Štědrý den bude v Kolíně nad Rýnem ve znamení výkřiků muezzinů

Štědrý den bude v Kolíně nad Rýnem ve znamení výkřiků muezzinů

V Německu, podobně, jako u nás, bylo zrušeno mnoho tradičních vánočních trhů. Někde už nejsou vidět ani vánoční stromy v ulicích a nyní je jisté, že i samotný Štědrý den bude nejen v Kolíně nad Rýnem, ale i v některých dalších obcích, ve znamení jekotu imámů. Na Štědrý den tak budou místní nuceni poslouchat, že „není jiného boha, než Alláha“ nebo to, že „Alláh je největší“.

Jak oznámila platforma „Ditib“ „Mosque Forum“, Centrální mešita DITIB v Kolíně nad Rýnem (největší evropská mešita, postavená Tureckem) podala žádost o veřejnou výzvu k modlitbě městu. Dohoda dosažená s městem Kolín nad Rýnem během výstavby mešity v roce 2008 o upuštění od zvukových systémů muezzinů tak byla nahrazena novou dohodou, podle níž již může muezzin křičet bez omezení.

mešitu v Kolíně nad Rýnem otevíral Erdogan

Jak předpovídá AfD, tak údajně modelový projekt bude trvalým stavem. Podle „Ditib“ „doba trvání není v současné době předvídatelná“.

Joachim Paul, člen federálního výkonného výboru AfD, to komentoval:

„Zatímco vánoční trhy se po celém Německu ruší, občané ve městech a obcích pravděpodobně brzy uslyší volání muezzinů – přes reproduktory a letos i na Štědrý den. Občané jsou nyní každý den svědky toho, jak zavedené a staré strany na jedné straně roztáčí modlitební koberec pro politický islám a otevírají prostory společenského vlivu a na druhé straně aktivně demontují křesťanské tradice a zvyky na všech úrovních. Muslimové a fundamentalisté si mnou ruce.

Je pravděpodobné, že mohamedáni budou tento vývoj pozorně sledovat a – zcela oprávněně – v něm budou spatřovat známku slabosti a podvolení se islámu. To platí i pro pokyn EU, který doporučuje zdržet se výrazů jako „Vánoce“, místo toho by měly být označovány jako „svátky“. Autorka dokumentu, komisařka EU pro rovné příležitosti Helena Dalí, se nedávno dostala na titulní stránky novin také kvůli setkání s islamisty a kampani na propagaci hidžábu. Jako by Evropa neměla žádné kulturní kořeny a byla jen arénou pro tyto šílené sociální inženýry.

Tato politika dlouhodobě ohrožuje sociální smír a sociální soudržnost a podporuje aspirace islámských radikálů, kteří nyní mohou svým následovníkům oznámit, že společnost, která již zapomněla  na svoje tradice, je zralá pro jejich plány.“

Muezzinovy výkřiky nejsou „jen“ pozvánkou k pátečním modlitbám, ale především označením území, které již patří Alláhovi. Němci tak dali mohamedánům najevo, že jim tato území předávají a zároveň s tím se i vzdávají vlastní kultury a tradic. Na Štědrý den tak nebude v některých německých městech dominantní zvonění kostelních zvonů, vánoční výzdoba, koledy nebo vánoční trhy, ale právě výkřiky muezzina.

Jak dlouho potrvá, než i u nás bude ve větších městech štědrovečerní večeři doprovázet místo koled muezzín?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout