Francie: Ekošílenci násilně zastavili vlak s pšenicí, 1500 tun vysypali na koleje

Francie: Ekošílenci násilně zastavili vlak s pšenicí, 1500 tun vysypali na koleje

I v době, kdy hrozí, že Evropa nebude mít dostatek obilí v důsledku války na Ukrajině, se najdou idioti, kteří si myslí, ž plýtváním dnes tak vzácnou komoditou v čemsi prospěje ekologii. Konkrétní důvod, proč se „greténi“ do podobné akce pustili, je ten, že obilí bylo určeno pro krmné směsi pro zvířata na farmách. Tedy pro zvířata, která jsou určena pro živočišnou výrobu – maso, mléko, vejce…

Jenže podle klimatických alarmistů musí být živočišná výroba výrazně omezena či dokonce zrušena, neboť zvířata na farmách produkují příliš mnoho CO2. V zvrácených myslích údajných „ekologů“ tak pomohou odvrátit změnu klimatu, pokud nebudou mít farmáři dostatek krmiva pro zvířata…

Kolektiv „Bretaň proti farmám“ vysypal část obilovin přepravovaných vlakem pronajatým společností Axéréal, družstvem z údolí Loiry, na koleje, když byl na cestě do továrny na krmivo pro zvířata. Organizace Intercéreales, které předsedá Jean-François Loiseau, prezident společnosti Axereal, je rozhořčena.

Tuto sobotu ráno, 19. března, nedaleko Pontivy (Morbihan), kolektiv „Bretaň proti farmám“, podporovaný  Extinction Rebellion (to jsou ti šílenci, stoupenci svaté Grety, co přilepení k zemi blokují dopravu nebo pořádají páteční protesty dětí za klima),  postavil na kolejích nízkou zídku, aby zastavil vlak na obilniny  určený pro továrnu na krmivo pro zvířata,  patřící společnosti Sanders, dceřiné společnosti skupiny Avril. Aktivisté poté otevřeli vlak, který si pronajal Axéréal , zemědělské družstvo, jehož hlavní sídlo je v Olivetu. Velké množství pšenice vysypali na železniční koleje.

Profesní sdružení Intercereals, jehož předsedou je  Jean-François Loiseau, napsalo tiskovou zprávu, aby akci odsoudilo: „Asi čtyřicet lidí vyhodilo 1 500 tun  (tj. „ekvivalent 6 milionů baget“)  z nakládky na železniční koleje, i když svět den za dnem upozorňuje na důsledky války na Ukrajině především vzhledem na rizika dodávek obilí“. 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Francie: Ekošílenci násilně zastavili vlak s pšenicí, 1500 tun vysypali na koleje

  1. je to všechno hezké jen do té doby, než se dozvíte, nakolik je tato eko krása zadotovaná, tedy na tento luxus přispívají chudí, čili většina, navíc ekologie funguje v kontextu celé země, a pokud tedy tato ekopolitika bude jenom pro některé, tak v konečném důsledku to bude kontraproduktivní a zbytečné, tedy nesmyslné, a chudáci většiny budou nadále dotovat luxus boháčům a šmejdům. nic víc nic míň. s čísly se totiž dá kouzlit všelijak. toto eko divadlo vypadá hezky, s ekologií to nemá společné nic, jde totiž o to, že v konzumní společnosti nelze eko realizovat. pozor tedy na vykuky, kteří si na úkor někoho snižovali, snižují, a budou snižovat svoje náklady. ekonomika totiž nikdy není ve všeobecnosti uspokojitelná pro všechny.
    EU částečně odškodní české energeticky náročné firmy, dá jim 1,4 miliardy eur. a to se vyplatí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout