USA: Rozsáhlá síť katolických nemocnic dávala při léčbě přednost barevným před bílými

USA: Rozsáhlá síť katolických nemocnic dávala při léčbě přednost barevným před bílými

Umíte si představit, co by se stalo, kdyby to bylo naopak? Takto zřejmě nebude mít síť nemocnic žádné závažnější problémy.

Jeden z největších nemocničních systémů ve Spojených státech přikládal větší váhu rase než cukrovce, obezitě, astmatu a hypertenzi dohromady, ve svém systému priorit léčby COVID, než tuto politiku po hrozbách právních kroků zrušil.

SSM Health, katolický nemocniční systém, který provozuje 23 nemocnic v Illinois, Missouri, Oklahomě a Wisconsinu, začal v loňském roce používat bodovací systém k udělení vzácných dávek Regeneronu, koktejlu protilátek, o nichž prezident Donald Trump tvrdil, že mohou za jeho rychlé zotavení z COVID-19. Pacient musí získat alespoň 20 bodů, aby byl způsobilý pro lék.

Sekce uděluje tři body pacientům s diabetem, jeden za obezitu, jeden za astma a jeden za hypertenzi, to je celkem šest bodů. Naproti tomu identifikace jako „nebílý nebo hispánský“ dává pacientovi sedm bodů, bez ohledu na věk nebo základní podmínky. Další body jsou pak například za věk (za každou dekádu života 3 body) nebo pohlaví (2 body muž)….

V tabulce níže můžete vidět i zmíněný bod, který jasně ukazuje, že katolická síť nemocnic nepokrytě prosazovala rasismus a nebýt žaloby, dělala by to i nadále:

Běloch – obézní diabetik a astmatik s vysokým tlakem má tak podle těchto pravidel menší šanci na ošetření, než stejně starý černoch, který má z uvedených problémů jen vysoký tlak.

V praxi tak došlo například k případům, kdy 49letá bílá žena s hypertenzí, obezitou, cukrovkou a astmatem získala v této rubrice pouze 19 bodů, což je jen o něco méně než 20bodová hranice pro léčbu protilátkami. Naproti tomu 50letá černoška bez základních zdravotních problémů získala 22 bodů, což ji učinilo způsobilou pro tuto léčbu.

Zdá se však, že tyto praktiky se změnily pod tlakem Wisconsinského institutu pro právo a svobodu, konzervativní neziskové právnické organizace, která 14. ledna pohrozila SSM Health právními kroky. Několik hodin poté, co skupina požádala SSM, aby okamžitě pozastavil používání své nemorální a nezákonné kalkulačky rizik, zdravotnický systém řekl Wisconsin State Journal, že rasová a genderová kritéria již nebudou používána.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “USA: Rozsáhlá síť katolických nemocnic dávala při léčbě přednost barevným před bílými

  1. Američania sú hlúpy národ. Nevedia nič z hystórie Ameriky. Najprv tam boli čierny “ Olmékovia“= Jaguárí ĺud, ktorý nahradili červený Indiáni, a tých zasa biely kolonisti Európy…Kodex Zouche Nuttal,strana 36, jasne ukazuje odchod bielych, ktorých nahrádza žltý kolonista v Severnej Amerike…Tak nech nevyplakávajú keď sú blbí a ani sa nebránia!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout