Indonésie přechází na právo šaría, již 72 křesťanů bylo uvězněno za rouhání

Indonésie přechází na právo šaría, již 72 křesťanů bylo uvězněno za rouhání

V současné době se jen potvrzuje fakt, že je islám nereformovatelný. V muslimských zemích, kde byl ještě alespoň do jisté míry sekulární systém, se nyní postupně přechází na právo šaría. Můžeme to vidět nejen v Turecku nebo Egyptě, kde brání zavedení práva šaría saúdskoarabského stylu jedině závislost na turistickém ruchu, ale i v mnoha dalších zemích, zejména v Africe a Asii. Nejinak je tomu v Malajsii nebo Indonésii, kde mají stále větší vliv vyznavači nejtvrdší formy islámu. Tedy islámu skutečného, pravého, přesně takového, jaký vyznával jejich lžiprorok Mohamed.

Indonésie je nejen populární pro svou malebnou krásu, ale v poslední době se také stala notoricky známou tím, že zatýká stále více lidí za „rouhání“.

V Indonésii již v některých oblastech dochází k praktikování tělesných trestů za prohřešky jako je sex před svatbou nebo pití alkoholu. Veřejné bičování se provádí pravidelně a je jen otázkou času, než se k němu přidají i veřejné popravy jako v Saúdské Arábii. Dosud tomu zřejmě brání i fakt, že je také Indonésie stále poměrně častým cílem turistů ze Západních zemí.

Ačkoli v Indonésii vždy existoval zákon proti rouhání, tak nyní bylo zjištěno, že počet odsouzení v této oblasti se zvyšuje, což je důkazem návratu rouhání jako sociálního ukazatele, který ovlivňuje způsob myšlení lidí. Indonésie, čtvrtá nejlidnatější země na světě s 264 miliony obyvatel, je největší muslimskou zemí na světě – před Indií a Pákistánem.

Muhammad Kacé a Jozeph Paul Zhang, dva křesťanští Youtubeři z Indonésie, byli z tohoto důvodu v posledních měsících zatčeni za obhajobu křesťanského náboženství. Indonéský internet je v současné době dějištěm války mezi muslimskými a křesťanskými kazateli. Tento konflikt, který se neomezuje pouze na výměnu slov, odsoudil již 72 křesťanů k dlouhým trestům odnětí svobody za rouhání.

A přestože je země historicky známá tím, že dosud praktikovala jakýsi umírněný islám, protože náboženství bylo zavedeno spíše prostřednictvím obchodních vztahů než zbraní, radikalizace islámu zde  byla pozorována již řadu let. To bylo umožněno příchodem úspěšných kazatelů, kteří zavedli rétoriku wahhábistického islámu importovanou ze států Perského zálivu.

Stejní kazatelé jsou zváni i do Evropy a to za podpory většiny vlád, které tomu nijak nebrání. I to samozřejmě přispívá k tomu, že muslimové v Evropě jsou stále častěji vyznavači nejtvrdší formy islámu, tedy islámu pravého, jaký svého času prosazoval již Mohamed.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Indonésie přechází na právo šaría, již 72 křesťanů bylo uvězněno za rouhání

 1. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. jo, šátečkem to začíná a no-go zonami a vraždami to končí. tihleti lidi jsou průmyslově (z)manipulovatelní a pod drogou dokáží mnohé. to tady nechceme.

 2. Jenom naprostý idiot si nevšimnul, že jsme svědky mohutné vlny panislámismu.
  I donedávna celkem sekulární státy naskakují na tuhle vlnu.
  V podstatě jde o stejný problém, jako i u nás , euroatlantiků. Rozpor mezi tradičním venkovem a “ progresivním” městským obyvatelstvem se projevuje všude.
  Zatímco některý vůdce vsadí na město, ( Biden, egyptský hodný pučista Sísí, Bruselští, náš Fiala ) , jiní se raději opřou o venkov. Erdogan se výrazně opírá o venkov , oproti Atatürkovi, který venkovské zvyklosti naopak potírali. A dost drakonicky.
  Ve střetu dvou systémů pochopitelně dochází k excesům na obou stranách.
  A díky globalizaci se to mele a bude mlít všude.
  😥

 3. jedna sa o nadnarodne riadenie s cielom tzv. znizenia spotreby. EU bude chalifat riadeny Iranom atd. vsetky nabozenstva su vytvorene pre kontrolu oviec

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout