Německo: Iráčan ze žárlivosti uřízl ženě prsa, nos a stydké pysky

Německo: Iráčan ze žárlivosti uřízl ženě prsa, nos a stydké pysky

Zločin ze cti se stal v multikulturně obohacovaných zemích něčím zcela běžným, v Německu už jsou dokonce nuceni pro něj zavést zvláštní kategorii.  Ke zločinům ze cti nemusí patřit jen vraždy, mnoho žen útoky přežije, ale jsou do konce života zmrzačeny. Jistě jste již slyšeli o poměrně častých praktikách zohavení ženy tím, že muž neposlušnou manželku, dceru nebo sestru polije kyselinou. I to jsou zločiny ze cti, kdy sice nedoje k vraždě, ale žena často zemře později v důsledku závažných zranění nebo – pokud přežije – zůstává po zbytek života zohavena…

I v tomto případě chtěl pachatel zločinu ze cti, aby si žena svůj „prohřešek proti cti“ do konce života pamatovala…

K oknu došla s posledním vypětím sil – s roubíkem, svázaná, bestiálně zmrzačená. Více než devět let po zločinu je nyní její bývalý přítel souzen.

Jedná se o pokus o vraždu ve dvou případech – krutě spáchaných. Ženě byla odříznuta prsa a nos, její genitální oblast znetvořena. Podle obžaloby chtěl nechat muž její dceru zemřít žízní.

Omid R. (54) dnes stanul na lavici obžalovaných: nechal si narůst dlouhý plnovous, vlasy měl svázané v copu. Narodil se v Iráku, jeho pas je však holandský. Uvedl, že je IT technik.

Krátce byl ženatý s Banafshe K., íránskou ženou. Ona, tehdy 36letá matka desetileté dcery, se s ním rozešla. Omid R., který měl záznam v trestním rejstříku za násilí na své bývalé manželce, se jí podle obžaloby krutě pomstil.

Frauen-Sadist Omid R. im Iran gefasst – B.Z. Berlin
Banafshe K. zřejmě nežila jako muslimka

Prokurátor: „Chtěl ji zbavit její přitažlivosti a ženskosti.“ Chtěl jí způsobit těžké utrpení – ze žárlivosti a hněvu nad odloučením.

Ráno 30. října 2012 se podle obžaloby vloupal do bytu íránské ženy v berlínské čtvrti Schöneberg, svázal ji a umlčel a omotal jí obličej a ústa páskou.

Její dcera byla také svázána a umlčena. Dívka pak ležela zamčená v jiné místnosti, zatímco její matka byla mučena téměř k smrti. Omid R. řekl: „Když tě nemůžu mít já, nemůže tě mít nikdo.“

Omid R. údajně hodil ženu, jejíž ruce a nohy byly svázány, na postel a znásilnil ji. Pak vzal ostrý kuchyňský nůž – „nejprve jí uřízl prsa, pak špičku nosu a nakonec vnější stydkou oblast,“ uvedl žalobce.

Omid R. zabarikádoval okna a dveře a pak odešel, přesvědčen, že matka a dcera se nemohou zachránit: Znetvořená žena by nepřežila zranění a její dcera by zemřela žízní.

Íráčanka je společnou žalobkyní v procesu, zastoupenou právníkem Rolandem Weberem. „Má nepotlačitelnou vůli žít“, řekl v soudní síni. Proto přežila. A protože kolemjedoucí cyklista reagoval. „A díky vynikající lékařské pomoci.“ Musela podstoupit desítky operací. Díky plastické chirurgii v Berlíně byl její nos byl velmi dobře rekonstruován.

Kolem 17:45 se těžce zraněné ženě podařilo dostat k oknu. Cyklista si jí všiml, uviděl její zkrvavený obličej a zavolal o pomoc. Policisté nyní vypovídali jako svědci. Museli podrobně popsat strašlivé scény. Policistka řekla: „Odříznuté části těla už v bytě nebyly.“

Omid R. prý uprchl do Íránu. Tam byl zatčen a také odsouzen za zločiny v Berlíně. V květnu 2019 byl v Íránu propuštěn, v březnu 2020 uprchl do Nizozemska a byl zatčen v případu zmrzačení. Omid R. odpověděl, že za to již byl odsouzen a neměl by být potrestán dvakrát. Ale v červenci 2021 byl vydán do Německa. Jeho právníci říkají: „V tuto chvíli o tom nechce mluvit.“  Proces bude pokračovat 27. ledna.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Německo: Iráčan ze žárlivosti uřízl ženě prsa, nos a stydké pysky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout