Ukrajina přiznala použití dělostřelectva v obytných oblastech po ruském raketovém útoku

Ukrajina přiznala použití dělostřelectva v obytných oblastech po ruském raketovém útoku

V tomto případě se zřejmě neúmyslně prozradili sami Ukrajinci a jen potvrdili to, o čem se zatím jen mimo mainstream tiše hovoří. Ukrajinci – zejména různé neonacistické bojůvky typu Azov – drží místní občany v některých Ruskem obklíčených městech jako rukojmí – či spíše lidské štíty. To, o čem se dosud mohlo hovořit jen v ústraní, je nyní holým faktem, potvrzeným ukrajinskou stranou…

Ukrajinská vláda opakovaně odsoudila Rusko za bombardování obytných oblastí, kde podle obléhané země nejsou žádná strategická vojenská zařízení.

Nyní, po ruském raketovém útoku na nákupní centrum Retroville v Kyjevě, se vláda neúmyslně odklonila od této pozice.

Ukrajinská bezpečnostní služba (SBU) včera oznámila, že zatkla TikTokkera, který se natočil při identifikaci umístění ukrajinského dělostřelectva poblíž nákupního centra Retroville v Kyjevě. Předpokládá se, že ruští zpravodajští agenti si všimli videa, po jehož zveřejnění byl na oblast proveden raketový útok.

„Video ukazuje TikTokkera, který nedávno zveřejnil materiály o umístění ukrajinské armády na internetu,“ uvedla SBU. „Výsledkem bylo, že na nákupní centrum, poblíž kterého se nacházeli naši obránci, stříleli ruští okupanti raketou.“

Kreml vydal prohlášení potvrzující, že bombardování zasáhlo zamýšlený cíl, který podle Ruska obsahoval rakety používané Ukrajinci v několika nedalekých zařízeních pro odpalování raket.

Ukrajina však tato tvrzení zpočátku popírala. Úřad generálního prokurátora odsoudil útok jako „úkladnou vraždu“, která porušila „zákony a zvyky války“, což implicitně znamená, že cíl byl nezákonný a byl používán výhradně civilisty. Probíhá předběžné vyšetřování, ale tvrzení generálního prokurátora neobstojí při zkoumání.

Se zatčením TikTokkera, který natočil místo před útokem, SBU potvrdila, že v nákupním centru a jeho okolí skutečně existují legitimní vojenské cíle. The Times také uvedly, že Ukrajinci tvrdili, že v oblasti viděli mobilní raketomety.

K nelibosti TikTokkera a SBU je předpoklad, že Rusko identifikovalo místo na základě příspěvků na sociálních médiích, vyvrácen tím, že Kreml zveřejnil záběry z leteckého sledování. Ve videu dron sleduje několik ukrajinských vojenských vozidel na cestě do nákupního centra, což naznačuje, že tento útok nebyl proveden vinou nezkušeného Ukrajince, který se chtěl stát slavným na internetu.

Ruští představitelé již dlouho tvrdí, že ukrajinská armáda používá občany jako „štíty“, aby buď narušila schopnost Ruska zaútočit, nebo vykreslila Rusko jako genocidního vraha pro mezinárodní společenství. Mediální organizace po celém světě se tomuto tvrzení Ruska do značné míry vysmívaly, ale odhalení rozkrytá útokem na nákupní středisko Retroville mohou naznačovat, že na tom nejspíš něco je.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.6]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout