Válečný zločinec Tony Blair má být pasován na rytíře, Britové protestují

Válečný zločinec Tony Blair má být pasován na rytíře, Britové protestují

Zabijete-li jednoho člověka, pak jste zločinec (tedy pokud nejste muslim v EU, pak jste psychicky nemocný). Zabijete-li statisíce či miliony, pak jste oslavován.

To je realita, jak dosvědčují například jména nositelů Nobelovy ceny míru. Obama, Arafat a další…. U nás je uctívána masová vražedkyně, přezdívaná „krvavá Madla“ nebo „balkánská řeznice“. Myslím, že netřeba jmenovat. Podle jejího názoru dokonce i půl milionu mrtvých iráckých dětí „stálo za to“. Totéž si zřejmě myslí i další válečný zločinec, jehož čeká ocenění – Tony Blair.

Tony Blair, 68 let, byl britským premiérem v letech 1997 až 2007.

Ve své vlasti je nyní velmi nenáviděn za to, že zatáhl Británii do zničující války v Iráku, kterou pod falešnou záminkou spoluinicioval v roce 2003. Blair ospravedlňoval válku tím, že Irák má takzvané zbraně hromadného ničení, což byla lež.

Oznámení, že bývalý britský premiér Tony Blair bude královnou označen za rytíře, vyvolalo mezi lidmi bouři nevole, jak píše Daily Mail.

Rozhodnutí udělat z Tonyho Blaira sira se setkalo s hněvem mnoha lidí na sociálních sítích, protože bývalý premiér byl označen za válečného zločince.

Proto byla ihned spuštěna petice proti jeho jmenování rytířem.

Petice za zastavení rytířství Tonyho Blaira shromáždila již více než 150 000 podpisů a další přibývají.

Ve vysvětlení ve své petici Angus Scott, autor petice, napsal: „Tony Blair způsobil nenapravitelné škody jak britské ústavě, tak samotné sociální struktuře národa. Je osobně zodpovědný za nespočet mrtvých nevinných lidí v různých konfliktech. Právě za to by měl být pohnán k odpovědnosti za válečné zločiny.“

Blair dlouho čelil odporu kvůli svému rozhodnutí zapojit Spojené království do války v  Iráku  a Afghánistánu, což stálo životy 179 Britů, stejně jako mnoha dalších civilistů.

Všichni premiéři před ním – kromě jednoho – byli jmenováni několik let po odchodu z úřadu. Ale Tony Blair čekal více než 14 let.

Bylo naznačeno, že královnin napjatý vztah s ním během jeho deseti let u moci mohl přispět k tomu, že dosud tento titul neobdržel.

Současný vůdce labouristů, poslanec Sir Keir Starmer, řekl: „Blahopřeji Tonymu Blairovi k tomuto uznání za jeho veřejnou službu naší zemi.“

Na Twitteru dnes mnozí dali jasně najevo své pocity z povýšení Blaira do šlechtického stavu. Politický komentátor Liam Young napsal: „Ten muž by měl být na lavici obžalovaných v Haagu. Jak hanebný den.“

Jiný řekl: „Opovržení, kterým se britská elita chová k veřejnosti, nebylo nikdy výmluvněji vyjádřeno než v rozhodnutí udělit Tonymu Blairovi nejvyšší rytířský titul. Jeden milion Iráčanů mrtvých, tři miliony bez domova, stopa krve. Povstaňte, sire Tony!“

Mnoho dalších požadovalo přepracování systému vyznamenání, přičemž jeden uživatel jej popsal jako seznam „laskavostí pro přítele“.

Tony Blair čelil letům kritiky kvůli válce v Iráku, která vyvrcholila zničující zprávou sira Johna Chilcota z roku 2016, která potvrdila, že bývalý premiér zfalšoval důkazy o údajných zbraních hromadného ničení, vlastněných režimem Saddáma Husajna. Šlo ovšem jen o záminku k vyvolání válečného konfliktu, sesazení Husajna a jeho nahrazení poslušnou loutkou.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Válečný zločinec Tony Blair má být pasován na rytíře, Britové protestují

  1. Nebohý George Michael si z Blaira samotného a jeho patologickej servility voči negramotnému ožranovi, teroristovi a vrahovi Bushovi ml. uťahoval vo videoklipe Zastreľ toho psa… a to už je takmer 20 rokov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout