Islámský Brusel: Místní bazilika je den co den již dva týdny terčem vandalských útoků

Islámský Brusel: Místní bazilika je den co den již dva týdny terčem vandalských útoků

V Belgii, Francii a Německu nejsou samozřejmě podobné útoky na křesťanské svatostánky ničím neobvyklým. Jde o běžný projev islamizace jakéhokoli území, totéž se děje i v jiných zemích, kde postupně přebírá vládu islám. Tyto útoky se staly natolik častými, že psát o nich by znamenalo nepsat o ničem jiném. Ovšem tento případ mne zarazil zejména z toho důvodu, že policie nekonala v momentě, kdy zjistila, že se útočníci na místo opakovaně vrací.

Pokud tedy mohl být kostel – symbolicky v sídle 4. říše – po dva týdny den co den terčem vandalismu, tak i to již o něčem vypovídá. V případě, že by podobně někdo zaútočil na jakoukoli mešitu, rozhodně by se vše řešilo co nejdřív…

Bazilika Koekelberg je již čtrnáct dní terčem vandalismu. Házení kamenů se znásobilo a poškodilo přepychovou bruselskou budovu. Ředitelka areálu, na kterou se útoky také zaměřily, odsuzuje situaci, která se stala „neudržitelnou“. „Šílený a bezdůvodný vandalismus, který může ublížit nebo někoho i zabít!“

Podle Martine Motteux-Abeloosové, prorektorky kostela, byly činy spáchány mladými teenagery, kteří přijeli na skútru nebo autem v doprovodu dospělých. V úterý jí cihla prolétla 50 centimetrů od hlavy, když byla ve své kanceláři. „Tato situace se stává neudržitelnou a kolegové začínají být vážně vyděšení. Je to šílený a bezdůvodný vandalismus, který může ublížit nebo zabít. Nikdy si nemyslela, že by se člověk mohl bát o svůj život v bazilice,“ běduje na Facebooku a přikládá fotografie poškození.

„Tyto vandalské děti pracují ve dne v noci, nikdo není v bezpečí. Bezpečnost?? Všechen tento bezdůvodný vandalismus daleko přesahuje možnosti policejního zásahu. Brzy bude nutné obrátit se na soukromé bezpečnostní služby,“ řekla.

A nakonec jedno zcela čerstvé video z Bruselu, jen tak pro představu, jak to tam nyní vypadá. Jde o čtvrť Molenbeek nedaleko centra. I když je video francouzsky, není ani třeba rozumět:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.4]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout