Poklidná obec v Pyrenejích se stala důležitým tranzitním uzlem invazních toků

Poklidná obec v Pyrenejích se stala důležitým tranzitním uzlem invazních toků

Mnoho podobně poklidných obcí ztrácí svůj klid v momentě, kdy se stanou důležitým cílem invazistů na cestě do vysněné evropské země. Jak již víte, tak v současné době zažívají zejména Kanárské ostrovy rekordní invazi. Odtud se pak většina Afričanů vydává letecky na evropskou pevninu. Ze Španělska pak pokračují s pomocí pašeráků dál do cílových destinací.

Podle vyjádření ilegálů, kteří v posledním roce přicestovali na Kanárské ostrovy, je pro většinu z nich cílovou zemí Německo, v případě některých Senegalců pro změnu samozřejmě Francie. Pak musí logicky cestovat ze Španělska přes Francii, která tak zažívá nevídaný nápor. A to dokonce i v zimě.

Obyvatelé jisté malé francouzské obce na hranicích jsou samozřejmě z nastávající situace nešťastní a to o to spíš, že si v jejich obci zřídila nechvalně známá neziskovka „Lékaři bez hranic“ stany a nyní hledá bydlení s větší kapacitou. V létě se zřejmě počítá s větším náporem. Obec je sice jen přestupní stanicí, kde jen pákistánští pašeráci vysazují své zákazníky, ale i tak zde stále pár desítek obohacovačů pobývá, jen se jednoduše střídají.

Téměř každý příchozí se odtud dřív či později vydává dál do svého cíle, tedy do nějakého konkrétního francouzského města nebo – jak většina předem deklaruje – do Německa.

Předmět hněvu místních obyvatel je spojen s masivním přílivem ilegálů do Briançonu. Příchozím  ve čtvrtek naléhavě otevřeli stan Lékařů bez hranic, aby je důstojně přivítali.

Nouzové přijímací středisko bylo v místě znovu otevřeno 1. prosince dobrovolníky, kteří žádali stát o novou budovu pro ubytování migrantů v případě přetížení, protože místo mohlo pojmout maximálně 80 lidí. S nedávnými příchozími může být maximální limit brzy dosažen.

Četníci z Montgenèvre předali v minulých dnech svým protějškům z pohraniční policie 31 migrantů a  nedávno byli zatčeni i pákistánští pašeráci .

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 4.2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout