EU škodí jak může – v úterý se ministři financí dohodli na uhlíkové dani

EU škodí jak může – v úterý se ministři financí dohodli na uhlíkové dani

EU, jejímž hlavním cílem je likvidace evropských národů a národních států, ničí občany mimo jiné i vysokými cenami. To vše za podpory lokajských vlád, včetně té naší. Hlavní příčinou zdražování bylo  dva roky trvající zavádění bezdůvodných drakonických restrikcí v rámci covidové politiky, jejímž jediným účelem bylo právě zničení ekonomik rozvinutých zemí. A protože zřejmě nebyla ekonomika zničena dostatečně, je třeba ji ještě víc „dorazit.“

Sankce, které nyní uvalil téměř celý Západ proti Rusku (a zřejmě se přelijí i na Čínu), způsobí problémy zejména Evropanům. Nepůjde již „jen“ o velmi rychle rostoucí inflaci a s tím související rekordní nárůst cen prakticky všeho, ale i o fakt, že mnohé komodity budou nedostatkové.

Půjde nejen o plyn, v jehož dodávkách byla dosud většina Evropy závislá na Rusku, ale také o některé potraviny a mnohé další výrobky (strojírenství, nerostné suroviny, ..), které braly evropské země nejen z Ruska, ale také z Ukrajiny.

Evropané tak zažívají rekordní zdražování, přičemž především naše mizerná vláda, která patří zdaleka k těm nejhorším, lidem v této situaci nijak nepomáhá. A co víc, nyní se v EU ministři financí usnesli, že na občany uvalí v rámci zeleného údělu i uhlíkovou daň. Už tak vysoké ceny proto budou díky pro Evropany genocidní EU ještě vyšší…

Navzdory prudce rostoucí inflaci se ministři financí EU v úterý dohodli na jakémsi tarifu CO2. Chtějí vybírat daně z určitého zboží, jehož výroba v jiných zemích EU za sebou zanechává uhlíkovou stopu, poškozující klima.

Výrobci z EU musí platit certifikáty za emise plynů poškozujících klima, v drtivé většině zemí EU to povede k vyšším cenám od července. Od roku 2026 má být systém rozšířen i na oblasti bydlení a dopravy – a to i přes již tak vysokou inflaci, která  v některých zemích vedla k zavedení opatření k zastavení růstu cen, tedy snížení daní či zastropování cen (netýká se naší silně asociální vlády). Pokud tedy vlastníte dům nebo byt či auto na fosilní paliva, také vás se bude týkat od roku 2026 poměrně vysoká uhlíková daň.

To má samozřejmě docílit situace, kdy mnoho lidí nebude schopno daň platit, takže aut se zbaví a nemovitosti prodají (třeba jako v USA i v EU začne nemovitosti vykupovat BlackRock). Pokud samozřejmě bude možné nemovitosti prodat. Nebudou-li v energeticky úsporné kategorii A nebo B, tak budou neprodejné. Nemovitosti, které kvůli vysokým poplatkům mnoho lidí neutáhne, tak zřejmě coby neprodejné propadnou státu. Nebo EU, protože do roku 2030 žádné evropské národní státy existovat nemají.

Výrobci ze zemí mimo EU dosud nebyli ovlivněni obchodováním s emisemi, a proto mají možnost i nadále vyrábět levněji a dovážet do Evropy. To by se nyní mělo změnit, ani oni by neměli uniknout z chřtánu EU. V budoucnu budou muset platit cla, která uhlíkovou daň nahradí.

Vše bude financováno běžnými občany, protože firmy, které budou nuceny uhlíkové daně platit, to odrazí v ceně zboží. Vyhraje tedy stát, potažmo EU.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 4.6]

11 thoughts on “EU škodí jak může – v úterý se ministři financí dohodli na uhlíkové dani

 1. Ministerstvo financí uveřejňuje Strategii financování a řízení státního dluhu České republiky na rok 2022. Státní dluh vzrostl v roce 2021 na 2 466 mld. Kč, tj. 40,8 % HDP. klasická podvodná reklamština, která má vzbuzovat dojem, že je někdo schopen něco řídit. opak je však pravdou, to je jako smažka, která vám bude tvrdit, že má drogy pod kontrolou. čili taktika tzv ratingů je podvod, který vyšel najevo už v roce 2008, byl ale zameten pod koberec, a nyní se zglobalizoval. žití na dluh se nyní nevyplácí, ani těm, kteří žijí bez dluhů. a to se vyplatí…

  1. Zrádci odsouhlasili zvýšení evropského dluhu za kovid z 750 miliard.eur na 1850 miliard eur, za které ručí národní státy, tedy i čr. A vláda a presstitutti jako obvykle ticho…čeká nás scénář jako řecko, itálie, kypr

   1. Zrádci odsouhlasili zvýšení evropského dluhu za kovid z 750 miliard.eur na 185 miliard eur, za které ručí národní státy, tedy i čr. A vláda a presstitutti jako obvykle ticho…čeká nás scénář jako řecko, itálie, kypr. zprivatizovat zisky, ztráty socializovat. a to se vyplatí

 2. Uvediem len jeden z nespočetných príkladov zločinov EÚ proti svojim kolóniám, v tomto prípade proti Slovensku. Už je to asi 10 rokov, čo po celom Slovensku nezmyselne zrušili množstvo autobusových zastávok – súviselo to s akousi smernicou týkajúcou sa „chlievikov“ pre autobusy. Len v našom, pomerne malom, okrese sa to týkalo asi pätnástich , často dôležitých, zastávok.

 3. Německo nepodpoří energetické sankce vůči Rusku. Evropa ruské suroviny potřebuje ke svému fungování. to je novinka, eu potřebuje suroviny ke svému fungování. proto ruší nové jaderné a i uhelné elektrárny a jiné potřebné zdroje. takže zase lhali, jako vždycky… zrušením přimíchávání biosložky do nafty by Česko muselo nakupovat o 690 tisíc tun ropy víc, a tak vlastně zaplatí režimu Vladimira Putina dalších čtrnáct miliard. Brali jste v úvahu i tento aspekt?
  Brali. Je to jednoduchá matematická úvaha – ano, když nebudeme přimíchávat biosložku, tak tam logicky nafta bude ve sto procentech. Nicméně ropa neproudí jen z Ruska. To přimíchávání dávno ztratilo svůj smysl a není ani ekonomické, ani ekologické. včera to ekologické bylo, dnes už nikoli, stejně to dopadlo i s grýndýlem. ale hlavně že se prachy točí a občané nadále chudnou.

  1. Sdružení Česmad Bohemia varovalo, že se zvyšováním ceny pohonných hmot řada menších dopravců vydrží jen do konce měsíce, a kroky vlády označilo za nekvalifikované. Šéf sdružení vyzval vládu k jednání. Budete s dopravci jednat? čnb-Vždycky jsme připravení jednat, nicméně je třeba říct jednu věc, která se neposlouchá úplně příjemně – jsme v ekonomické válce s Ruskem, i když faktická válka probíhá na Ukrajině. jsme ve válce….

 4. některé Evropské dotace-změnili něco? ne, problémy se nadále zvětšují a kumulují. perpetum mobile. a to se vyplatí……

  Evropský adresář investičních projektů (EIPP – European Investment Project Portal),
  Evropský fond pro strategické investice(EFSI)V rámci Investičního plánu pro Evropu,
  Fond soudržnosti
  Operační program životní prostředí (programové období 2007-2013)
  Operační program Infrastruktura (programové období 2004-2006)
  Program švýcarsko-české spolupráce – Program má přispět ke snížení hospodářských a sociálních rozdílů mezi Českou republikou a vyspělejšími zeměmi rozšířené Evropské unie,
  Cíl Evropská územní spolupráce 2014-2020 (INTERREG)
  Program LIFE – Komunitární program LIFE je finančním nástrojem úzce zaměřeným na životní prostředí.
  Phare/Transition Facility – Program Phare – Jeho cílem je posílení veřejné správy a veřejných institucí tak, aby byly schopné efektivní činnosti uvnitř Evropské Unie
  Finanční mechanismy EHP a Norska.

  1. Operační program Životní prostředí umožňuje čerpat finanční prostředky z Evropského fondu pro regionální rozvoj a Fondu soudržnosti na projekty v oblasti ochrany životního prostředí. V druhém programovém období 2014-2020 nabízí žadatelům celkem 2,75 miliardy eur.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout