V berlínské čtvrti Neukölln vyžadují už i na školách dodržování islámských pravidel

Jedna čtvrť, pak druhá, třetí ….až bude islámský celý Berlín. Obzvlášť pak v situaci, kdy Německo vítá více než kdy dřív, přičemž právě Berlín se hlásí o největší příděl obohacení. Dalším důležitým faktem je, že i potomci Turků, kteří přišli v 60.-70. letech, se vrací v nejmladší generaci k těm nejtvrdší formám islámu.

Lépe řečeno – zatímco prarodiče narození v Turecku byli sekulární, jejich vnoučata, již narozená v Německu, jsou islámskými fanatiky, dbajícími na přísné dodržování islámských pravidel. Právě proto, že se to týká zejména nejmladší generace, v níž již v Německu muslimové začínají převládat, hodně se tyto zvyky dotýkají i škol.

A co je na tom nejhorší? Že vnucování islámských pravidel se netýká jen muslimů, ale je vymáháno i po nemuslimech. Na malém území tak můžete názorně vidět, jak to jednou bude vypadat v celé Evropě. Nepřijmeš islámská pravidla? Pak následuje trest…

Obtěžování z náboženských důvodů je součástí každodenního života mnoha škol v Berlíně-Neuköllnu. Studenti a učitelé jsou pod tlakem, aby dodržovali islámská pravidla.

Konflikty ohledně oblečení, vyloučení ze školních aktivit a systematické a dlouhodobé ponižování na základě náboženských otázek, jsou součástí každodenního života mnoha škol v berlínské čtvrti Neukölln. Vyplývá to z kvalitativního průzkumu, který provedla Asociace pro demokracii a rozmanitost ve školách a odborném vzdělávání na deseti školách v okrese.

První výsledky byly prezentovány v pondělí. Podle soupisu se studované školy nacházejí ve stále více sociálně segregovaných  oblastech, kde více než 90% dětí pochází z muslimských rodin, jejichž původním jazykem není němčina. „V mnoha z těchto školách existuje každodenní kultura, která ohrožuje demokracii a omezuje svobodu,“ říká Michael Hammerbacher, projektový manažer.

Zejména studenti z muslimských rodin jsou pod velkým tlakem, aby se přizpůsobili, například pokud jde o chování během postního měsíce ramadánu, vztahy s náboženskými menšinami nebo nošení šátků. „Nestačí, aby studenti soukromě vystupovali ve prospěch přísnější interpretace islámu. Stále více převládají takové názory a stále jasnější požadavky, aby tato pravidla respektovali i ostatní, tedy nemuslimové“ uvádí se v inventáři. „To se pak týká i pedagogických pracovníků.“

Například ředitel jedné školy uvedl, že učitelé a studenti této školy byli dotazováni na jejich údajně nevhodné letní oblečení. Ředitel jiné školy řekl, že student řekl zaměstnankyni arabského původu, že ji nebude poslouchat, protože je velmi špatná muslimka, protože nemá šátek. Chlapcův otec, který byl do školy předvolán, povzbuzoval svého syna v tomto chování.

Hammerbacher říká, že během rozhovorů cítil atmosféru strachu, studenti i pedagogové a další školní personál se báli otevřeně hovořil o problematické situaci. Dotázané školy proto zůstávají anonymní.

„Během ramadánu jsme měli na toaletách studenty, kteří se ujišťovali v tom, že jejich spolužáci během přestávky nepijí,“ říká Kötterheinrich-Wedekind. Mladí studenti byli také informováni svými rodiči, že musí respektovat modlitební časy a v případě potřeby se modlit na toaletách, pokud nemají k dispozici modlitebny…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

One thought on “V berlínské čtvrti Neukölln vyžadují už i na školách dodržování islámských pravidel

  1. Asi nebudem ďaleko od pravdy, ak napíšem,že pád Berlínskeho múru bol pre bývalých Východných Nemcov danajským darom… a zjednotenie krajiny pod vedením fašistického diktátora Helmuta Kohta /pamätáte sa ešte na tzv. Berufsverbot pre komunistov, masovú nezamestnanosť, beztrestnosť amerických okupantov a podobné zverstvá z 80. rokov?/ tiež. Práve on sa najviac „zaslúžil“ o splnenie Hitlerových snov, aby Nemecko ovládlo celú Európu. Síce ekonomicky a nie vojensky, ale bohužiaľ to vyšlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout