Jaký je účel WEF – nikým nevolené globalistické instituce, která ovládla světovou politiku?

Jaký je účel WEF – nikým nevolené globalistické instituce, která ovládla světovou politiku?

Kdo sleduje politiku opravdu velmi pozorně a nesoustřeďuje se čistě jen na to, co je doma, ten ví, že právě to,  co se bude dít třeba u nás nebo kdekoli jinde ve světě, je do značné míry předem dané a řízené lidmi, které nikdo nevolil. Na ně jsou však napojené loutky ve vládách, které jsou zvolené především díky  velké moci médií. I díky mediální propagandě je nutné jen velmi zřídka volbami jakkoli manipulovat, lidé vždy spolehlivě zvolí loutky globalistů. A pokud hrozí, že tomu tak nebude, stačí využít podobných prostředků jako u posledních voleb v USA.

Ostatně, nahlédněte se na seznam exponentů globalistického Aspen institutu a zjistíte, že jsme dosud měli ve vládách zcela demokraticky zvolené slouhy. A tak to bude i v budoucnu.

Jistě jste už slyšeli také o globalistických organizacích jako Římský klub, Trilaterální komise, Atlantic council apod., či o pravidelně konaných jednáních srazů Bilderbergu. Také zde se plánuje směřování světa v příštích letech a vliv těchto i dalších globalistických organizací na světovou politiku je zcela zásadní.

Ovšem organizací, která je zejména poslední dva roky v popředí a zdá se, že dokonce převzala jakési žezlo hlavního režiséra světového dění, je Světové ekonomické fórum (WEF).

Agendě Světového ekonomického fóra a jeho organizátorům je proto třeba věnovat mnohem více pozornosti.

Když se kanadský poslanec Colin Carrie z Konzervativní strany tento týden zeptal vlády premiéra Justina Trudeaua, kolik kanadských ministrů ve skutečnosti souhlasí s agendou Světového ekonomického fóra, tak se záhy jeho spojení na videokonferenci „přerušilo“. On a Kanaďané, které zastupuje, si zasloužili upřímnou odpověď spíše než obvinění z šíření „dezinformací“, jak to udělal jistý levicový  demokratický poslanec.

Světové ekonomické fórum (WEF), hovorově známé jako „Davos“ pro ty, kteří jsou obeznámeni s každoroční poutí mezinárodní elity do stejnojmenného města ve Švýcarsku, bylo v posledních dvou letech na rtech všech – zejména v souvislosti s krizí Covidem-19. Krátce před „pandemií“ Covid, 15. října 2019, organizace oznámila, že uspořádá „živé simulační cvičení, aby připravila veřejné a soukromé vedoucí pracovníky na reakci na pandemii“. Pokud to zní jako podivná náhoda, pak se připoutejte, protože dál je to ještě podivnější.

Na videokonferenci OSN na podzim roku 2020 způsobil Justin Trudeau rozruch, když naznačil možnou souvislost mezi globální pandemií a fórem. „Tato pandemie poskytuje příležitost pro nový začátek,“ řekl Trudeau. „Je to naše příležitost urychlit naše úsilí před pandemií a přetvořit ekonomiky, které skutečně řeší globální výzvy, jako je extrémní chudoba, nerovnost a změna klimatu,“ dodal v narážce na koncept „Velkého resetu“, který WEF od začátku pandemie silně podporuje. Právě Velký reset vidí krizi jako příležitost jak zásadně změnit fungování rozvinutých společností.

V srpnu 2021 se nizozemský poslanec Gideon van Meijeren zeptal premiéra Marka Rutteho na dopis, který napsal zakladateli WEF Klausi Schwabovi, v němž uvedl, že Schwabova kniha „Covid-19: Velký reset“, publikovaná 9. července 2020, během prvních několika měsíců pandemie, „ho inspirovala k tomu, aby vše lépe přebudoval“. Tato fráze je také názvem legislativní agendy amerického prezidenta Joe Bidena, která vyzývá ke zvýšenému přesunu bohatství do černé díry změny klimatu a sociálních výdajů.

Bylo by snadné celou věc odmítnout jako děsivou rétorickou náhodu, kdyby ve skutečnosti neexistovalo spojení mezi Schwabem, Davosem a volenými představiteli jako Rutte a Trudeau. Je to spojení, kterým se chlubil i sám Schwab. V roce 2017 v projevu k publiku na Harvardské univerzitě John F. Kennedy School of Government řekl: „Na co jsme velmi hrdí, je mladá generace, jako je premiér Trudeau. Infiltrujeme kabinety.“

Nedělá si srandu. Současná kanadská ministryně financí a místopředsedkyně vlády Chrystia Freelandová sedí ve správní radě WEF, stejně jako bývalý guvernér Bank of Canada a Bank of England Mark Carney. Freelandová – vnučka vysoce postaveného nacisty – byla naposledy viděna, jak oznamuje zmrazení majetku a tvrdá opatření proti řidičům kamionů a příznivcům, kteří volají po ukončení přísných covidových restrikcí a omezení na kanadských silnicích. A Carney nedávno nazval Freedom Convoy „rozruchem“ v hysterickém článku v novinách Globe and Mail.

V roce 2019 navštívil Davos i Babiš s „Aspeňákem“ Havlíčkem. Náhoda?

Je jen logické, že když občané uvidí nápis „Světové ekonomické fórum“ u těch, kteří proti nim přijímají drastická a bezprecedentní opatření proti svobodě – nebo je veřejně obhajují – začnou se ptát na povahu vlivu organizace.

Žádný občan v žádné zemi nehlasoval pro přijetí davoské agendy. A je otázkou, zda by tak skutečně učinil dostatečný počet z nich. Podle webových stránek WEF zahrnuje agenda WEF zvýšenou digitální inkluzi a digitalizaci, „naléhavou“ reakci na změnu klimatu a vizi čtvrté průmyslové revoluce charakterizované řadou nových technologií, které spojují fyzický, digitální a biologický svět, ovlivňují všechny disciplíny, ekonomiky a průmyslová odvětví, a dokonce i představy o tom, co to znamená, být lidskou bytostí, ptát se. Organizace se také zabývá pojmem „lidské vylepšení“.

A to jsou jen aspekty, které jsou veřejné. To vše zní jako dystopická realita, zejména ve spojení s dříve nepředstavitelnými opatřeními, která údajně demokratické vlády přijaly v posledních dvou letech pod záminkou zdravotní péče. A kdo nebo co ovlivňuje samotnou organizaci? Podle webových stránek organizace je to dlouhý seznam nadnárodních společností, které mají za cíl zvýšit bohatství svých akcionářů. WEF chce, aby průměrný občan věřil, že vše, co dělá, je v jeho vlastním zájmu. Ve skutečnosti se však vše koná výhradně v zájmu nadnárodních korporací, avšak proti zájmům většiny občanů.

Nicméně je zřejmé, že WEF slouží jako zúčtovací středisko a konsolidační orgán pro myšlenky, které prosazují globální univerzální agendu, která se stala zaměnitelnou se status quo západního establishmentu. Není nic nedemokratičtějšího než volení úředníci, kteří slouží jinému „šéfovi“ než svému lidu.

Tato nadnárodní instituce a její rozsah, v jakém její agenda proudí do našich každodenních životů, by měly být mnohem více osvětleny. Ostatně, v lednu 2019 se davoských jednání zúčastnili téměř všichni premiéři či prezidenti zemí, které pak drakonické restrikce, vedoucí k likvidaci ekonomiky, zavedli. Nejednali tak podle v Davosu získaných instrukcí?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.6]

2 thoughts on “Jaký je účel WEF – nikým nevolené globalistické instituce, která ovládla světovou politiku?

 1. Ta fotka je výmluvná, ale má to háček.
  Ne všichni, kteří se účastní nějaké sešlosti, si musejí podržet svůj názor. Anebo dokonce mohou mít jiný.
  Existují fotky Lenina s Trockým , Gottwalda se Slánským a mnoho dalších.
  Trocký skončil s cepínem v zátylku a Slánského vlastní souzi pověsili.
  Jinak díky za článek, samozřejmě.
  🌷👍

 2. Keby Putin /zdá sa,že sa už nadobro rozišiel s globalistickými silami aj väčšinou „partnerov“ z celého sveta/ vymazal z mapy – nie nevyhnutne zbraňami hromadného ničenia – napr. sídlo fašistickej EÚ v Bruseli, máloktorý skutočný vlastenec /t. j. taký, ktorý nie je servilný voči Izraelu a žiada zničenie únie miesto jej reformy/ by protestoval. U nás existuje iba jediná strana tohto typu – ĽSNS: Všetky ostatné /asi 10/ sa vyznačujú práve odmietaním vystúpenia z EÚ a fanatickou podporou Izraela a NATO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout