Polsko: vzpoura invazistů v dočasném ubytování (video)

Polsko: vzpoura invazistů v dočasném ubytování (video)

Ti, kdo měli až desítky tisíc dolarů na cestu do Evropy, jistě neočekávají, že budou setrvávat v provizorních podmínkách, navíc Polsko jistě nebylo jejich cílovou zemí. Nejedná se tedy o nějaké chudáky, kteří utíkají před válkou či útiskem, jak se nám to snaží podávat některá mainstreamová média, ale jde o džihádisty, jejichž příchod do Evropy je motivován v lepším případě ekonomickými výhodami v tom horším pak samotným džihádem (většinou jde o kombinaci obojího).

Přibližně 600 invazistů, kteří přišli z Běloruska, je ubytováno v přechodném centru (bývalých kasárnách) v polském Wędrzynu, asi 50 kilometrů východně od Frankfurtu nad Odrou. Polovina z těchto mužů jsou Kurdové z Iráku.

Skupina 200 obyvatel se začala chovat agresivně vůči zaměstnancům a bezpečnostní službě a pokusila se prorazit plot; kromě toho byly učiněny pokusy zapálit objekty a zničit a zapálit jednu z budov  kasáren. Interiéry byly zdevastované, okenní tabule a nábytek rozbité.

Po několika hodinách byla situace pod kontrolou. Ilegálové, kteří viděli rostoucí počet policistů a neúčinnost jejich opatření, to vzdali. Nikomu z nich se nepodařilo uniknout. Vzhledem k situaci bylo rozhodnuto o zvýšení počtu policistů na ochranu centra.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout