Egypt patří k těm zemím, které se v posledních letech stále častěji přiklání k té „nejčistší“ formě islámu, jaká je typická například pro ISIS. Útoky na křesťany se staly již pravidlem, v posledních letech snad nebylo Velikonoc, kdy by nebyl proveden útok na nějaký koptský kostel. Právě křesťané přitom žijí v Egyptě déle než muslimové…
Podle zprávy šest muslimů v egyptské provincii Minya zastřelilo tři koptské křesťany, přičemž tančili poté, co muže zavraždili a zohavili jejich těla. Tvrdili, že mstí smrt člena své vlastní rodiny, k níž došlo před 70 lety, kdy ani jeden ze zavražděných ještě ani nebyl na světě.
Útočníci z vesnice Jaweer zabili tři bratry – Youssef Youssef Youssefa, Afifi Youssef Youssefa a Bushra Youssef Youssefa, když 1. března pracovali na poli ve vesnici Ibshadat v okrese Mallawi.
Muslimové je podle ICC zastřelili, zohavili jejich těla a radostně nad zohavenými mrtvolami tančili. Vesnice Jaweer, odkud pocházeli, uspořádala bujarou oslavu s hudbou, když se tu novinu dozvěděli.
Když se útočníci vrátili do své vesnice, tak křičeli „Alláhu Akbar“. Posléze byli dopadeni policií a zatčeni. Později se ke svým zločinům přiznali a dokonce ukázali, jak zabili křesťany.
Nyní jsou souzeni za vraždu tří Koptů, z nichž jeden měl šest dětí.
Některé zdroje uvedly, že mrzačení těl naznačuje, že násilí souvisí s náboženskou identitou a odráží zabíjení ve stylu Islámského státu.
Podle skupiny Open Doors USA, která monitoruje pronásledování křesťanů, patří Egypt mezi 20 zemí s nejhorší perzekucí křesťanů na světě.
Incidenty pronásledování křesťanů v Egyptě sahají od obtěžování křesťanských žen na ulicích až po extremistické davy vyhánějící křesťanské komunity z domovů, kde žijí jejich rodiny po staletí.
S křesťany se obecně zachází jako s občany druhé kategorie a oblast Minya Governorate je proslulá nejvyšším počtem útoků na nemuslimské věřící.
„Egyptská vláda se k egyptské křesťanské komunitě staví pozitivně, ale nedostatek seriózního vymáhání práva a neochota místních úřadů chránit křesťany je činí zranitelnými vůči všem druhům útoků, zejména v Horním Egyptě,“ vysvětluje skupina. „Vzhledem k diktátorské povaze režimu nejsou ani církevní představitelé, ani jiní křesťané v pozici, aby se proti těmto praktikám mohli vyslovit.“
Zajímavé bude sledovat, jaký trest bude vrahům uložen. Pokud nepůjde o trest nejvyšší, pak tím Egypt oficiálně přizná, že již přešel na právo šaría.
Husní Mubarak chránil kresťanskú menšinu. Aj z tohto dôvodu ho počas Arabskej jari zvrhli agenti CIA v spolupráci s EÚ a Saudskou Arábiou. Pôvodný popud k tomuto „obrodnému“ procesu v mnohých krajínách bezpochyby prišiel z Rijádu.
dohled nad registrovanými náboženskými skupinami má baxa a rakušan. a islám a biskupská konference již měly mít dávno registrace zrušeny, když se podíváme proč, a za co, nebyly registrovány jiné skupiny. také dělení církví na skupiny je velká lumpárna těchto církevních molochů, které jsou z hlediska možností svého působení preferováni, druzí jsou odstaveni na podřadnou kategorii…
https://www.youtube.com/watch?v=ps1lgWD7U18
Jen tak na okraj.
Zvyklosti koptů se nijak neliší od zvyklostí tamních muslimů.
S křesťany, jak si je představujeme v Evropě, nemají tito egypští křesťané společného vůbec nic
I u nich se tvrdě trestá zakoukání mladé koptky do jinověrce. Dcera musí poslouchat otce, dokud jí nepřevezme pečlivě vybraný ženich z řad koptů.
Dokonce tihle koptové snad i dcerám obřezávají pipinky, což je zvyklost ne muslimská, ale africká. A koptové jsou Afričané.
Popravdě, moc nechápu, proč se ještě po 1300 letech, kdy Egypt ovládl islám, držej své víry.
Ách jo.