Invaze nepolevuje, podívejte se, jak to aktuálně vypadá na srbsko-maďarských hranicích (video)

Invaze nepolevuje, podívejte se, jak to aktuálně vypadá na srbsko-maďarských hranicích (video)

Letošní rok začíná z hlediska invaze jedním rekordem za druhým. Asi největší rekordy zaznamenávají Kanárské ostrovy, ale po několika zdánlivě klidnějších letech se vrací ruch i na balkánskou trasu. Od jihovýchodu tak proudí skupiny invazistů asi ve stejné míře jako kolem let 2016-17, i když tak velké proudy, jaké můžeme vidět na záběrech z této trasy z roku 2015, se zde zatím neobjevují. To ovšem neznamená, že se třeba během jara situace nezhorší.

Maďarské úřady zveřejnily záběry skupiny ilegálů, kteří napadli tři metry vysoký plot na hranici se Srbskem, když se pokoušeli nelegálně přejít do země.

Sedmiminutové video zveřejněné v neděli ukazuje jedince vybavené žebříky, jak se pokoušejí přelézt hraniční plot. Mezitím maďarští pohraničníci dorazili na scénu.

Hole, kameny a další předměty pak letěly na pohraniční úředníky, kteří se bránili pořádkovými štíty.

V jednom okamžiku můžete vidět, jak jeden ilegál, který byl posazený na vrcholu žebříku, použije jiný žebřík k útoku na jednoho z  důstojníků, který byl nucen ustoupit. Později je na záběru vidět jiný invazista, jak střílí prakem na pohraničníky.

Podle nejnovějšího shrnutí maďarské policie policisté jen v neděli zastavili 187 ilegálů při nelegálním překročení hranice.

Největší kontingent zatčení byl proveden v župě Csongrád-Csanád, na jihu země na srbské hranici.

„Během prohlídky se zadržení nelegální migranti prohlásili za občany Afghánistánu, Indie, Sýrie, Iráku, Turecka, Kosova, Maroka, Somálska, Albánie a Libye, ale nemohli poskytnout věrohodný důkaz o své totožnosti nebo legálnosti svého pobytu v Maďarsku,“ uvádí se ve zprávě.

„Policie je eskortovala zpět na dočasnou bezpečnostní hranici v souladu s platnými maďarskými zákony.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout