FDA odtajnila další tisíce stran dokumentů o experimentálních vakcínách – studie ukázaly nežádoucí účinky na zvířatech

FDA odtajnila další tisíce stran dokumentů o experimentálních vakcínách – studie ukázaly nežádoucí účinky na zvířatech

FDA původně žádala o možnost zveřejnění celé studie až za 75 let, ale soudce Pittman v lednu odmítl takto směšný požadavek a stanovil harmonogram pro předání dokumentů během několika měsíců. Mimochodem, je zajímavé, že si na zveřejnění žádají 75 let, přičemž taková EMA měla „údajně“ vše přečtené a vyhodnocené za pár měsíců. Tak buď EMA nezjišťovala, co pro evropské občany schvaluje nebo FDA a Pfizer nestoudně lžou. Ostatně, nebylo by to poprvé.

Původní harmonogram pro uvolnění dokumentů byl, aby FDA uvolnila více než 12 000 dokumentů 31. ledna a 55 000 dokumentů každých 30 dní poté, což by trvalo celkem asi 8 měsíců. Nový rozvrh sice neprodlužuje celkový rozvrh, ale na druhou stranu ho značně uvolňuje a ponechává informace v rukou agentury, která podvodně skrývala informace po celé měsíce.

V prosinci Vydal Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) první várku dokumentů (12 000 stran souborů CRF) týkajících se vakcíny Covid-19 společnosti Pfizer poté, co federální soudce nařídil, aby vyhověla petici zákona o svobodě informací (FOIA) podané vládní odpovědnou skupinou nazvanou Veřejné zdraví a zdravotničtí profesionálové za transparentnost.

Namísto 55 000 stran za měsíc podle nového nařízení musí FDA od 1. března vydat pouze 10 000 stran a dalších 10 000 bude následovat 1. dubna.

Tento týden tak FDA zveřejnila další sérii tisíců stran dokumentů o přezkumu bezpečnosti a účinnosti experimentální vakcíny Covid-19 společností Pfizer, zveřejněné na webových stránkách Public Health and Medical Professionals for Transparency.

Nově publikované dokumenty společnosti Pfizer ukazují, že během studií se u zvířat vyskytly závažné nežádoucí účinky.

Klinické pozorování mimo jiné uvádí:

U samců ve skupině s 100 μg mRNA byla u zvířat 021M pozorována snížená aktivita, neudržovanost, změna barvy hnědého čenichu a nepravidelné dýchání přibližně 24 hodin po podání. U všech ostatních zvířat byl pozorován pokles tělesné hmotnosti (asi o 16 g, což odpovídá snížení tělesné hmotnosti asi o 7%) a krmítka se zdála být nedotčená. Asi 30 hodin po podání dávky bylo zvíře 021M také piloerektní, hrbaté a přecitlivělé na hlukové podněty. Zvíře 021M bylo usmrceno humánním způsobem a byla provedená diagnostická nekropsie, která odhalila nález v játrech (nápadná lobulární architektura).

Kromě toho byla zvířata 019M a 020M hrbatá a piloerektní asi 30 hodin po podání. Ve skupině samců s 50 μg mRNA nebyly po podání a po celou dobu trvání studie pozorovány žádné nežádoucí účinky u žádného ze zvířat. U samic s 50 μg mRNA byla pozorována snížená aktivita a nepravidelné dýchání u zvířete 042F přibližně 30 hodin po podání. 48 hodin po podání bylo zvíře 042F navíc hrbaté a piloerectní.“

Studie by dále zřejmě byla zajímavá zejména pro odborníky, kteří dokument lépe vyhodnotí a dokáží učinit patřičné závěry.  Za případný nepřesný překlad některých odborných výrazů se omlouvám, jde mi zejména o zveřejnění některých faktů, které nesporně ukazují, že pokusy na zvířatech nedopadly právě nejlépe. Zbytek studie si můžete přečíst zde.

Ostatní dokumenty si můžete prohlédnout na webových stránkách PHMP – zde.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “FDA odtajnila další tisíce stran dokumentů o experimentálních vakcínách – studie ukázaly nežádoucí účinky na zvířatech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout