Nejčastější jména novorozenců v roce 2021 ve francouzském Montbéliardu: Mohamed, Hamza, Amir, Selma a Aissa

Nejčastější jména novorozenců v roce 2021 ve francouzském Montbéliardu: Mohamed, Hamza, Amir, Selma a Aissa

Podobný trend bychom zřejmě viděli i v případě mnoha dalších francouzských obcí. Ale i německých, švédských, rakouských nebo belgických. Tam všude by se muslimská jména dostala na první příčky. A to ještě skutečnost do značné míry zastírá fakt, že zejména v případě dívek používají muslimové celkem často v Evropě obvyklá jména…

V roce 2021 přivítal Montbéliard 281 nových malých obyvatel. V loňském roce se narodilo víc dětí než v roce 2020 (245) s výběrem podobných křestních jmen. Hamza, Mohamed, Naël jsou na vrcholu.

V Montbéliardu je porodnost na vzestupu v situaci, kdy je  v celé Evropě zaznamenán pokles porodnosti. Během roku 2021 bylo na radnici Cité des Princes nahlášeno 281 porodů, což je nárůst ve srovnání s rokem 2020 (245) po silném ročníku 2019 (320).

Na prvním místě v žebříčku jmen je mužské arabské  jméno Hamza, kterého těsně následuje Mohamed, pak Amir a Naël. Ten má dvojí původ, arabský a bretonský.

U dívek je nejčastější Selma (dvojí původ – arabský a germánský), následovaná Aïssou a Amélií.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Nejčastější jména novorozenců v roce 2021 ve francouzském Montbéliardu: Mohamed, Hamza, Amir, Selma a Aissa

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout