Připravuje se velká změna v europarlamentu – vzniká nová frakce, další dvě výrazně oslabí

Připravuje se velká změna v europarlamentu – vzniká nová frakce, další dvě výrazně oslabí

Na europarlamentní úrovni dochází k doslovnému zemětřesení. Vzniká nová frakce, která bude složena z některých stran frakce ID a ECR. I když možná euroskeptici zajásají, z mého pohledu není příliš nad čím jásat. Jde totiž o frakci, která se nazývá frakcí „suverenistů“, tedy zdůrazňují nutnost suverenity evropských národů, ovšem v rámci EU. Tyto strany jsou jinak pro členství v NATO a jediným jejich požadavkem je zásadní reforma EU.  Ta je však zcela nemožná.

Než si vysvětlíme, co se v EP děje a proč vznik další frakce není až tak dobrá zpráva, jak si možná většina z vás myslí, objasníme si, proč nelze EU reformovat a zachovat suverenitu evropských národů, jak to požaduje nově vznikající frakce.

Členstvím v EU se každá země vzdává vlastní suverenity, neboť EU byla založena právě za účelem likvidace suverenity evropských národů a za účelem výměny obyvatel.

I proto ve vedení EU – tedy v EK – mohou být výhradně ti politici, kteří zcela bezvýhradně souhlasí s cíli EU a prosazují takovou politiku, jaká je zároveň tlačena globalisty v celém západním světě. Ostatně, Jourová je typickou ukázkou toho, co EU prosazuje. Europarlament je pak z převážné většiny eurohujerský. Dosud byla v EP jediná frakce, v jejímž programu bylo zrušení EU a přechod na suverénní státy – něco ve stylu EHS. Tato frakce ID se však nyní vlivem odchodu dvou největších stran stane zcela marginální.

Jenže vznikem suverenistické frakce v EP vznikne jen jakási další ECR, což je frakce, která sdružuje strany, požadující reformu EU. A mnohé už vlastně ani to ne. Kdo tedy bude součástí nově vznikající frakce a jaké cíle si tato frakce klade?

V nově vznikající frakci bude Orbánova Fidesz, Polská PiS, Salviniho Lega a Marine le Pen se svým ?Národním Sdružením. Tím se poněkud ztenčí frakce ECR a ID, odkud tyto strany odchází. ECR vede Fratelli d’Italia Georgie Melloni, frakce ID zůstane tímto bez vedení, ale předpokládám, že jej převezme AfD, která zde bude mít nejvíc europoslanců. Ve frakci ECR je od nás ODS, ve frakci ID je naše SPD. Obě tyto strany zřejmě ve svých frakcích zůstávají.

Některé zdroje hovoří o tom, že v nové frakci by měla být i Georgia Melloni s její Fratelli d’Italia nebo španělský Vox. To je celkem možné, neboť obě strany patří k frakci ECR, která nemá v programu odchod z EU, čímž mají k nové frakci „Suverenita“ blíž, než strany frakce ID.

Lídři, europoslanci a členové uvedených stran se setkají dnes v 18.00 v Římě (většina členů jen virtuálně), kde by se měli dohodnout na detailech. Frakce nechce odejít z EU, nepožaduje ani její rozpad, ale klade důraz na suverénní politiku evropských zemí, ovšem stále pod kuratelou Bruselu.

Tyto čtyři strany (polská, maďarská, italská a francouzská) tak budou v jedné frakci, přičemž není jisté, zda bude v této frakci i zastoupení nějakých dalších stran z EP. Suverenisté, jak si říká nová frakce, prohlásili, že ve své frakci „odmítají ultrapravicovou AfD“. Ta má v programu odchod Německa z EU, což zřejmě vadí. O jiných stranách opouštěných frakcí se nezmiňují. Zřejmě i proto, že další strany mají v daných frakcích (ECR a ID) jen velmi marginální zastoupení.

Další volby do EU budou na jaře 2024. Do té doby už možná bude suverenita zemí plně odevzdána a nic na tom nezmění ani nová frakce. O všem se totiž rozhoduje především v EK a ta je pod přímým vlivem nadnárodních megakorporací.   A eurokomisařem může být jen velmi oddaný eurohujer typu Jourové.

Uvidíme, na čem se dnes nová frakce dohodne. Ale některé z těchto stran svým voličům slibovaly odchod z EU a najednou jsou proti němu. Na druhou stranu pak ty strany, které odchod z EU stále v programu mají, nazývají „ultrapravicí“.  Skuteční euroskeptici tak zůstanou v EP ještě víc na okraji, než tomu bylo dosud…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Připravuje se velká změna v europarlamentu – vzniká nová frakce, další dvě výrazně oslabí

 1. Viete si predstaviť,že by gladiátori v starom Ríme žiadali reformy otrokárskej spoločnosti? Toto je veľmi podobný prípad… Orbán, Le Penová, Salvini, Janša, Morawiecki , u nás predovšetkým Uhrík a jeho hnutie nie sú a nikdy neboli žiadni vlastenci: kategoricky odmietajú vystúpenie z EÚ a NATO, až patologicky podporujú Izrael aj jeho zločiny, stoja na strane Turecka aj Kosova v jeho snahách vstúpiť do únie a nič nenamietajú proti masovej legálnej migrácii. O tom,že niektorí by radi posunuli hranice svojich kolónií a nikdy sa s povojnovým usporiadaním Európy nezmierili, som už tiež písal. Aj o tom,že musíme dúfať v liberálne prevraty prinajmenšom proti fašistickým diktátorom v Poľsku a Maďarsku a nastolenie tvrdého neomarxizmu a eurohujerstva s len zanedbateľnými prejavmi šovinizmu a iredenty.
  Aj zradca Uhrík sa podobne ako jeho kolegovia už dlhšie dištancuje od prejavov „rasizmu“ , „xenofóbie“ a „šovinizmu“, teda aj zdravého vlastenectva a euroskepticizmu, ktoré majú v programe jeho bývalí kolegovia z ĽSNS…

 2. Slovanko, já si ale také neumím odchod z EU představit. Držej nás za koule, ekonomicky.
  Konkrétně my, Češi, jsme provázání s německou ekonomikou, dali by nám ten odchod strašlivě sežrat.
  A i ti, kteří dnes volají po czexitu, by hlasitě řvali, až by neměli co do hrnce.
  ( Je to jenom můj názor. )
  Jinak MOC děkuji za zprávu o dění v EP.
  ??????❤️

  1. No, ono jde spíš o to, že jsou jen dvě možnosti: úplná ztráta suverenity nebo rozpad EU. Navíc, pokud by byla síla zastánců rozpadu EU dost velká, tak by se nejednalo ani tak o jednotlivé „exity“, jako o odtržení celých bloků. Pokud by tak byl vytvořen podobný blok s programem rozložení EU, pak by to mělo samozřejmě význam, pokud měl by tento blok za 2,5 roku velkou podporu voličů.
   To znamená, že pokud by byla velká síla, která by měla možnost molocha zevnitř rozložit, národní státy by se zachránily. Uvnitř při současném uspořádání (totalitní EK bez možnosti změny směřování politiky) to nikdy nepůjde…
   Ekonomicky EU ničí jednotlivé země už natolik, že to snad ani víc nejde. Viz zelený úděl a astronomické zdražování nejen energií, ale úplně všeho. Odchod většího bloku by tak rozhodně zemím, které by EU společně opustily, nijak zásadně neuškodil. Naopak, takové země by se mohly zbavit závazků uhlíkové neutrality a dalších šíleností. A samozřejmě by si také mohly hlídat hranice, dělat vlastní azylovou i zahraniční politiku atd…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout