Na Kanárských ostrovech letos přistálo více než 20 tisíc subsaharských Afričanů

Nikdo není deportován zpět do své rodné země, naopak, většina byla dřív či později převezena z ostrovů na evropskou pevninu. Ti, kteří tedy připluli před několika měsíci, jsou již většinou v cílové destinaci, kterou je i podle vyjádření většiny z těch, kdo na Kanárské ostrovy připlouvají, Německo.

V letošním roce tak nebylo dne, kdy by u břehů některého z ostrovů nepřistála alespoň jedna loď, dosud jich za letošek již připlulo více než 500.

Podle zprávy Koordinačního centra pro bezpečnost a mimořádné situace na Kanárských ostrovech byla včera odpoledne ve vodách obce Mogán jihozápadně od Gran Canarie znovu objevena loď převážející nelegální přistěhovalce.

Na palubě lodi, objevené krátce před 14:00, bylo 18 mužů ze subsaharské Afriky. Za účelem jejich převozu byla vyslána loď Salvamento Marítimo Salvamar Polimnia. Afričané byli odvezeni do přístavu Arguineguín a předáni odpovědné policii.

V letošním roce se již více než 20 000 Afričanů na více než 500 lodích nelegálně dostalo na Kanárské ostrovy a tím i do Evropy. Mnoho z nich se však na ostrovy nedostalo samo, ale byli vyzvednuti kyvadlovou dopravou ve vodách míle od Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventury, Tenerife a El Hierro. Mnoho jich bylo vyzvednuto jen pár kilometrů od afrických břehů.

Afričané jsou po příjezdu ubytováni v azylových zařízeních nebo v hotelích, často luxusních.

Gran Canaria » 1000 Afričanů ubytovaných ve 4hvězdičkovém hotelu

Například 4* hotel Servatur Waikiki na Playa del Inglés na Gran Canarii nabídl pobyt pro více než tisíc Afričanů. Ti mají v hotelu k dispozici veškerý luxus, to vše v režii EU, tedy daňových poplatníků zemí EU.
513 světlých a moderních pokojů má klimatizaci, TV s plochou obrazovkou, balkon a bezplatné Wi-Fi. Krásný venkovní bazén vás zve k odpočinku. Součástí komplexu je také multifunkční sportovní hřiště, fitness centrum a wellness zóna pro kompletní relaxaci.
Turistický ruch byl na Kanárských ostrovech v posledních dvou letech do jisté míry utlumen, hoteliérům tak byly nabídnuty kompenzace v případě, že ubytují „Novoevropany“ namísto turistů. Zdá se, že omezení turistického ruchu se někomu velmi hodí. Obdobná situace je také v Itálii…
Hotel Servatur Waikiki - , | Canarias.comHotel Hotel Gran Canaria Princess, Playa del Inglés - trivago.czSERVATUR WAIKIKI PLAYA DEL INGLES - Gran Canaria - Kanárské ostrovy | Superzajezdy.cz - více než jen last minute!
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout