Imám největší belgické mešity 40 let kázal nenávist k bezvěrcům, nyní byl konečně vyhoštěn

Imám největší belgické mešity 40 let kázal nenávist k bezvěrcům, nyní byl konečně vyhoštěn

Podobných imámů jsou v celé Evropě tisíce, tento je další z dlouhé řady, přičemž o několika jeho kolezích, působících v západních zemích, jste si zde už mohli přečíst. Rozdíl mezi těmito imámy a některými protiislámskými aktivisty je ten, že zatímco tito imámové, jejichž prací je nabádat k likvidaci bezvěrců, jsou zpravidla v evropských zemích vítáni s otevřenou náručí, protiislámští aktivisté mají zákaz vstupu do některých evropských zemí a to i ti, kteří jsou sami Evropané.

Je až symbolické, že se největší belgická mešita, v níž imám dosud nabádal k vraždění bezvěrců, nachází v sídle 4. říše. Je to právě EU, kdo celé roky vyvíjí snahu o islamizaci Evropy a s tím související výměnu obyvatel.

Státní tajemník pro azyl a migraci Sammy Mahdi odebral povolení k pobytu Mohamedu Toujganimu, hlavnímu imámovi mešity Al Khalil v Molenbeeku, největší mešity v Belgii, už loni v říjnu.

„Ministr zahraničí učinil rozhodnutí na základě informací od bezpečnostních služeb kvůli známkám vážného ohrožení národní bezpečnosti,“ uvedl v prohlášení. Imámovi byl doručen rozkaz opustit zemi a byl informován, že má zakázán vstup do země po dobu deseti let. Podle Mahdiho kanceláře vypršela obvyklá lhůta pro odvolání, což právník Toujganiho zpochybňuje. Muž již údajně území opustil.

„Jako imám Velké mešity měl Al-Khalil zvláštní vliv na islámskou komunitu v Bruselu. Od roku 1982 žil v Belgii a měl marockou státní příslušnost,“ řekl Mahdi.

„V minulosti jsme dávali příliš mnoho prostoru radikálním kazatelům. Tento muž byl pravděpodobně nejvlivnějším kazatelem v Belgii. Tímto rozhodnutím dáváme jasný signál: nebudeme tolerovat ty, kteří rozdělují a ohrožují naši národní bezpečnost,“ dodal.

Imám je již nějakou dobu předmětem kontroverze. Navzdory skutečnosti, že žil už 40 let v Belgii, neovládal ani holandštinu, ani francouzštinu. Kromě toho se v roce 2019 objevilo video z roku 2009. Vyzval v něm k upálení „utlačovatelských sionistů“.

Připomínám, že například útoky v Paříži v roce 2015 nebo o rok později v Bruselu, osnovali právě muslimové z bruselské čtvrti Molenbeek, odkud také odešlo – v rámci Evropy – zdaleka nejvíc džihádistů bojovat v řadách Islámského státu. Imám, který nikdy nehovořil jinak, než arabsky, odchoval už dvě generace místních muslimů. Právě on mohl být jednou z hlavních příčin faktu, že se právě z tohoto ghetta stalo největší semeniště džihádistů v Evropě….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

One thought on “Imám největší belgické mešity 40 let kázal nenávist k bezvěrcům, nyní byl konečně vyhoštěn

  1. Tommy Robinson rozhodne nie je protiislamský aktivista, jeho banda prijíma aj „umiernených“ /presnejšie pretvarujúcich sa/ moslimov. čo sa mu pravdepodobne stane osudným…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.