidová omezení  způsobila, že obyvatelům došly potraviny, zatímco počty případů stále rostou, přičemž příznaky jsou většinou jen jako velmi lehké nachlazení (restrikce pokračují i přesto, že od února zemřeli v Číně „s covidem“ jen 2 lidé!!).

Největší čínské město a finanční centrum bylo uzavřeno na 22 dní, ačkoli zdravotnické úřady varovaly, že varianta Omicron Covid je tak infekční, že ji nelze vymýtit uzamčením. Navíc se na ni prakticky neumírá, pokud již není člověk nějak jinak vážně nemocný.

Obyvatelé Šanghaje mohou opouštět své domovy pouze jednou denně, aby si přinesli jídlo, a infikované čínské děti byly odděleny od svých rodičů, aby se zabránilo šíření viru.

Video ze včerejška také ukázalo „strážce Covidu“, jak ubil psa corgi k smrti lopatou, protože jeho majitel byl infikován koronavirem.

Počet případů Covid v největším čínském městě v pátek opět vzrostl a dosáhl nového rekordu s 23 600 novými infekcemi, podle oficiálních statistik, které pravděpodobně podhodnocují skutečný počet infekcí.

26 milionů lidí uvězněných v Šanghaji si nadále stěžuje na nedostatek potravin kvůli nedostatku kurýrů pro doručení a nikdo jim neřekl, kdy skončí karanténní opatření.

Zoufalí obyvatelé včera v noci vyrabovali nouzové zásoby potravin, podle videí zveřejněných na státem cenzurovaném čínském webu Weibo. Videa byla rychle smazána.

Videa také ukázala davy lidí, kteří zaútočili na obchody v Šanghaji, aby získali nedoručené potravinové balíčky.

Americký právník Jared T. Nelson, který žije ve městě, tweetoval, že pouze dva lidé mohou každý den vyjít z každého bytového domu, aby si vyzvedli potravinové balíčky.

Dobrovolníci musí nosit bílé ochranné obleky a mají dvě hodiny na to, aby práci dokončili. Nelson řekl, že slyšel, že podmínky v takzvaných centrálních karanténních centrech, kam jsou infikovaní pacienti převezeni, jsou „hrozné“. Napsal: „Žádné sprchy, jen přenosné toalety, žádná teplá voda a samozřejmě žádné soukromí.“

Právník také uvedl, že dodávky potravin jsou pravidelně rušeny, protože zásoby se tenčí.

Infikované děti mladší 7 let jsou separovány od rodičů:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Bouřlivé nepokoje a rabování v Číně – reakce na 22 dní trvající drakonický lockdown (videa)

  1. 26 milionov a stale sa spravaju ako tupe ovce. par rabovaciek toho moc nezmeni. keby neboli taki neskutocne sprosti, ako drviva vecsina ostatnych krajin, tak mohli tuto prilezitost vyuzit na zvrhnutie cinskeho fasistickeho rezimu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout