Švédsko: Mladý muslim dostal za popravu neobvykle přísný trest

Švédsko: Mladý muslim dostal za popravu neobvykle přísný trest

Jak jistě víte, tak v posledních letech je nejčastějším trestem pro muslimské vrahy ve většině západních zemí umístění do psychiatrické léčebny bez nějaké větší ostrahy. Většina zločinců je totiž prohlašována za psychicky nemocné.

Zdá se, že Švédsko se rozhodlo s touto praxí skončit. Zřejmě k tomu přispěl fakt, že je tato země nejen nejnebezpečnější v Evropě, ale Švédsko se může „pochlubit“ i prvenstvím v počtu přestřelek gangů nebo bombových a granátových útoků. Vyššími tresty chce tato severská země, kdysi pověstná klidem a takřka nulovou kriminalitou, svoji pošramocenou pověst nejspíš napravit. Není však už příliš pozdě?

23letý Semir Hassoni, který žije ve zranitelné oblasti* Velkého Stockholmu Tensta, zastřelil 2. listopadu na otevřené ulici v oblasti Beckomberga v jižním Stockholmu 22letého muže. Po činu uprchl do zahraničí, ale po několika cestách mohl být zatčen a vydán do Švédska. Nyní je odsouzen na doživotí.

Motiv vraždy nebyl vyšetřen, ale existují náznaky, že šlo o milostný trojúhelník, o drama, které se poněkud zvrhlo. Semir nalákal 22letého mladíka na místo činu pod záminkou obchodu s drogami, ale místo toho byl zastřelen před zraky jeho přítelkyně.

Semir poté uprchl do Německa, kde byl nejprve zatčen, ale později byl propuštěn a přesunut do jeho rodného Iráku. Nakonec však mohl být Semir vydán do Švédska a postaven před soud. Nyní je za vraždu odsouzen na doživotí.

Důkazy původně sestávaly z výpovědi přítelkyně oběti, která byla svědkem vraždy. Později však svědectví stáhla. Existuje podezření, že byla vystavena nátlaku a výhružkám, aby se svědecké výpovědi vzdala.

Později přibyly důkazy v podobě rozhovorů, které Semir vedl přes aplikaci Anom, které bylo možné dešifrovat a které americká FBI poskytla švédským úřadům.

Do vězení byli odsouzeni i tři lidé, kteří Semirovi různým způsobem pomáhali.

Jedná se o 23letého muže, který dostal tři a půl roku vězení mimo jiné za přečin ochrany zločince, 40letého muže, který dostal tři roky a osm měsíců vězení za  jiné trestné činy, přečin ochrany zločince, podněcování k ochraně zločince a podněcování k trestnému činu a 22letý byl potrestán za napomáhání k trestnému činu odnětím svobody na tři roky.

Loni bylo ve Švédsku zastřeleno 46 lidí a ještě více jich bylo postřeleno. Celkem bylo hlášeno 335 střeleb. V průměru je to téměř jedno úmrtí každý týden a jedna střelba každý den. Údaje za rok 2020 byly téměř totožné.

Roky 2020 a 2021 byly rekordní roky, ale rekordy mohou být překonány v roce 2022, kdy bylo zastřeleno již asi 15 lidí jen za první dva a půl měsíce  roku. Naprostá většina střeleb se odehrává v prostředí muslimských gangů, kde pachatelé i oběti jsou jiného než západního původu.

*Mimochodem, „zranitelná oblast“, v níž – jak se píše výše – žije odsouzený vrah, je jen jiný název pro muslimské ghetto, kam se bojí chodit i policisté…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout