Americká kongresmanka chce udělit azyl v USA protestujícím Kanaďanům

Americká kongresmanka chce udělit azyl v USA protestujícím Kanaďanům

Sledovat dění v Kanadě je pro nás velmi důležité. Právě tak, jak se chová kanadská vláda, se mohou kdykoli zachovat i evropské vlády, které se v poslední době neštítí přijímat zákony, jenž by jim zavedení stanného práva podobně, jako v Kanadě, umožnily. Pokud vše Trudeauovi projde, pak si i ostatní politici ve vládách uvědomí, že stejné chování může vyjít i jim.

Naštěstí se však po celém světě objevují i odpůrci podobně totalitních systémů. A Kanaďané, kteří jsou perzekuováni systémem, mají nyní alespoň jiskřičku naděje, že by mohli zažádat o azyl v USA, i když je možné, že jen v těch státech, které nechávají svým občanům alespoň v posledním roce svobodu a neničí jim život zcela nesmyslnými restrikcemi….

Republikánská kongresmanka Yvette Herrellová přirovnává zacházení premiéra Justina Trudeaua k protestujícím za svobodu v Kanadě s tím, jak autoritářské režimy v Jižní Americe zacházejí se svými občany, a chce vytvořit nový zákon, který umožní udělení azylu kanadským disidentům.

Na Twitteru politička poznamenala, že Trudeauovy násilné akce proti pokojným demonstrantům v zemi nepatří do západní demokracie, ale připomínají, jak autoritářské režimy zacházejí se svými vlastními občany.

„Stejně jako nabízíme azyl politickým vězňům, měli bychom udělat totéž těm řidičům kamionů, kteří byli vystaveni násilí, byl jim zabaven majetek a zmrazeny jejich bankovní účty vládou, která se rychle stává velkou ostudou svobodného světa,“ napsala.

Potvrdila také, že připravuje návrh zákona, který umožní dočasný azyl nevinným kanadským demonstrantům, kteří jsou pronásledováni svou vlastní vládou.

„Nemůžeme mlčet, když se s našimi sousedy na severu zachází tak špatně,“ řekla.

Spiknutí přichází poté, co kontroverzní kanadský premiér nasadil tanky a po zuby ozbrojenou policii z celé země proti konvojům kamionů shromážděných na protest proti koronavirové politice.

Trudeauova vláda také zavedla stanné právo , aby zastavila demonstranty a zatkla stovky z nich. Mnoho demonstrantů bylo také zbito nebo různými způsoby obtěžováno a jejich účty byly zmrazeny, byla jim odebírána domácí zvířata a majetek nebo byli jinak zbaveni občanských práv, protože se postavili uplatňované politice.

Mnoho videí také ukazuje, jak policie přejíždí pokojné demonstranty se svými policejními koňmi bez zjevného důvodu.

Zda kanadští disidenti skutečně dostanou azyl ve Spojených státech, není jasné, ale průzkum agentury  Rasmussen Reports ukazuje, že většina Američanů sympatizuje s protesty za svobodu.

Chcete-li sami také podpořit dobrou věc, ale tím vlastně i tyto kamioňáky, pak se můžete přidat k této výzvě ke celosvětové generální stávce.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.6]

One thought on “Americká kongresmanka chce udělit azyl v USA protestujícím Kanaďanům

  1. Myslím si,že by bolo vhodné, keby kanadskí odporcovia Trudeauovej hrôzovlády s predkami v bývalom ZSSR /nie je to podmienka/ požiadali o azyl v Bielorusku. Prípadne aj v Rusku,ale až potom, čo skončí ba čele štátu Putin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout