Globální elity využily na cestu na klimatický summit soukromá letadla

Globální elity využily na cestu na klimatický summit soukromá letadla

V rámci prosazování zelené politiky a především uhlíkové neutrality,  se zavázaly globální elity a jejich poskoci ve vládách západních zemí k mnoha omezením, ovšem ta jsou namířena výhradně na většinové obyvatelstvo planety, těchto elit a jejich oddaných slouhů se nic z toho netýká. Tedy lidem káží vodu a sami pijí víno….

Zatímco většina lidí na planetě zažívá špatné časy, neboť hospodářská krize, vyvolaná právě globalisty, se již začala projevovat především zdražováním, většina těchto světovládných elit a jejich věrných poskoků na krizi pohádkově vydělává. Ostatně, ono heslo WEF: „Nikdo nebude nic vlastnit“ se na tyto elity nevztahuje, pro ně platí jen druhá polovina hesla – „…a všichni budou šťastni.“

Zatímco globalisté tlačí na ukončení využívání fosilních paliv ve jménu elektromobility (ta má být ovšem vzhledem k vysokým pořizovacím cenám také jen pro někoho), oni sami si nad vlastní uhlíkovou stopou hlavu nelámou. Na klimatický summit, jehož čelním tématem je právě uhlíková neutralita, mnozí z nich přiletěli soukromým letadlem.

V neděli začala ve skotském Glasgow velká klimatická konference OSN COP 26. Stejně jako se soukromá letadla světových elit každoročně rojí Davosem ve Švýcarsku na Světovém ekonomickém fóru, přilétají také do Glasgow na klimatickou konferenci, která probíhá tento týden. Nyní jsou světoví lídři obviňováni z pokrytectví a vnucování úsporných opatření obyčejným lidem, zatímco oni sami se od všech omezení vysvobozují.

Očekává se, že do skotského Glasgow dorazí delegáti z téměř 200 zemí. Kromě nich přicházejí také zástupci různých organizací a domorodých národů, stejně jako klimatičtí aktivisté, novináři a další. Celkem se očekává, že se zde objeví asi 30 000 lidí.

Herald uvádí, že příliv lidí také vyžaduje větší bezpečnostní opatření. To prý znamená, že dalších 10 000 policistů bude cestovat z různých částí Spojeného království, aby zajistili realizaci akce.

Už před časem jste si zde mohli přečíst o tom, že zatímco EU slíbila snížení emisí, Brusel navýšil rozpočet na cesty politické elity soukromým tryskáčem na 13,5 milionu eur během příštích čtyř let.

Před klimatickou konferencí je plánováno přistání až 400 soukromých tryskáčů. Podle odhadů Sunday Mail překročí emise z luxusních letů světových lídrů a hodnostářů 13 000 tun. Soukromé tryskáče, které přilétají na COP 26, vypouštějí do atmosféry více oxidu uhličitého než 1600 Skotů za celý rok.

„Abych to uvedl do souvislostí, celková uhlíková stopa běžného občana, včetně veškerého cestování a všeho, co spotřebuje, je asi osm tun ročně,“ řekl Matt Finch z Transport & Environment, evropské federace organizací pro čistší přepravu.

Jedním z řečníků na zahajovacím ceremoniálu je princ Charles, který se předtím zúčastnil summitu G20 v Římě. V souladu se svým zvykem přilétá soukromým letadlem.

Americký prezident Joe Biden přiletěl s Air Force One. Zúčastnil se také summitu G20, kde si světoví lídři tleskali poté, co souhlasili s dalším zpřísněním klimatických cílů pro obyčejné lidi. V nové dohodě se země G20 dohodly, že globální oteplování by mělo být sníženo o 1,5 stupně ve srovnání s předindustriální úrovní.

Biden dorazil na setkání G20 doprovázený 85 vozy:

Průměrná cesta soukromým tryskáčem vypustí 10krát více takzvaných skleníkových plynů na osobu než stejná cesta letem v ekonomické třídě a 150krát více než cesta vlakem.

„Skutečnost, že se tolik účastníků rozhodlo cestovat soukromým letadlem, když jsou k dispozici jiné alternativy, je znepokojivým začátkem konference,“ říká Mathew Lawrence, vedoucí think-tanku Common Wealth pro udržitelnou ekonomiku.

Pro tyto boháče samozřejmě nikdy žádná plánovaná omezení platit neměla. Ostatně, proč by měly světovládné elity dodržovat jakákoli pravidla, když to po nich nikdo nepožaduje? A plebs, po němž dodržování přísných pravidel požadováno je, se jako vždy oddaně podřídí. Obzvlášť, když jim poskoci těchto elit, instalovaní ve vládách, budou stále tvrdit, že je to pro jejich dobro.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout