V Německu byla zatčena džihádistka z ISIS

V Německu byla zatčena džihádistka z ISIS

V případě této džihádistky se má jednat o Němku, ovšem může jít jak o skutečnou Němku, tak o Turkyni, narozenou v Německu. Tato informace je nejasná, neboť zdroje nezmiňují ani její křestní jméno, jak to bývá obvyklé.

Nicméně v minulosti již bylo zatčeno několik konvertitek německého původu, zpravidla mladých žen, provdaných za muslimy. Konvertitky jsou často ještě fanatičtější stoupenkyně „náboženství války“ než jejich manželé, kteří jsou muslimové od narození.

27letá žena byla zatčena pro podezření z členství v teroristické skupině Islámský stát (IS) na letišti ve Frankfurtu. Němka, na kterou je od listopadu 2021 vydán zatykač, je údajně zastánkyní salafistického islámu a mimo jiné provozovala dárcovskou síť pro členky IS. V sobotu byla představena vyšetřujícímu soudci Federálního soudního dvora (BGH) a vzata do vazby, jak uvedla Federální prokuratura.

Podle obvinění odjela obviněná do Sýrie se svým manželem v roce 2013 a nejpozději na začátku roku 2014 vstoupila do IS. Poté, co její manžel – národnost bojovníka IS narozeného v Německu nebyla zveřejněna – zemřel v roce 2015 v bitvách jménem teroristické organizace, provdala se za další dva bojovníky IS a žila v Iráku a Sýrii až do začátku roku 2019. Od roku 2020 až do svého návratu do Německa byla v turecké vazbě.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout