Na Kanárských ostrovech letos přistálo více než 20 tisíc subsaharských Afričanů

Na Kanárských ostrovech letos přistálo více než 20 tisíc subsaharských Afričanů

Nikdo není deportován zpět do své rodné země, naopak, většina byla dřív či později převezena z ostrovů na evropskou pevninu. Ti, kteří tedy připluli před několika měsíci, jsou již většinou v cílové destinaci, kterou je i podle vyjádření většiny z těch, kdo na Kanárské ostrovy připlouvají, Německo.

V letošním roce tak nebylo dne, kdy by u břehů některého z ostrovů nepřistála alespoň jedna loď, dosud jich za letošek již připlulo více než 500.

Podle zprávy Koordinačního centra pro bezpečnost a mimořádné situace na Kanárských ostrovech byla včera odpoledne ve vodách obce Mogán jihozápadně od Gran Canarie znovu objevena loď převážející nelegální přistěhovalce.

Na palubě lodi, objevené krátce před 14:00, bylo 18 mužů ze subsaharské Afriky. Za účelem jejich převozu byla vyslána loď Salvamento Marítimo Salvamar Polimnia. Afričané byli odvezeni do přístavu Arguineguín a předáni odpovědné policii.

V letošním roce se již více než 20 000 Afričanů na více než 500 lodích nelegálně dostalo na Kanárské ostrovy a tím i do Evropy. Mnoho z nich se však na ostrovy nedostalo samo, ale byli vyzvednuti kyvadlovou dopravou ve vodách míle od Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventury, Tenerife a El Hierro. Mnoho jich bylo vyzvednuto jen pár kilometrů od afrických břehů.

Afričané jsou po příjezdu ubytováni v azylových zařízeních nebo v hotelích, často luxusních.

Gran Canaria » 1000 Afričanů ubytovaných ve 4hvězdičkovém hotelu

Například 4* hotel Servatur Waikiki na Playa del Inglés na Gran Canarii nabídl pobyt pro více než tisíc Afričanů. Ti mají v hotelu k dispozici veškerý luxus, to vše v režii EU, tedy daňových poplatníků zemí EU.
513 světlých a moderních pokojů má klimatizaci, TV s plochou obrazovkou, balkon a bezplatné Wi-Fi. Krásný venkovní bazén vás zve k odpočinku. Součástí komplexu je také multifunkční sportovní hřiště, fitness centrum a wellness zóna pro kompletní relaxaci.
Turistický ruch byl na Kanárských ostrovech v posledních dvou letech do jisté míry utlumen, hoteliérům tak byly nabídnuty kompenzace v případě, že ubytují „Novoevropany“ namísto turistů. Zdá se, že omezení turistického ruchu se někomu velmi hodí. Obdobná situace je také v Itálii…
Hotel Servatur Waikiki - , | Canarias.comHotel Hotel Gran Canaria Princess, Playa del Inglés - trivago.czSERVATUR WAIKIKI PLAYA DEL INGLES - Gran Canaria - Kanárské ostrovy |  Superzajezdy.cz - více než jen last minute!
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.